Oldal 23, Össz.:25 ElsőElső ... 132122232425 UtolsóUtolsó
Eredmény 221 től 230-ig , össz: 248

Téma: Hogyan kezdjünk el egy szervert, hogy sikeresek legyünk, akár kezdőként is

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Fizrogj's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

A termelés mindig elsődleges, ha van sereg ha nincs. Más kérdés adott esetben, hogy oszlik meg a két dolog. Viszont egy support falu naponta 150K körül termel ha rendesen ki van építve, ami azt jelenti, hogy heti 1 milla felett hoz, nesze neked farmer germán... Akinek ugye a sereg fogyastását is állnia kell + a bukót, ergo többre mész egy kiépített supporttal. Régen piszok jól lehetett farmolni, amíg nem fogytak el a játékosok, akkor lehetett arra építeni keményebben is, most meg egy nevetséges mennyiség amit összeszedsz. Főleg ha kiépíted a főfalut, kedved se lesz farmolni, mikor azt látod, hogy a napi farmolási bevételed kb 2-3 óra alatt megtermeled és nem kell vele szenvedni órákat. Persze sose árt a plusz bevét, csak tényleg bele kell számolni a fogyasztásukat, meg a bukót. Top rabló támadó se árul el semmit az elején. Sok masnihuszár gyűjtöget mindent, oázisokat ver be, hogy ő milyen kemény támadó, közbe meg a másik már 3x jobban termel 5x nagyobb a serege és nem akad el az accal rövid időn belül. A top farmerek közt meg sok olyan acc van, ami jön az elején, farmol 2-3 hétig aztán töröl, vagy totál fingja nincs a játékhoz, farmolni tud de semmi más nincs az accjába rendesen. Elég vicces mikor rákell kérdezni a top 1 farmernál arra, hogy bocs haver te mi a ...... költöd a nyersit? mert hetek óta ott van és semmi látszata nincs az accon.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Fizrogj, értem én, hogy mit mondasz, egyet is értek veled, csak nagy vonalakban próbáltam leírni mindent.
    A termelés fontos, de az elején, az első pár napra értem, még ki lehet bírni nélküle, a későbbiekben pedig valóban nélkülözhetetlen, de valahol írtam is, hogy 20 faluval tökéletesen el lehet látni nyersivel szinte farmolás nélkül egy 0-24-es sereggyártást.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

1. Faluból sosem elég, mert lehet 2., 3., 4. stb seregest csinálni.
    2. Farmolni jobb, mint csak termelni, de ha nem ésszel csinálja az ember, akkor magát hátráltatja vele. Az ideális kombó az okos (kevés bukós) farmolás, a közeli hipergermók kiiktatásával és a termelés progresszív növelésével a 15 búzás fő megléte után.
    3. Valóban szörnyű a sok masnihuszár, akinek am midnen tudása elfogy, ha nem farmolásról van szó.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Elején nyugodtan lehet a falukat pakolgatni, de úgy 10 után ideje elgondolkozni, hogy megéri-e ez a fos falu neked azt, hogy a morálbónusz miatt 2szer annyi sereget kenj el támadásoknál mert ugye ilyen is létezik, csak sokan nem tudnak róla :P
    poplista 300 körül érdemes lenni, abszolút átlagos játékosnak tűnsz, persze ha támadóra keresnek 200 helyezéssel előrébb vagy :P
    Nem főfalus seregfaluról annyit, hogy a lehetőleg 15 búzás falud mellé rakjad közvetlenül.

Én rómaival kezdtem s1en 4 nap késéssel. kezdővédelmet kinyomtam viszonylag hamar, 3 ünnepet toltam és asszem 15. napon tettem le 2. falumat, úgy, hogy 3 napig nemigazán játszottam
    Persze rómaival picit jobban kell vigyázni a seregre most kb napi 50-60 birodalmit bukok ^^
    Egyszerűen annyira rohadt tömötten vagyunk a szövetségből, hogy az nem igaz... oázis farmolás korszakot rühellem... lennénk túl már az ereklye ütéseken, onnantól élvezet rómaizni

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    29

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Krend Hozzászólás megtekintése
    Elején nyugodtan lehet a falukat pakolgatni, de úgy 10 után ideje elgondolkozni, hogy megéri-e ez a fos falu neked azt, hogy a morálbónusz miatt 2szer annyi sereget kenj el támadásoknál mert ugye ilyen is létezik, csak sokan nem tudnak róla :P
    Ezt a morálbónuszos dolgot kérlek, szimuláld le, mert szerintem csúnyán el vagy tévedve az értékeivel. Nyilván 25 faluval nem egy egyfalus, 10 napos kezdővédelméből éppen kiugrott makinál fogok 50k védelmet leütni, 20-as fal mellett...
    Faluból pedig ahogy már előttem írták, sosem elég.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Dire Wolf Hozzászólás megtekintése
    Ezt a morálbónuszos dolgot kérlek, szimuláld le, mert szerintem csúnyán el vagy tévedve az értékeivel. Nyilván 25 faluval nem egy egyfalus, 10 napos kezdővédelméből éppen kiugrott makinál fogok 50k védelmet leütni, 20-as fal mellett...
    Faluból pedig ahogy már előttem írták, sosem elég.
    moralebonus: defender could have up to +50% bonus, if his account's total population is less than attacker's total population
    Magyarán ha kisebb népességűt támadsz, akkor kiszámolja, hány %al kisebb a népessége a tiednél, és ez alapján kapnak a katonái morálbónuszt (ami WWnél nem érvényesül), maximum 50% kapható. De itt a forrás, ha érdekel bővebben a számítgatás
    http://forum.travian.com/showthread....ystem-Formulas

Lehet nem pont 2x annyi sereget buksz el, de tegyük fel, hogy bevédi a klánja a célpontod, akkor elég durván benézheted, ráadásul ne mis buknak olyan sok védőt, mintha veled megegyező popost védenének.
    És nem hiszem, hogy ne lenne soha senki akinek 50%-a a tiednek a popja és van olyan klánja aki hajlandó bevédeni...

Példa, bár nem túl életszerű :
    http://travian.kirilloid.ru/warsim2....#u,,1k,,,,,,,U
    http://travian.kirilloid.ru/warsim2....#u,,1k,,,,,,,U
    Kb 20%al kevesebb egységet bukott a második esetnél, ez pedig lényeges.
    (amúgy ez a legjobb warsim ami létezik travihoz, az a csávó csinálta, aki a fórum témát is írta)
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-03 23:15.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    29

Alapértelmezett

Az ő példájában 2500 popos támadóval és 1000 popos védővel számol. Na most megnéztem, hogy a 2500-as támadó esetében mekkora lenne az a védő, ahol az 50%-os morálbónusz érvényesül. Néhány lépést kihagyok, de remélem, érthető lesz így is:

(2500/x)^0,2=1,5
    x^0,2=3,188
    0,2lgx=lg3,188
    lgx=2,51759
    x≈329

Tehát az említett példa alapján - mint ahogy az előbb is mondtam, nem hinném, hogy egy 2500 popos játékost egy egyfalus, valószínűleg farmnál akarnának megfogni (ha pedig mégis, akkor is ott van az a hatalmas differencia a seregméretekben, ami megkülönbözteti a védett játékost és az egész klánját a támadótól és kompenzálja a dolgot).

Mégegy gyors számítás, ami már reálisabb, a legutóbbi éles célom és az akkori popom alapján:
    (7500/4500)^0,2≈1,11, vagyis 11% védőbónusza volt, amit megint kalkulálhatónak találok.

Ha pedig feleakkora játékost támadok, akkor még mindig csak 14% a bónusz, ezért írtam, hogy nem kell ezt olyan drasztikusan komoly segítségnek nézni.

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Lord Weed Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg s1-en vagyok a lilaszalagos mezőben, megpróbálom úgy-ahogy normálisan leírni a taktikát.
    2 nappal a kezdés után regisztráltunk a társammal - érdemes kicsit később regisztrálni, ha nem sürgős, mert később nagyobb az esélye, hogy olyanok is települnek a környékre, akik kezdők, vagy nem annyira foglalkoznak a játékkal aktívan.

A sereg tematika:

Az első pár küldetést javallott megcsinálni, de amikor már ott tartasz, hogy megadta a travi pluszt és a 20 aranyat, érdemes felvenni a jutalmat, és egyből kaszárnyát húzni. Ott kb. 5-6 katona kijön NPC-ből, a nap végéig ez 10-re is nőhet.
    Itt jön be a szerencse-faktor: ha ketrecet kapsz kalandon, keress egy olyan oázist, ahol a legkevesebb az állat, ketreceld be őket, és így minimális veszteséggel (még 2-3 buzgó is annak mondható) is sok nyersit tudsz hozni az oázisból.
    Természetesen a nyersit forgasd vissza katonákba, ne sajnáld az NPC-re a pénzt, főleg vasad lesz sok, én 4 napig nem húztam semmi vasbányát, mert annyi volt, mint a nyű. Első nap 10-15 buzgó az, ami reális.

A lényeg, hogy farmolj, amennyit tudsz. Germán hős picit gyenge az elején, én nem nagyon szoktam ütögetni vele, csak kisebb oázisokat, amibe valószínű, hogy nem hal bele - az nagyon drága mulatság az elején, még egy 2-es hős is 5-6 óra kiesést tud okozni.
    A második nap végére a környékeden valószínűleg több oázis is ki lesz tisztítva, ide 2-esével érdemes küldeni a buzgókat, sokszor telizsákkal jönnek vissza. Második nap végére nagyjából 40-50 buzga az, ami meglehet, ha szerencséd van, jó környéket fogtál ki.

A harmadik napon folytatni kell a farmolást, oázist természetesen, és ahogy kezdenek ürülni az oázisok, érdemes terjeszkedni (ha eddig a 15x15-be jártál, érdemes 21x21-be kiterjeszteni a sugarat), soknak tűnik, de megéri.
    3. nap végére nagyjából 90-100 buzga össze szokott gyűlni.
    Szerintem érdemesebb megcsinálni a küldiket, 3. nap végére( azaz kezdővédelem végére értem) összegyűlhet akár 130-140 buzga is.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: SirThom Hozzászólás megtekintése
    Szerintem érdemesebb megcsinálni a küldiket, 3. nap végére( azaz kezdővédelem végére értem) összegyűlhet akár 130-140 buzga is.
    Szerencsétől is függ, hogy mennyire farmol a szomszédságod, lehet ebből 50 vagy 200+ buzga is

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2012. Oct

Alapértelmezett

Hi.
    Nekem Rómaihoz kéne valami kezdő taktika, speed szerverre, azt a bizonyos első hetet szeretném sikereden túlélni.. Köszi.

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata nem engedélyezett