Oldal 95, Össz.:114 ElsőElső ... 45859394959697105 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 941 től 950-ig , össz: 1132

Téma: Travian 3.6 újdonságok, vélemények..

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Hali

Az a helyzet, mint azt sokan írták is már, hogy ez teljesen egy öngól a travi-nak, mert az aranyfalvak miatt bár esett ki bevételük, de legalább voltak játékosok (bár hozzáteszem én most egy olyen szerveren játszom, ahol jelenleg 2500 játékos van már csak...), de ezzel a lépéssel egyre kevesebb travi-s lesz.

Nagyon egyszerű ennek az oka. Eddig volt aki vett aranyat és volt, aki aranyfalvakat húzott. A játékban ez nem mutatkozott meg, mert az aranyfalvasoknak bár több időt kelett rászánniuk, de aki akart játszani és nem volt pénze az megcsinálta..., így tudott a nép együtt játszani, hisz nyilván, aki aranyozik az behozhatatlan előnnyel rendelkezik egy nem aranyozóval szemben.
    Így most akik aranyfalvakat húztak eddig és nem azért mert ki szerettek volna b*szni a travi-val, ők feltehetőleg abbahagyják majd..., de 1-2 közülük biztosan vesz majd aranyat. Ha pl. azon a szerveren amin én játszom azoknak egy jó része, aki eddig aranyfaluval játszott volna törölne..., akkor lennénk kb. 1500-an..., de igaz..., ezek között lennének az eddig aranyozók, illetve az is, aki eddig aranyfalvazott..., de most valahonnan előkaparta ezt az összeget.
    Így a bevétel nő..., szuper..., elértük a célunkat... (és itt a kedves adminok be is fejezték a gondolatmenetet...)

Most akkor megkérném őket, hogy gondolják csak egy lépéssel tovább, ahogy én is tettem.

Hát fogok én egy olyan szerverre havi 600 aranyat feltölteni, ahol 1500 játékos van..., se farm, se foglalható falu se semmi?
    1500 játékossal nincs izgalom egy szerveren..., még 2500-al is unalmas

És akkor ez még csak egy lépés..., de mondjuk tegyük fel továbbra is maradnak olyan bátrak, akik nem aranyozva próbálnak meg tovább játszani..., tehát a mezőny kőkeményen két részre szakad..., mondjuk lesznek 500-an, akik aranyoznak (ez lehet még kis túlzás is) és 1000-en akik nem.

Akkor ott vajon milyen játék is lesz? Teljesen szétszakad a mezőny...

Nálunk már lassan a végjáték van..., de vajon, ha most indulna egy szerver regelne valaki egy olyan szerverre ahol 2500 játékos van? (és ez csak csökkeni fog???)

Hát nem hiszem...

Akkor egy másik probléma is... =>

Sokat olvastam, hogy jó lenne egy arany nélküli szerver, mert ott egyenlőek lennének az esélyek.
    Egy SZ*RT lenne jó!!!

Nem lehet megcsinálni..., egyenlő esélyek lennének, de halál unalmas lenne az egész. Az egész Travian az arany köré épül. Anélkül esélytelen játszani.
    (kiszámoltam 20-as főépületnél kb. 190 nap lenne felhúzni a 19-es búzaköröket a főfaluban..., és ez csak a 19-es kör!!! Egyszerűen megölné a játékot, ha nem lenne arany)

Ugyanakkor az is megüli a játékot, hogy van. Csak mondom..., azért nem lehet rendes megoldást találni erre, mert ez a játék alapból arra épült, hogy Te aranyozni fogsz, mert másképpen nem lehet játszani.
    Csak gondoljon bele mindenki, amelyik játék nem erre épül ott maximum kényelmi funkciókért fizethetsz, amiért Te fizetsz, másnak meg több ideje van és ezért Ő is meg tudja csinálni.
    Ez olyan, mintha itt csak annyit lehete aranyozni, hogy Te fizetsz azért, hogy két épületet betehess építeni (az egyiket várólistára), míg másnak ott kell ülni, hogy be tudja tenni.
    DE! Nem így van! Ez a játék kifejezetten az aranyozásra van tervezve, mert anélkül nem lehet benne érvényesülni és nem lehet izgalmasan játszani. (aki tapasztaltabb az ezt tudja, a többiek meg ne kommentálják azt amihez nem értenek...)

Ugyanakkor egy mondjuk vegyük a havi 600 arany feltöltést, az havi 5000-6000 HUF (Euro vs. HUF állástól függően). Ha azt szeretnék, hogy ez így legyen és mindenki aki játszik az így csinálja, akkor ennél minőségibb kellene, hogy legyen a szolgáltatás is és pl. az MH-k, nem 1 naponta válaszolnának egy levélre..., ilyet a csapatomban nem hagyok..., közben így "irányítják" a szervert.
    No meg persze 5-6000 HUF az nem kevés pénz havonta..., ezért már WoW-ozhat valaki, vagy bármilyen előfizetős játékot játszhat, ahol napi24 órában kinyalják a s*ggét is, hogy ott maradjon. Na akkor ez innen hol hibádzik???

No mindegy..., a lényeg hogy ennyit nem fog kiperkálni mindenki, viszont mivel a játék arany nélkül játszhatatlan (hisz úgy van tervezve), ezért lehetőséget kell adni arra, hogy akinek ideje van, az valahogy szerezhessen aranyat, akinek viszont nincs annyi ideje, vagy nem veszi annyira a fáradtságot ezért és van rá pénza, az meg fizessen az aranyért.

Erre voltak jók eddig az aranyfalvak, amik most ugye kiestek és ez keltette a legnagyobb felháborodást és gondot.
    Viszont igaza van a travi fejlesztőinek is, hogy feltehetőleg ők azt látták, hogy egyre kevesebben vesznek aranyat és egyre többen aranyfalvaznak, ami nyilván zavarta őket és ez érthető is.

Viszont egy olyan megoldást kellene találni, ami mindkét fél számára jó..., nem a sz*rt kellene tovább erősíteni, mert ezzel a szabályzattal most nincs lehetőség aranyfalvazni, így levesebb lesz a játékos és az lesz a vége, hogy akik eddig aranyoztak azok is inkább hagyják a f*szba a traviant, mert nincs ki ellen játszani.

Szóval véleményem szerint továbbra is egy olyan lehetőséget kell találni, ami nem okoz bevétel kiesést a Travian-nak, viszont lehetőséget ad arra, hogy akinek nem pénze van, hanem ideje az is hagy jusson valamilyen módon megfelelő mennyiségű aranyhoz.

Na most erre is van megoldás, és a kérdés már csak az, hogy vajon a travian fejlesztői hajlandóak-e utána menni a dolognak, vagy b*sznak majd az egészre, mert gondolják ez is csak egy kisebb felháborodás, ami minden fejlesztés után szokott lenni, de majd megy tovább minden...

Szóval..., mivel a travian egy igen nagy közösséget tudhat magáénak, ezért különböző reklámcégek, akár internetes reklámcégek biztos vagyok benne, hogy fizetnének érte, hogy ehhez a viszonylag nagy közösséghez el tudják juttatni a reklámjaikat, méghozzá olcsón és úgy, hogy biztosan rákattintsanak az emberek.
    Ezért az erre hajlandó reklámcégekkel le lehetne szerződni, hogy minden a travin keresztül megnyitott reklámblokkért x%-nyi részesedést kap a travian és y%-nyi részesedést kap az adott játékos is, aki megnytija.

Így nem lesz reklámfelület a travin, ahogy eddig sem..., és ráadásul még ezeket a reklámblokkokat megnyitnia is csak azoknak kell, akik így szeretnének aranyhoz jutni.

Valahogy ennek úgy kellene kijönnie, hogy a pénzért aranyat vevőkkel se legyen kiszúrva, hogy kb. havi 400 aranyat lehessen összeszedni. Ezzel nem aranyozod szét a fejed, de már el lehet vele lenni bőven, ha ügyesen használod, azonban akik megveszik azoknak mégis lehet egy kicsit több, így senkivel sem lenne kib*szás...
    (mielőtt még valaki felháborodna ezen a 400 aranyon elárulom, hogy aranyfalvakkal kb. havi 1000-1200 aranyat össze lehetett szedni, ha valaki komolyan csinálta, lebukás nélkül)

Szóval ez így teljesen korrekt.

Sőt..., ezt fel lehetne turbózni még azzal is, hogy a regisztrációnál bekérik, hogy ki mennyi idős..., illetve férfi, vagy nő..., így a reklámcégek sokkal irányítottabban tudnának reklámokat küldeni az egyes embereknek, akik így szereznek aranyat..., illetve lehetnének itt is különböző "tarifák", hogy pl. a 20 éves Pista bácsi rákattint arra, hogy Ő aranyat szeretne venni és akkor választhatna, hogy pénzért szeretné venni, vagy pedig 100-200-300-400-500 arany értékben fog az adott hónapban reklámlinkeket kapni, amit legalább 5 mp-ig az oldalon tartózkodva néznie kell. Lenne egy egy hónapos csúszás és akkor amint teljesíti és megnyitotta a kellő reklámmennyiséget (amit nem lehetne egy nap alatt elintézni, mert adagolva lennének naponta a reklámcégek által), akkor a meg is kapja az aranyat és utána megint választhat, hogy Ő most akkor vesz, vagy a kövi hónapban is így csinálja.

Ennek a reklámcégek örülnének, sőt a Travian fejlesztőknek egy qrva nagy bevétel is lenne, nemhogy kiesés, mert jóval többet kapnának ezekért a megnyitott linkekért, mint amennyit bárki aranyvásárlás miatt fizet nekik.

Na.., egy ilyen részletes tervért már részesedést is kaphatnék (természetesen nem fogok ), de hogy mégis miért írtam ide le akkor?

Egyrészt, mert még mindig annyira hülye vagyok, hogy szeretem ezt a sz*r játékot és jó lenne, ha nem döglene bele az irányítóik f*szságába..., másrészt, mert tudom, hogy b*sznak majd megcsinálni, mert erre időt kellene szánni és mire majd észreveszik, hogy na akkor csináljuk meg mégis ezt..., addigra már a többi ilyen internetes hülyeség annyira elszipkázza a travi elől az embereket, hogy már mindegy lesz.

Szóval , Hajrá Travi, mi, fanatikusok még itt vagyunk és ez a Ti qrva nagy szerencsétek...

... a kérdés csak az, hogy meddig tűrjük még ezt a sok sz*rt, amit megtesztek velünk.

(le kellene ülnötök játszani egyet ésnem csak felülről nézni és akkor rájönnétek, hogy mekkora hülyeségeket vagytok képesek elkövetni "fejlesztés" címszó alatt)

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

u.i.:

azért meg nem értem miért nyávog mindenki, hogy el lehet bújtatni a sereget az erdőben. El lehet küldeni a sereget otthonról a támadás idejére, el lehet tenni az oázisba a támadás idejére..., elég kevesen fognak erre a funkcióra aranyat külteni, ha meg mégis, abból senkinek sem származik hátránya...
    Ha a seregét akarod megölni valakinek nullázd a falvát vazze...

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Én a farmolást mindig úgy oldottam meg, hogy ha kibontottam a jelentést akkor azonnal küldtem a következő támadást, így mindig minden farm kapott tőlem, semmi excell táblázat meg ilyen nem kellett nekem. Lehet rossz ez a módszer?
    Nem lopok, nem iszom, nem drogozom és nem mondok igazat.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Én csak azt tudom, hogy ez már nem ide tartozik. Mindneki úgy cisnálja, ahogy akarja, ez eléggé leegyszerűsíti a dolgot.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

Nabasszus, életemben előszőr akartam én is egy felháborodótt hangnemű hsz-t írni, de az előttem szóló leírt mindent, annak meg nincs értelme, hogy leírom ugyanazt. Nálunk is mindjárt itt a végjáték, vagyunk 3200-an a szerveren, ebből játszik kb 2500. Ez a kis létszám annyira meg fog csökkeni most, hogy talán végre egyszer fent is észreveszik, hogy csak tönkreteszik ezt a játékot, amit annyian szeretünk. Egy olyan játék, amikért képesek vagyunk néha 48 órázni, amiért képesek vagyunk pénzt kiadni. De ennek így nem lesz értelme. Nekem is ez lesz az utolsó szerverem, egyszerűen nincs már értelme.

Regisztrált felhasználó már tud valamit brillmm's Avatar
    Regisztrált
    2009. Jun

Alapértelmezett

Az aranyfalukról szeretnék kérdezni azoktól, akik háborognak.
    Én sosem aranyfaluztam, rohadt burzsuj, azaz felnőtt dolgozó ember vagyok akinek marhára nincs ideje aranyfalukat tologatni, ettől én szvsz sem jobb sem rosszabb nem vagyok.
    (bár ha azt vesszük hogy az aranyfalusoknak ingyen járt az, amiért én fizetek, akkor akár mondhatnám azt is hogy rohadjanak meg, mint ahogy rám is mondják azok akik nem veszik, hogy én rohadjak meg. Nem mondom, nem vagyok irigy, valószínű most is fogok npczni nyersit azoknak akiknek kiesett az aranyfalu..)
    Moziba viszont legalább keveset járok, havi 2-3 mozijegy ára a havi 600 arany... =)

És most repüljenek a kövek, jön a kérdés:
    Az aranyfalukat eddig is 90%-ban töméssel építették, legalábbis én úgy vettem észre, én is sokat nyersiztem mások aranyfaluit más szervereken.
    Eleddig 2-3 szállításból volt meg egy aranyfalu, 1-2000/nyersi fajtánként körönként. 1 nap egy falu. Szinte semmi meló.

Most majd többet kell tömni, számolgattam, és a párfalus s2-es accom óraijából 2-3 nap alatt meglenne a 10-es rezi, a 3 telepes és minden egyéb szükséges infra, onnantól várni kell a KP-ra, ergó nem kell csinálni semmit.

Ok, nem holnapután lesz 20 arany, hanem 2-3 hét múlva, és egy kicsit többet kell érte dolgozni (én is sokat dolgozom azért a pénzért amiből az aranyat veszem...), tömőaccokat keresni, ez miért ennyire megoldhatatlan, hogy a tizedik topik van teleírva ezzel?
    Valamit nem jól látok?

És egy másik kérdés, ez inkább költői:
    Mi a fenéért van még mindig 11 szerverünk, minek indult újra az s9, amikor tisztán látható volt, hogy a játékosok száma drasztikusan esni fog? Eddig is esett...
    S10 is újra fog?
    S2-ről több mint ezer játékos tűnt el a grafikon szerint az utóbbi EGY hétben, és a 3.6 miatti törlések még javarészt meg se történtek.

Ha már ennyire az aranyvásárlós megszállottakra van kihegyezve a dolog, akkor legyen annyi szerver hogy nekik élvezetes legyen a játék, legyen farm, foglalható falu és ne kelljen 20 órára nagyítóval keresni az első ellenfelet a 6. hónapban... (ebben ismétlem a korábbi hosszú hozzászólót)
    Vagy legalább legyen 400*400-as a térkép : P

Most király a dolog, nagyjából mindenkinek szar, grat : )

mel
    Legutolsó módosítás brillmm által; dátum: 2009-11-29 19:21.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Visszadobom a kövedet...honnan veszed, hogy töméssel épültek?Ráadásul számszerűsítetted 90%ban....ha tényleg van 40.000 aranyfalu, akkor te annak hány százalékát ismerheted?...így van...még az 1%át se.
    Ilyen hülyeséget én is tudok írni...Ismerem magam és rockerboci aranyfaluzási szokásait, és ebből arra a következtetésre jutok, hogy az aranyfaluk egy százaléka sem épül töméssel.

Amúgy a kérdésedben benne van a válasz.
    Quote Eredetileg írta: brillmm Hozzászólás megtekintése

Most majd többet kell tömni, számolgattam, és a párfalus s2-es accom óraijából 2-3 nap alatt meglenne a 10-es rezi, a 3 telepes és minden egyéb szükséges infra, onnantól várni kell a KP-ra, ergó nem kell csinálni semmit.

Ok, nem holnapután lesz 20 arany, hanem 2-3 hét múlva, és egy kicsit többet kell érte dolgozni (én is sokat dolgozom azért a pénzért amiből az aranyat veszem...), tömőaccokat keresni, ez miért ennyire megoldhatatlan, hogy a tizedik topik van teleírva ezzel?
    Valamit nem jól látok?
    Nem gondoltál arra, hogy azért háborognak oldalakon keresztül, mert az a 90% mégsem 90%?

S9 azért indult újra,hogy minél előbb legyen 3.6 serverünk.Mindíg így kaptuk meg a változásokat...indult egy fullos new verzió, pár napra rá jöttek a korcs már futó serverek.Valójában ebben az évben már nem kellett volna servernek indulnia, hisz multkor is 3 hónap volt 2 serverindítás között.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2009-11-29 19:33.

Regisztrált
    2009. Jun

Alapértelmezett

H5N1, nálam próbálkozhatsz a szokásos parasztkodással, de lepereg, a kérdésre légy kedves válaszolni, vagy maradj csöndben (bár azt tudom hogy masszív válaszgörcsöd van, de akkor legalább próbálj a kérdésre). Valószínűleg Te ezt úgy fogalmaznád meg, hogy "dugulj el, ha nincs mondanivalód".

Azt tudom, hogy aranyfaluk százait tömögettem az elmúlt egy évben, mert éppen valaki kérte.
    Szinte mindenki, akiről tudom hogy aranyfaluzik, mindig is tömőreget keresett, "tudsz e dobni pár K nyersit, ide vagy oda, klánfórumok arról kinek melyik másik szerveren kinek acca amiből tud tömni, stb, van alapom feltételezni a 90%-ot, de én nem azt kérdeztem, hogy szerintetek az aranyfaluk hány százaléka épül töméssel.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

De mondtam én is...nekem is van alapom feltételezni, hogy senki sem tömi a faluját.Érzékeltetni próbáltam ,hogy egy teljesen fiktív adatra építettél fel egy érvelést.Én elhiszem hány levelet kaptál, de csak azoktól kapsz levelet,akik tömetni akarják magukat....azoktól nem kapsz levelet , akik nem akarják.Ezáltal őket kevésbé veszed észre...Míg akik nyersit koldulnak, azok nem is biztos,hogy csak nálad koldulnak.

nemtom vágod-e...azt tudhatod,hogy hányan küldtek neked levelet...de azt nem, hogy hányan nem küldtek.Éppen ezért bármilyen számszerűsített adat , csak hasraütés marad.

Tudsz egyébként ignorálni, ha nem tetszenek a hszeim.Egyik topikban sem fogod őket látni.

Továbbá én az írásodra mondtam,hogy hüyleség...nem személyeskedtem...tudom ,hogy sok érved nincs egy végbeleből kihúzott adatra, de próbálj meg nem velem foglalkozni....erre sem kötelező reagálnod.De ha teszed, akkor max az írásomra mond,hogy hülyeség.Köszi.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2009-11-29 19:49.

Regisztrált
    2009. Jun

Alapértelmezett

Szerintem ezt magad sem gondolod komolyan. De ha ennyire rákattantál a százalékra, akkor egyezzünk ki akármennyiben, a kérdésemnek nem ez volt a lényege.
    Én tartom (mert látom, és játszom pár éve azért), hogy az egy általános dolog, hogy játékosok együtt játszanak egy klánban vagy egy szerveren, X játékos játszik másik szerveren, Y játékos nem, Y játékos beregel a másik szerverre, X megtömi, és kész az aranyfalu. És ez még csak nem is szabálytalan.

Szervezés kérdése és több munka, ez tény, de én nem látom elérhetetlennek egyáltalán az aranyfalut a jelen állapotában sem.
    Eddig túl egyszerű volt, most járhatna érte kicsit több arany, és ki lenne húzva a dolog méregfoga. Mondjuk nem 20 hanem 50.

Persze szabálytalan módszerek egész garmadáját is fel lehetne most sorakoztatni, pl elindít a tag hetente 10 aranyfalut egy szerón, mindegyikbe simcityzik, tömés nélkül 1 hónap múlva lesz 10*20 aranya, aztán hetente még 10*20, de ez kicsit extrém.

Én még mindig úgy látom, hogy az fáj hogy az eddigi semmi munka helyett valamit tenni is kell érte, és pontosan azért vezették be, mert több ezer aranyat lehetett nagyon kevés munkával ingyen elérni havonta, és eköré már egész kis vállalkozások is szerveződtek, és egy cég ezt nyilvánvalóan nem engedheti.
    De a kompromisszum szót megnézhették volna a szótárban.

(a szerkedre meg azt tudom mondani, hogy akasztják a hóhért? Tán jó lenne normálisan és nem 20 emelet magasságból válaszolgatni a hozzászólásokra..., arra reagálok amire és ahogy akarok, sajnálom, ha nem tetszik, te is ignorálhatsz engem... nem is a te válaszodat vártam ha éppen tudni akarod, mert tudtam hogy ilyesféle lesz.. olyan végbélből kihúzott kategória... ; ))
    Legutolsó módosítás brillmm által; dátum: 2009-11-29 19:53.

Tags for this Thread

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata nem engedélyezett