Oldal 33, Össz.:35 ElsőElső ... 233132333435 UtolsóUtolsó
Eredmény 321 től 330-ig , össz: 346

Téma: Vitaindító az új szabálytervezetről

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Marchus's Avatar
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Forchalad Hozzászólás megtekintése
    Azért abban igazuk van az MH-knak, hogy mindenre kiterjedő szabályzatot írni nem lehet. Az olyan merev és rugalmatlan lenne, mely átejtene minket a ló másik oldalára. A jelenlegi szabályozási koncepció jó, rugalmas teret enged a szabályalkalmazásnak azért, hogy ne történhessenek visszaélések. Természetesen az MH-k nem hozhatnak olyan döntéseket, melyek nem egyeznek a szabályzattal, minden döntésük arra visszavezethető kell legyen.

Sajnos ez most sincs így. Az MH-k igenis önkényesen büntetnek a szabályzat hiányosságai miatt. Hogy egy konkrét példát mondjak: nálunk több ember zároltak, illetve zárolással fenyegettek a hős neve miatt.
    A jelenlegi szabályzat semmiféle szabályt nem tartalmaz a hős nevére vonatkozóan, és amennyiben az nem sértő vallási és etnikai szempontból, az MH nem kötelezhetne senkit a név megváltoztatására. Azt meg különösen nem tehetné meg, hogy emiatt zárol valakit. Az s4-en mégis megtette. Magyarázat nincs.

Ezért lenne jó átgondolni, hogy mi is legyen a szabályzatban. Ha szempont pl. a kiskorúak védelme is, akkor azt is fogalmazzuk bele, vagy tegyük ki a 12-es karikát. De amíg a szabályzat ezt a szempontot nem említi, addig erre szankció nem alkalmazható!!!!!

Gyévocska! Erre a konkrét esetre szeretnék tőled választ kapni itt a fórumon: miért lett büntetve s4-es játékos a hős neve miatt?

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

A hetes szerver elején több klántársamat zárolta az MH, majd 30%-ot visszabontott, állítólag a szabálytalan belépések miatt. A klántalákozón többen beléptek egy gépről, nem volt beírva közösgép használat,mivel eddig csak 3 nap elteltével kellett beírni(a buli meg ugyebár egy este volt). Most mindenki be van írva közös gépre akivel gyakran találkozok traviról, az pedig elég sok ember. Ezért zavart annyira a szabály módosítás.

Gyevocska, köszönöm a választ.
    Legutolsó módosítás Murhauz által; dátum: 2009-09-09 18:36.

fraser22
    Guest

Alapértelmezett

Szomorúan látom, hogy Forchalad nem fordított.
    Na nem baj, összeszedtem szóról-szóra fordítva, aztán összeállt a kép.

2.3-as az egyik szabály, ami sérelmezve volt.
    A német fórumról:
    http://forum.travian.de/showthread.php?t=81993
    A lényeges mondat:
    Da hier mit keinem Wort §2.2 ausgenommen wird.....
    Minden szó nélkül a 2.2-k kizárásra kerülnek.....

Magyarul helyettesek és közös gépesek nem küldhetnek egymásnak fenntartásra sem búzát.

Ami eltér végülis - német GYIK-ben is szó esik róla - az az, hogy a magyarban nincs benne a támadás alatt áll rész.

2.4-es a másik.
    Itt egy témát találtam, ahol a játékosok kérdéseket tesznek fel, majd a kommentjeikbe beleírják a válaszokat az illetékesek:
    http://forum.travian.de/showthread.php?t=81994
    Játékos kérdése:
    Ich darf JEDEN Acc der ein Arte/BP/WW besitzt in JEDES Dorf mit beliebig vielen Ress JEDER Art beliefern?
    Arról érdeklődik, hogy minden felhasználó minden faluját tömheti, ha tervet őriz, csodája van, építési terve van.....

e/by Aces:
    Das ist richtig, solange du kein Sitter bist, oder eine Gemeinsame PC Nutzung hast, hier greift §2.2....
    Azaz: Ez így van addig, amíg nem vagy helyettes, vagy közös gépes, itt figyelembe veendő a 2.2.

Ami eltér itt is végül: minden falu tömhető.

Összefoglalva: a kivételek megegyeznek a németek szabályzathoz alkalmazkodásával,
    viszont hiányzik a 'támadás alatt áll' és a 'minden falu' rész.

Rosszabb a helyzet, mert a kivételeket nem Darkman találta ki ezek szerint, csak ő a szabályzatba is belerakta.
    Lehet a másik kettőre utalt, amikor azt írta figyelembe vette a magyar viszonyokat.

Jah, és ezek szerint igazam volt : ) A fremden account az bizony ezek tudatában azt jelenti, hogy nem közösgépes és nem helyettes.

Administrator Gyevocska's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Forchalad Hozzászólás megtekintése
    Azért abban igazuk van az MH-knak, hogy mindenre kiterjedő szabályzatot írni nem lehet. Az olyan merev és rugalmatlan lenne, mely átejtene minket a ló másik oldalára. A jelenlegi szabályozási koncepció jó, rugalmas teret enged a szabályalkalmazásnak azért, hogy ne történhessenek visszaélések. Természetesen az MH-k nem hozhatnak olyan döntéseket, melyek nem egyeznek a szabályzattal, minden döntésük arra visszavezethető kell legyen. Éppen ezért példának okáért én a 2.7-es részt is csak ismétlésnek tartom, mert az ismert ominózus eset büntethető volt azon szabálypont alkalmazásával, mely a tömést tiltja, csak hivatkozni kellett még az alapelvre is mellé, miszerint a szabályok tudatos megkerülése, kijátszása tilos.
    Mindenre kiterjedő szabályzatot azért is lehetetlen megalkotni, mert az élet folyamatosan változik, új kihívásokat állít mindannyiónk elé, egy rugalmas szabályzat hamarabb alkalmazkodik a folyamatosan változó körülményekhez, mint egy merev, részletes.

(Mindenesetre valóban nem lenne hülyeség ha nem is teljeskörű, de ettől ezért részletesebb szabályozást írni, mint pl. az angol verzióban láthatjuk. Ott. pl. az is meg van határozva, hogy mi minősül 1:1 kereskedelemnek, az, amit 48 órán belül lefolytatnak a felek. Itt, Magyarországon, ha kapsz 1 egység nyersanyagot, amit felhasználsz, de csak holnap délután tudod megfizetni 1 egység nyersanyaggal, retteghetsz, nehogy az MH elkapjon tömésért, mert nem tudod, milyen időközben fogadják el a tranzakció teljesítését és még a sok-sok satöbbi...)

Teljesen igazad van. Nem lehet mindent leszabályozni. Nem csak azért, amivel te indokoltad, hanem azért is, mert a túlzott szabályozás megölné a játékot.

Arról ne vitázzunk tovább mit kellene még beleírni, vagy kivenni, mert ez nem a mi hatáskörünk.
    Véleményem szerint a mostani szabályzat sokkal szabadabb utat biztosít a játékosok számára. Pl. nincs önként átengedett nyersi rész, vagy kikerült a klánon belüli farmolás is.
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Murhauz Hozzászólás megtekintése
    A hetes szerver elején több klántársamat zárolta az MH, majd 30%-ot visszabontott, állítólag a szabálytalan belépések miatt. A klántalákozón többen beléptek egy gépről, nem volt beírva közösgép használat,mivel eddig csak 3 nap elteltével kellett beírni(a buli meg ugyebár egy este volt). Most mindenki be van írva közös gépre akivel gyakran találkozok traviról, az pedig elég sok ember. Ezért zavart annyira a szabály módosítás.

Gyevocska, köszönöm a választ.
    Biztos vagyok benne, hogy ha a konkrét esetet megnézném egészen más derülne ki, mint amit a klántársak elmeséltek.
    Nincs olyan mh, aki 33%-ot bont sima szabálytalan belépések miatt, főleg, ha az nem is rendszeres.
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Marchus Hozzászólás megtekintése
    Gyevocska! Erre a konkrét esetre szeretnék tőled választ kapni itt a fórumon: miért lett büntetve s4-es játékos a hős neve miatt?
    Az én konkrét kérdésemre még nem kaptam választ. Ezek szerint jól gondolom, hogy a zárolás "az MH-k önkényeskedése" kategóriába tartozik?

Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Marchus Hozzászólás megtekintése
    Az én konkrét kérdésemre még nem kaptam választ. Ezek szerint jól gondolom, hogy a zárolás "az MH-k önkényeskedése" kategóriába tartozik?
    ◦§4.4. Amennyiben ezen szabály bármely pontja érvénytelenné válik, az nem érinti a szabály egészét, csak az adott pontot. Érvénytelen pontok az adminisztrátok által a lehető leggyorsabban módosítandóak. A módosított pont az aktuális esetre azonnal alkalmazható, akkor is, ha a módosítás még nem került kihirdetésre.

Valóban nem lett még szabályozva a hősök neve amióta az is nyilvános a játékosok előtt.
    Nem kötelező egyetérteni az mh-val, sem velem, de a románcigány név véleményem szerint nem elfogadható.
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2007. Nov
    kor
    46

Alapértelmezett

Megint visszaolvasgattam.
    Lehet reklamálni, hogy a profilokon magyar-agol nevek lehetnek. A falunevek-hősnevek magyar-angol, vagy közismert nevek legyenek, ez elfogadható, egyet értek.
    Mindig példákat kértek arról, ha valami nem tetszik.. ám legyen, falunév s10-ről:
    Coitus inter mammas

Szép latin névnek tűnik... már nem él a szerver, nem hiszem, hogy árulkodás lenne ha ide másolom... de érti ezt valaki? Netán... leforítsam? Súgok.... szexel kapcsolatos.. szép, kulturált falunév... a 12 évesek úgyse értik, talán..

Vagy meg lehet nézni Telepigermán ( nem eredeti gamer ) hősének nevét is.. Megb***lak
    Nem nézegetem tovább. Ha multihunter lennék, úgy botlanék ezekbe, egy figyelmeztetés és átnevezés kérés, utána második esetnél raktárt takarítanék. Egyértelműen le van írva nem csak ebben, hanem a régebbi szabályzatban is, a nevek, profilok senkit sem sérthetnek: ez bizony a hősre is vonatkozik, hiszen a profil részét képezi, tök felesleges külön szabályzatba megfogalmazni, szerintem.
    "Magam vagyok sorsom ura, lelkem hajóján kapitány"
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_7153

Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Gyevocska Hozzászólás megtekintése
    ◦§4.4. Amennyiben ezen szabály bármely pontja érvénytelenné válik, az nem érinti a szabály egészét, csak az adott pontot. Érvénytelen pontok az adminisztrátok által a lehető leggyorsabban módosítandóak. A módosított pont az aktuális esetre azonnal alkalmazható, akkor is, ha a módosítás még nem került kihirdetésre.

Valóban nem lett még szabályozva a hősök neve amióta az is nyilvános a játékosok előtt.
    Nem kötelező egyetérteni az mh-val, sem velem, de a románcigány név véleményem szerint nem elfogadható.
    Szomorúnak tartom, hogy a szubjektív elbírálásod miatt egy társunk egy hétig zárolva lesz. De ha itt tartunk, utánanéztem a wikipédiában: a cigány egy népcsoport, a románcigány a Románia területén letelepült népcsoportot jelenti. Ha a hős neve "Francia" lenne, akkor is ragaszkodtál volna a név megváltoztatásához? Szerintem nem.

Gyevocska, megbocsáss, de szerintem kettőtök közül inkább téged lehetne rasszizmussal vádolni, amiért egy népcsoporttal kapcsolatba azonnal negatív gondolataid támadtak.

Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: napcsepp Hozzászólás megtekintése
    Megint visszaolvasgattam.
    Lehet reklamálni, hogy a profilokon magyar-agol nevek lehetnek. A falunevek-hősnevek magyar-angol, vagy közismert nevek legyenek, ez elfogadható, egyet értek.
    Mindig példákat kértek arról, ha valami nem tetszik.. ám legyen, falunév s10-ről:
    Coitus inter mammas

Szép latin névnek tűnik... már nem él a szerver, nem hiszem, hogy árulkodás lenne ha ide másolom... de érti ezt valaki? Netán... leforítsam? Súgok.... szexel kapcsolatos.. szép, kulturált falunév... a 12 évesek úgyse értik, talán..

Vagy meg lehet nézni Telepigermán ( nem eredeti gamer ) hősének nevét is.. Megb***lak
    Nem nézegetem tovább. Ha multihunter lennék, úgy botlanék ezekbe, egy figyelmeztetés és átnevezés kérés, utána második esetnél raktárt takarítanék. Egyértelműen le van írva nem csak ebben, hanem a régebbi szabályzatban is, a nevek, profilok senkit sem sérthetnek: ez bizony a hősre is vonatkozik, hiszen a profil részét képezi, tök felesleges külön szabályzatba megfogalmazni, szerintem.
    Ez történt az említett esetben is. Az mh kérte a játékost írja át. Ő nem volt hajlandó, hanem elkezdett kötekedni. Az mh átírta neki. Erre a játékos olyan nevet adott a hősének, amivel az mh-t sértegette. Miután lezártam 1 hét pihenőre már rólam nevezte el a hősét.
    Nem hiszem, hogy olyan nagy kérés volt. Mindenféle zárolás és vita nélkül el lehetett volna intézni az egészet.
    Gyevocska
    Travian Team

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett