Oldal 4, Össz.:5 ElsőElső ... 2345 UtolsóUtolsó
Eredmény 31 től 40-ig , össz: 44

Téma: Rezidencia, Palota

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Fizrogj's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Mert az elején olyan nagyon eláraszt a nyersi, hogy tökmind1 mit építesz ugye?
    Palotával kezdőfaluban saját magad sz*patod, kivéve ha védő vagy és a kezdőt akarod főnek.
    Később jelentéktelen az a +nyersi amiért átfoglalhatod, kezdésnél viszont minden nyersanyag komoly előnyt biztosít, ha kihasználod.

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete Apaté's Avatar
    Regisztrált
    2008. Oct

Talking

Rendben,akkor alátámasztom számokkal.Germánnal fogok számolni mindvégig.

Először mutatom,hogy mennyibe kerül a 2.falu rezivel illetve palotával:

Rezi 10-es szint: 65440

Palota 10-es szint: 90705
    Itt rájön még 1 szint raktár: 4770
    Össz: 95475

Különbség : 30035

Az alapgondolat ,hogy a főfalus sereg mellett 3 foglalóegység legyen,ideális esetben az 5.falutól már mehet a továbbiak foglalása,tehát 4 faluig vezetem le számokkal a két verziót.

Első verzió a Te gondolatmeneted Fizrogj: " Kezdőfaluban mindenképp Rezit érdemes felhúzni és az összes többi faluban is" ,abban úgy látom egyetértünk,hogy a sereg mellett legyen a palota és a foglalóegységek(3-mal számolok és főfalus sereggel)

-2.falu(fő) 10-es rezivel 65440
    -3.falu 10-es rezi 65440
    -4.falu 10-es rezi 65440

ha a 2.faluban akarok 3 foglalóegységet:
    -bontom a 10-es rezit,buktam: 65440
    -építek 20-as rezit egyik faluban,hogy
    foglalóegységet fejleszthessek,10-ről 20-ra a rezi : 724470
    -építek 20-as akadémiát,amit egyébként
    nem építettem volna,hogy kifejlesszek 1 foglalóegységet: 252070
    -kifejlesztem a törzsit 68630
    -legyártom a törzsit és átfoglalom a főből alapított falut 114300
    -a főből előzőleg alapított 3 telepes árát bukom 3*20000 60000
    -építek palota 20-at 1161425
    -3 törzsi legyárt 3*114300 342900

Össz: 2985555

Az én verzióm szerint :

-2 falu(fő) 10-es palotával: 90705
    -3.falu 15-ös palota: 241375
    -4.falu 10-es rezivel 65440

ha a 2.faluban akarok 3 foglalóegységet:
    -palota 20-ra 1161425
    -3 törzsi 3*114300 342900
    Össz: 1901845

Ha a 2.faluban rezi helyett palotát kezdesz,a különbség a 30035 amivel az én 2.falum többe került,de a többi marad ugyanez.A törzsi legyártásáig a "járulékos"költségeket(raktár,magtár stb)egyik verzióban sem számoltam bele.
    A két verzió közti nyersikülönbség 1083710.Ez 4 falus accountra van számolva ahol még a te szavaiddal élve még mindig nem áraszt el a nyersanyag.Ha a 2 számot megnézed,nekem 30 035-tel került többe a 2.falum(úgy 1 nap csúszás,ha ügyes farmoló vagy,annyi se),de az 4.végén megspóroltam 1083710-et,az időveszteségről nem is szólnék amivel a plussz 1 törzsi legyártása jár.

Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Azt számold ki mennyit jelent az elején az a +30K a fejlődésbe...
    Később 1 misi nyersit meg se érzünk....

Regisztrált
    2008. Oct

Alapértelmezett

Arányaiban sokkal kevesebbet 1 falunál,mint az 1 milla 4-nél.A 30 k nincs 2 telepes ára és ha csak a termelésből csinálod ,ha nincs is fullon a falud 8-9 órai termelés.
    Hidd el,mindkét verziót végigcsináltam,nem habokban beszélek.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona DawiD88's Avatar
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Akkor megmondom, mit buksz, ha így csinálod - tehát 4. falu után már hajtasz is a 20as palotás, 3 foglalós főfalus történetre: a főfalus termelésedet bukod. Nem bírod úgy húzni a búzákat, ahogy kellene. Én számolgatni nem fogok, de gondolom abban egyetértünk, hogy a főfalus termelést minél hamarabb kell minél inkább maximalizálni. Na ennek ez az általad vázolt koncepció nagyon sok dolog miatt ad jó nagy pofonokat. Sebaj, Te kiszámoltad, csináld így továbbra is, mi meg inkább továbbra se csináljuk így (mondjuk már alapvetően az, hogy főfalus sereg.... bahh)
    M3MB3R 0F B4NZ411
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_2251 - ha segíteni szeretnél

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

T4ben igazán opció a főfalus sereg. T3.6ban nem annyira.

Regisztrált
    2008. Oct

Lightbulb

DawiD88 :nem olvastál figyelmesen.
    "Az alapgondolat ,hogy a főfalus sereg mellett 3 foglalóegység legyen".
    Nem mondtam,hogy főfalus sereg legyen,ez az alapgondolatmenet,mert ugye lehet azt is,hogy lebontjuk a palotát főfaluvá tétel után és másikban csináljuk ugyanezt.Ez kicsivel több számolást kíván ,amit gond nélkül megteszek,de nem untatlak inkább vele.
    És hogy kinek melyik megoldás a megfelelőbb azt ki-ki döntse el,de T4-ben valóban meggondolandó a sereg holléte,gyártós ereklyével úgyis ott vagy,mint nagykaszi-nagyistállóval.
    Az,hogy nem számolsz elég nagy hiba a traviban,a számok sok mindenre rávezetnének,többek közt arra is,hogy aktív rablás és 3 falu termelése mellett mennyi a hátrányod mindebből.
    Egyébként pedig csupán a tapasztalataimat akartam megosztani abból kiindulva,hogy engem minden érdekel ami új számomra és szeretem megismerni mások tapasztalatait is.Viszont úgy látom szinte támadásnak vetted,hogy van eltérő vélemény is ,esetleg főfalus sereg mellett voksoló játékos is(bahhh...az aztán a kritikán aluli).Nem baj,azért én értékelem a Te véleményedet a maga helyén.

Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Az alap gondolat, vagyis kérdés az volt, hogy mit érdemesebb építeni (rezi, palota).
    A főfalus sereget 3 foglalóegységgel te kezdted el nagyon nyomatni, ha jobban megnézed akkor az első válasz bőven kielégítő volt, felesleges információk nélkül.
    Amúgy ne is haragudj, de nekem még mindig nem gyere be a főfalus sereges dolog. Attól, hogy van ereklye, még nagyon jó mellé a nagy kaszi, nagy istálló, legalábbis szerintem (ennek amúgy magától értetődőnek kell lennie).
    Ha meg véletlen a sereg kimentésére gondolnátok, akkor szólok, hogy az még dísznek is rossz.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona DawiD88's Avatar
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Apaté Hozzászólás megtekintése
    Az,hogy nem számolsz elég nagy hiba a traviban,a számok sok mindenre rávezetnének,
    Kérlek, taníts meg játszani. Tipikusan az vagyok, aki semmit nem számolt még ki travin, és soha nem a leggazdaságosabb megoldásokat keresi az acc. minél jobb haladása érdekében. Szíved joga úgy vélekedni, ahogy, azt viszont sajnálom, hogy nem igazán ment át előző üzenetem lényege. Mindegy is, majd hátha egyszer valakinek több türelme lesz, és elmagyarázza. Amúgy nem vagy Te nőből véletlenül?
    M3MB3R 0F B4NZ411
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_2251 - ha segíteni szeretnél

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Az eredeti kérdés meg lett válaszolva, ti meg úgy se fogjátok meggyőzni egymást, így a legjobb lenne, ha mindenki saját módja szerint játszana tovább