Oldal 140, Össz.:141 ElsőElső ... 4090130138139140141 UtolsóUtolsó
Eredmény 1.391 től 1.400-ig , össz: 1405

Téma: új fejlesztések

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

csaak lassan...

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Sőt levegőt se vegyél vegyél tauros mert büdős csaló vagy!

Látom vannak elképzelések egyeseknél. Ha neki nem tetszik akkor aztán be se merjen lépni az oldalra. Nem tudtam hogy itt ez ilyen önkényuralmi módon működik.

Először balféknek tartottalak H5N1 meg kell hogy valljam, de hogy elolvastam az utóbbi pár oldalt kiderült érted te miről szól a játék, csak nem látod át a dolgok árnyaltságát.

Ad 1. Tauros nem mondta hogy botot használ, legalábbis ameddig én olvastam ilyen nem volt. (Egyébiránt az valóban aránytalanul nagy előnyt nyújt.)

Ad 2. Nem minden script egyenrangú. Azért mert valaki feltesz egy nyersanyag scriptet, nem hiszem hogy fel kellene lógatni. Még a véres kard-ként emlegetett Beyond sem csinál semmi mást, mint hogy 500 kattintás helyett 10-zel is megoldod amit szeretnél, valamint nem kell mindenfélét feljegyzetelni, arányokat kiszámolgatni, traviloghoz számokat másolgatni és a többi.
    Ami valóban jogtalanul előnyhöz juttat az a task queuer, ugyanis ha nem lenne ez a script nem tudnád végrehajtani terveidet, míg az előbbi esetben igen, csak kevesebb fáradsággal és nagyobb hatékonysággal.

Ad3. Ha valaki az előbb felsorolt nem megengedett scriptek valamelyikével él még egyáltalán nem biztos hogy tönkre teszi a játékodat. Tegyük fel, hogy egyik klántársad használ egy beyondot - amiről te nem tudsz- viszont minden kösö akcióban részt vesz, ha neked védő kell segít, a tapasztalatait megosztja veled és hasonlók. Erre valóban azt mondanád, hogy csaló és elveszi a játék élvezetét.

Ad4. Bár ez nem is érdemel külön pontot. Személyes tapasztalataim szerint is igen elterjedek a scriptek. A most futó s10-en voltam top klánban még az elején és nem volt senki kiakadva azon ha valaki igénybe vett egyet-kettőt. Néha még az 1/3 is alulbecsli a használók arányát tapasztalataim szerint, de biztos vagyok benne hogy máshol meg talán alig használja őket valaki.

Ad 5. Tauros tetszenek az idézeteid.

Hogy mit tartunk normálisnak azt sosem egy ember fogja eldöteni. Lehet neked nem tetszik, másnak se tetszik de attól még nem lesz valami abnormális. Nézzük úgy, hogy 20 fölötti faluszámnál falvanként 4 ajánlatot kirakni a piacra, búzát és védőket a csodába küldeni, megnézni a faluban legyártott illetve bent állomásozó összes egységet és kiképezni az elhullottak utódait 15-20 percig tart. Ez normális? És akkor még nem is farmoltál, építkeztél tájékozódtál az eseményekről et cetera.

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik sylvanor's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jan
    kor
    26

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Stahl Hozzászólás megtekintése

Látom vannak elképzelések egyeseknél. Ha neki nem tetszik akkor aztán be se merjen lépni az oldalra. Nem tudtam hogy itt ez ilyen önkényuralmi módon működik.

Először balféknek tartottalak H5N1 meg kell hogy valljam, de hogy elolvastam az utóbbi pár oldalt kiderült érted te miről szól a játék, csak nem látod át a dolgok árnyaltságát.

Ad 1. Tauros nem mondta hogy botot használ, legalábbis ameddig én olvastam ilyen nem volt. (Egyébiránt az valóban aránytalanul nagy előnyt nyújt.)

Ad 2. Nem minden script egyenrangú. Azért mert valaki feltesz egy nyersanyag scriptet, nem hiszem hogy fel kellene lógatni. Még a véres kard-ként emlegetett Beyond sem csinál semmi mást, mint hogy 500 kattintás helyett 10-zel is megoldod amit szeretnél, valamint nem kell mindenfélét feljegyzetelni, arányokat kiszámolgatni, traviloghoz számokat másolgatni és a többi.
    Ami valóban jogtalanul előnyhöz juttat az a task queuer, ugyanis ha nem lenne ez a script nem tudnád végrehajtani terveidet, míg az előbbi esetben igen, csak kevesebb fáradsággal és nagyobb hatékonysággal.

Ad3. Ha valaki az előbb felsorolt nem megengedett scriptek valamelyikével él még egyáltalán nem biztos hogy tönkre teszi a játékodat. Tegyük fel, hogy egyik klántársad használ egy beyondot - amiről te nem tudsz- viszont minden kösö akcióban részt vesz, ha neked védő kell segít, a tapasztalatait megosztja veled és hasonlók. Erre valóban azt mondanád, hogy csaló és elveszi a játék élvezetét.

Ad4. Bár ez nem is érdemel külön pontot. Személyes tapasztalataim szerint is igen elterjedek a scriptek. A most futó s10-en voltam top klánban még az elején és nem volt senki kiakadva azon ha valaki igénybe vett egyet-kettőt. Néha még az 1/3 is alulbecsli a használók arányát tapasztalataim szerint, de biztos vagyok benne hogy máshol meg talán alig használja őket valaki.

Hogy mit tartunk normálisnak azt sosem egy ember fogja eldöteni. Lehet neked nem tetszik, másnak se tetszik de attól még nem lesz valami abnormális. Nézzük úgy, hogy 20 fölötti faluszámnál falvanként 4 ajánlatot kirakni a piacra, búzát és védőket a csodába küldeni, megnézni a faluban legyártott illetve bent állomásozó összes egységet és kiképezni az elhullottak utódait 15-20 percig tart. Ez normális? És akkor még nem is farmoltál, építkeztél tájékozódtál az eseményekről et cetera.
    Akkor a 80-90 falus játékosokról már meg se szólaljunk. xD
    Azoknak 1 órába minimum bele telik végi nézni az összes falut, emellett, ha az összes falujában van min dupla annyi egység, mint népesség. Akkor az jó ideig nem tud mozdulni a gép elől.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona Calmarius's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov
    kor
    30

Alapértelmezett

Nekem beyonddal volt 15 perc s6-on 36 faluval előző szerveren, most annak ugyan milyen lehetne script nélkül, aki 90 faluval van klasszikon...

Egyébként valóban kétoldalú a dolog, egyrészt nem jó dolog, mert nem fair, másrészt meg senkinek sem lehet semmi szava, mert mindenki előtt ott van a lehetőség, hogy használja...

Egyébként a botozás nem olyan nagy előny, mint elsőre látszik. A multizás jóval nagyobb előnyt jelent, de arra szerencsére van az mh-knak rálátásuk.

Meg egyébként az emberi természet is ilyen lusta. Minek pepecseljenek a faluval, ha bizonyos alap rutin dolgokat a gép is el tud végezni nekik, meg minek rágódjanak azon, hogy ugyan a jó kis 3 hónapig képzett 30k seregecskét nem-e verik le az alatt a 3 óra alatt, amíg nem tudnak nethez férni, mert olyan dolguk akadt, és épp a sitter sem ér rá? Inkább berak egy scriptet, ami kimenti, ha kell. Ez egy olyan helyzet, ahol nem lehet kockáztatni.

Egy szerver egy évig tart, és ez folyamatosan egyre több pepecselést jelent a falvakkal, ahogy növekszik a birodalom, amit előbb utóbb a többség megelégel, vagy egyszerűen töröl, vagy más módszerekkel próbálkozik. Előbb-utóbb a szükség a legsportszerűbben játszani akaró játékost is bothasználatra késztetheti. Ez van.

És szerintem ez az oka annak is, hogy a készítők nem raknak be captcha-t, mert azzal eléggé lecsökkenne a játékosok száma a szerver végére, de legalább is két táborra szakadna szét a szerver. Lenne pár tíz-száz kocka, 50-60 faluval, meg több tízezer elhagyott acc 3-4-gyel (se). Persze a captchanélküliségnek az is lehet az oka, hogy egy olyan ábra legenerálása viszonylag nagy overhead, meg előbb utóbb úgy is feltörnék. Bár ha egyszer captcha lenne, akkor javaslom, hogy akkor a reCaptchát tegyék be (hoppá az meg 3rd party, akkor nem is lenne overheadje), mert azzal könyvek digitalizálását segítik (amit az OCR programjuk nem tudott értelmezni, abból egy captchát generálnak, ami tartalmaz egy már felismert szót, és az ismeretlent, és a válasz alapján dekódolja le a szót. Az ismert szó meg azért kell, hogy a captcha tényleg captcha legyen.)
    Bár szerintem egyszerűbb indok az, hogy a captcha időnként túl jó tud lenni, és még azt sem engedi be néha, aki nem is botozni akar, mert olyan nyavajája van, hogy nem tudja elolvasni a szöveget, ha nem tiszta fehér lapravan írva.
    Pl: valaki még fekete alapon a fehér betűket se tudja elolvasni, mert a szeme annyira ráállt a fehér alapon feketére, hogy a fehér betű közti szóközöket akarja elolvasni.
    Legutolsó módosítás Calmarius által; dátum: 2009-05-15 00:55.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: tauros Hozzászólás megtekintése
    na látjátok ez az a birkaszellem amiért szeretem én írtani a népet itt traviban
    3.5ben még script nélkül később pedig majd avval is haha
    Ya , de ahelyett , hogy itt menőzöl, csak simán beírhattad volna,hogy kifogytál az érvekből.Mert általában ekkor szoktak ilyen eszközökhöz nyúlni az emberek.

Regisztrált
    2007. Jun
    kor
    33

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Stahl Hozzászólás megtekintése

"""""nálam a scriptek sem mennek...ami azért pech mert én script nélkül biztos nem fogok játszani.

scriptel+online idővel elég sokat le tudtam fedni a 24órából, de script nélkül ez a dolog esélytelen lesz. Mikor jártam be top10es accba scriptek ott is futottak , szerintem ez az "aprócska" változás az élbolyt is érinteni fogja és a játékosok nagy részét is.

a való életemből meg nem fogom elvenni azt az időt amit scriptel eddig ki tudtam pótolni, szóval bye travian"""""""""

Szal írtál egy hosszu hszt a semmiről. lehet elsősorban ezért tarottál balféknek, mert nem is tudod a dolgok előzményét, csak kiírsz magadból mindent...Merthogy 24 órás lefedő szcript az nem a beyond.(sőt ha itt lettél volna a forumon régebben, én még érveltem a beyond mellett,de nem voltál, szal erről se sok fogalmad van)...Beyondért nem is szóltam volna neki, hisz az semmi előnyt nem ad.

Calmariusnak meg azt üzenem, hogy taurosnak kétlem ,hogy az s1 indulásakor 60 falva, és 30k serege lenne....Szal ez egy jó érv, hogy a játékosnak a végén kell más eszköz, csak a gond az, hogy aki csal az csal 1 falunál is.Majd hogyha a végén csalnak , akkor visszatérünk a témára.Ja most látom, hogy Sahl hsze is tartalmaz ilyen részt...öcsém de naívak vagytok...
    Bocs, de sztem alig van vagy egyáltalán nincs olyan játékos, aki 20+ falunál veszi csak elő a scripeket.Aki 1szer előveszi, előveszi az előbb is.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2009-05-15 06:32.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2007. Jul

Alapértelmezett

Jóvan Stahl!

És akkor mit csinálnál ha a szerver indulása után 3 nappal valaki betámadna ezer birodalmival?

Azt ugyebár nem mondhatod hogy "Hé ez csalás!"
    Hiszen te magad is csaló vagy.

Annyira kívánom neked meg a hozzád hasonlóknak hogy ezt éljétek már át egyszer. Tényleg ezt még senki nem próbálta? Mármint feltörni a kódot és elemi szinten belenyúlni. Közvetlenül adni nyersanyagot/ egységet.
    Én vagyok wilo.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona Calmarius's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov
    kor
    30

Alapértelmezett

Olyat sehogy sem lehet, hacsak nem superadmin vagy...

Regisztrált
    2007. Jun
    kor
    33

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: wilo Hozzászólás megtekintése
    Jóvan Stahl!

És akkor mit csinálnál ha a szerver indulása után 3 nappal valaki betámadna ezer birodalmival?

Azt ugyebár nem mondhatod hogy "Hé ez csalás!"
    Hiszen te magad is csaló vagy.

Annyira kívánom neked meg a hozzád hasonlóknak hogy ezt éljétek már át egyszer. Tényleg ezt még senki nem próbálta? Mármint feltörni a kódot és elemi szinten belenyúlni. Közvetlenül adni nyersanyagot/ egységet.
    Ők magukat azért nem tekintik csalónak,mert olyan csalást használnak, amihez más is hozzáfér...tehát a botok nem számítanak csalásnak,mert akárki használhatja...Legalábbis szerintük...
    A ilyet ők azért neveznék csalásnak,mert ahogy Calmarius is írta, csak a superadmin képes ilyenre...ergo nem hozzáférhető mindenkinek...vagyis csalás.

Regisztrált
    2007. Jun
    kor
    33

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: tauros Hozzászólás megtekintése
    én leírtam a véleményem a témáról, ezután is csak ezeket tudnám leírni, annak meg semmi értelme nincsen. Calmarius előző hszéből kiviláglik hogy a travianos evolucióban milyen természetes lépcsőfok a bot/script használat illetve egyéb segédeszközök bizonyos fejlettség után,én is ezt akartam leírni más szavakkal, néhány idézettel. Aztán jöttél te és egyből én lettem a hibás azért mert egy valós jelenséget írok le. Érdekes hogy Calmarius agyában megérik valami a tiédben meg az istennek sem akar. A témát befejeztem.

akárhányszor valakinek problémája van a scripthasználattal az tartsa felszínen a captcha témát és az ÜGYDÖNTŐ szavazást szorgalmazását róla, ha valóban tenni akar a scriptek ellen azt úgy tudja megtenni és nem itt fórumon és nem is ilyen (folyton fejlődő....) érveléssel. A lényeg szempontjáből tárgyilagosan nézve meg teljesen mindegy hogy ÉN milyen ember vagyok.

pont
    Calmarius hszét elég önkényesen értelmezed....az világlik ki belőle, hogy a végén sok idő kell átnézni a falukat...Sztem olyanról nem ejtett szót, hogy valaki végig farmbot/építőbottal fedje le a 24 órát..
    Mert ugye a játék első napjában és az 1 év leteltével is 24 órából áll egy nap.Ráadásul Calma meg stahl is inkább sztem falu áttekintő scriptek mellett érvelt....Nem a te botjaid mellet...
    Nekem se sok gondom van az olyan scriptekkel,amik megkönnyítik a játék kezelését....
    A botokkal, amik automatizálnak dolgokat...na erről beszéltünk itt, és ezért támadlak téged.....Szal stalh hsze alapól nem nyom a latba,mivel azt se tuda, hogy elsimerted a scriptezést...szal nagyon nincs képben....Calma is a faluáttekintés, és 50-60 faluirányítás nehézségeiről beszél.
    "A lényeg szempontjáből tárgyilagosan nézve meg teljesen mindegy hogy ÉN milyen ember vagyok."
    És a nem mind1, hogy én milyen vagyok??? Több helyen is tettél rá utalást, ugyhogy ilyen mondatok bár igazak, de a te szádból nemigen kellene hogy elhangozzanak.

Sajnos ja...Stahlnak kár volt felemlegetnie a beyond témát, hisz messze nem arról szól ez...És ez a beyond téma megihlette calmát is.

De most komolyan...calmától egy választ kérnék...elfogadhatónak tartja e azt, hogy alaki farmbotot/építősbotot használ a játékban szinte már a legelejétől?(nem beyondot meg hasolók) Merthogy ez tauros....ha a válasz igen, akkor tényleg igazad volt tau, és az agyában megérett valami....De remélem az a valami az enyémben sose fog.
    Légyszi calma válaszolj.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2009-05-15 11:59.

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata nem engedélyezett