Oldal 55, Össz.:62 ElsőElső ... 5455354555657 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 541 től 550-ig , össz: 611

Téma: Hogy is kell travianozni?

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett

én nem regelek be a másik szerverre! itt ameddig van kedvem játszok. ha nem lesz törlöm magam!

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett

Néhány gondolat a játékról, két heti játék után (szóval tök laikus), félig meddig reagálva az előző hozzászólásokra.

Elég érdekes dolog ez az egész.
    De nagyjából az ember hasonló erősségűek közzé kerül regisztráláskor, persze könnyen lemaradhat ha nem tölt napi 2-3 órát a gép előtt. Ha meg valakinek az a hobbija hogy messzire megy kicsikre vadászni, akkor remélem, hogy előbb utóbb póruljár.
    Pozitív, hogy van reális utazási táv, és nem körökre osztott a játék. Kétélű fegyver a fejlesztés módja, és hogy az ember harcias jellegű legyen vagy inkább defenzív, bár mivel az sok katonai egység van szerintem egyértelmű a válasz, de ez is csak addig míg van kit fosztani a közelben, a másik fő erősség pedig a klánozás. De ami tény naponta rá kell nézni a falura, különben bukta az egész!

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett alapvédelem

Hali!

Nemrég kezdtem travianozni, ezért sokmindent nem tudok a játékról, de sajnos vannak dolgok, amik még az angol nyelvű súgóban sincsenek benne. Szeretném megragadni az alkalmat, h feltegyek pár kérdést, hátha vki tud rá válaszolni.

Quote Eredetileg írta: GYIK
    Minden falu rendelkezik bizonyos alapszintű védelemmel.
    ...ezért nem érdemes egy "átlagos" katonával megtámadni, mert vereséget fogok szenvedni.
    A kérdésem arra irányul, h ezt a bizonyos alapszintű védelmet milyen tényezők befolyásolják? (Falu népessége? Római/gall/germán lét? Ad-e ennek a védelemnek bónuszt pl. a városfal?)

Konkrét kérdés:
    Egy üres, 500-as lakosságú faluba történő betöréshez több katona kell-e mint egy üres, 50-es lakosságú faluhoz?

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2007. Apr

Alapértelmezett Re: alapvédelem

Quote Eredetileg írta: Attila
    Hali!

Nemrég kezdtem travianozni, ezért sokmindent nem tudok a játékról, de sajnos vannak dolgok, amik még az angol nyelvű súgóban sincsenek benne. Szeretném megragadni az alkalmat, h feltegyek pár kérdést, hátha vki tud rá válaszolni.

Quote Eredetileg írta: GYIK
    Minden falu rendelkezik bizonyos alapszintű védelemmel.
    ...ezért nem érdemes egy "átlagos" katonával megtámadni, mert vereséget fogok szenvedni.
    A kérdésem arra irányul, h ezt a bizonyos alapszintű védelmet milyen tényezők befolyásolják? (Falu népessége? Római/gall/germán lét? Ad-e ennek a védelemnek bónuszt pl. a városfal?)

Konkrét kérdés:
    Egy üres, 500-as lakosságú faluba történő betöréshez több katona kell-e mint egy üres, 50-es lakosságú faluhoz?
    valószínű egy üres 500-as lakosú faluban már elég magas a fal szintje és van már palota vagy rezidencia tehát igen jóval több katona kell annak a megtámadáshoz..

azt hogy melyik néppel játszol számít-e sajnos nem tudom!
    Szeretem a virágokat és a kisállatokat!

Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett Re: alapvédelem

Quote Eredetileg írta: kenny o'brain
    valószínű egy üres 500-as lakosú faluban már elég magas a fal szintje és van már palota vagy rezidencia tehát igen jóval több katona kell annak a megtámadáshoz..
    valószínű
    meg fal...

Bocsáss meg, ha félreérthetően fogalmaztam, de engem kifejezetten az üres falu érdekel. Üres alatt értem a 0 katonát, falmentességet, épületnélküliséget (csak főépület). Nem kell bonyolítani a dolgot palotával, meg rezidenciával. Köszi.

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2007. Apr

Alapértelmezett

olyan nem lehetséges...Ha főépület lvl. 20 és minden nyersi is azon van, akkor sem érné el az 500 fős lakosságot...

Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Jani05
    olyan nem lehetséges...Ha főépület lvl. 20 és minden nyersi is azon van, akkor sem érné el az 500 fős lakosságot...
    200 fő megfelel?
    Mondjuk mindegy, mert mogy egyik linkjén olvastam, h ezeket az adatokat valószínűleg egyik játékos sem ismeri.
    1. s2 - Apollo17hu
    1. s4 - R737FA
    2. s2 - Apollo17hu

Regisztrált
    2007. Apr
    Valahol a nagyon messze és a nagyon közel között.

Alapértelmezett

az alapszintű védelemről: http://dhost.info/travian2005/Wiki/index.php/Combat
    a lényeg: felfedezetlen, "népesség nélküli" falvak alapvédelme kb 75/75 (gyalogosok/lovasság ellen). Ez azt jelenti, hogy ha phalanx a támadó egység, minimum 13 kell (van akik szerint elég 12 is), hogy ne szenvedjünk egyáltalán veszteséget.
    Valamilyen szinten a palota/rezidencia is ad a védelemhez. A városfal védelmi bónuszát pedig itt lehet látni:
    Rómaiak:
    http://help.travian.com/index.php?ty...&mod=336&s=300
    Germánok:
    http://help.travian.com/index.php?ty...&mod=338&s=300
    Gallok:
    http://help.travian.com/index.php?ty...&mod=346&s=300
    A pogácsáknak nincs szavazati joguk.
    Nem vagyok multihunter.
    Kérdéseket pls a fórumban, ne in game. köszi.

Regisztrált
    2007. May

Alapértelmezett

köszi, erre gondoltam
    1. s2 - Apollo17hu
    1. s4 - R737FA
    2. s2 - Apollo17hu

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Forchalad's Avatar
    Regisztrált
    2007. Apr
    kor
    35

Alapértelmezett

Vigyázzon mindenki, ha elindít egy fejlesztést, nehogy megnyomja a piros X-et a művelet megszakításához, mert NAGYON KOMOLY nyersanyagokat lehet veszíteni.

(Az okos más kárán tanul, a hülye meg a sajátján... Sajnos most az utóbbiba tartoztam...)
    "A stílus maga az ember." ("Le style, c'est l'homme.")

Comte de Buffon (1707-1783)