Oldal 6, Össz.:13 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 51 től 60-ig , össz: 124

Téma: Tippek kezdöknek

Regisztrált felhasználó ez a második otthona Calmarius's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov
    kor
    30

Alapértelmezett

Ha Travianozásba fogsz, akkor néhány alapszabály:

- Sose legyen a sereged otthon, legalább is a teljes sereg sose. Mindig küldd el őket rabolni valahová, ha nem jutsz netközelbe.
    - Legyen legalább 1 db kimaxolt rejtekhely minden falvadban.
    - Terjeszkedj a térkép széle felé, minden egyes újabb alapított vagy foglalt faluval 7-10 mezővel kintebb, mint az előző, így az újabb falvak egyre csendesebb környékre kerülnek, és a szerver vége felé már úgy is csak elhagyott vagy aranyaccokat találsz arrafelé, amelyek ártalmatlanok. Leginkább rómaival érdemes így tolni, mert kevés energiabefektetéssel, szinte a legnagyobb biztonságban építhetsz ki nagy faluszámú birodalmat, és falvaként a legnagyobb erejű birodalmi támadósereg tartható el, amellyel jól körbe lehet fosztani a környéket a felépítési gyorsítása érdekében.
    - Ha védő taktikával tolod, akkor kevesebb fejfájást okozol a klánvezérednek...
    - Legyél pozitív hős, ne beszélj senkivel se lekezelően, és ne is szólj be senkinek, mert csak rontod a helyzetet.
    - Sose befolyásoljon a Travian, mikor döntést hozol az életben, nem ér annyit.

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Hát az arany szemét dolog az eggyik klántársam vett 2500-ért 80 volt a népessége két nap múlva 130

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

80as népességnél biztos baromi sokat dobott az a +25% ugye? Meg az 1 órás építések is kész lettek 1 perc alatt. Az arany azért nem minden...
    Lassú Speed, Natar-t mos..

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik rockerboci's Avatar
    Regisztrált
    2007. Oct
    kor
    26

Alapértelmezett

Az első és a legfontosabb. NE BÍZZ MEG SENKIBE! JEGYEZD MEG, CSAK MAGADRA SZÁMÍTHATSZ! Persze lehet, hogy bekerülsz egy összetartó közösségbe, illetve összebarátkozol pár játékossal, de ezt ne feledd. Sajnos vannak ilyenek akik úgy támadnak hátba, amint lehet.

Gondolom aki most kezdi, az nem lesz egyből TOP 10 rabló... Nos, én s2-őn egy remek farm voltam. Később s3-on már a Hajnikában voltam /nem, nem csaj... Egy klán volt.../ Később a Shadowba. És az ezt követő szerver volt az etalon. A 6-os szerver. Sajnos elbaszt@m. Nem kellett volna hagyni, hogy a játékot befolyásolja a körülöttem zajló események. Tehát szét kell választani a két dolgot.
    Erről van szó: http://kepfeltoltes.hu/view/080706/U...toltes.hu_.jpg
    /Ezt egy kémkedésért kapta. Amit poénnak szánta. Nem voltam vicces hangulatban. /

Evvel arra akartam célozni, hogy egy nagy adag szerencsével, egy remek helyettessel, és persze némi stratégiai érzékkel oda tudja magát tenni az ember.

Szóval akkor, mit ajánlok a kezdőknek? Tanulmányozzák mi mennyibe kerül, milyen küldetésért mennyi nyersanyag jár, és ebből ki lehet találni egy jó taktikát. Konkrétan nem mondanám el az enyémet...

Mint utaltam már arra, hogy EGYEDÜL VAGY ÉS A TÖBBIEK MIND ELLENED! Ebből következik, hogy amint tudsz, támadj! Támadj, támadj, támadj! Ne törődj a könyörgő levelekkel. Ez a legszarabb része. De túl kell lenni rajta. Mintha nem is olvastad volna... Ne csak 7*7-be menj. Mert később nagy gondjaid lehetnek, ha hagyod kibontakozni a szomszédokat... Inkább az elején ess túl rajta...

Ha összehoztál egy nagyobb sereget, akkor azt NE TARTSD otthon! Ez fontos! Kapták már el a seregem otthon... Mért?
    1. Nem gyilkoltam le az összes közeli játékost.
    2. Nem küldtem el estére.

Egy faluban egy egységet gyárts. Ez szerintem célszerűbb. Persze kivéve a fősereget. Fősereget ne főfaluba gyárts, inkább egy másikba ahol van nagy kaszárnya, nagy istálló.

Még egy fontos dolog. Úgy játszd a játékot, hogy valóban játszd. Különben nincs értelme.

Regisztrált
    2008. Nov

Alapértelmezett

Üdv.
    Én az első speed-en kezdtem a játékot.
    Véleményem szerint aki most elkezdené a travian érdemesebb elöbb biztosítani a nyersanyagát nehogy kirabolják stb... mert ahogyan egy elöttem szóló írta ha egyszer szerez valaki tőled nyersanyagot az végig farmolni fog téged.Nekem az volt a szerencsén hogy egy nagy játékos név szerint Sziszma a szárnyai alá vett.Lehet ismerős a neve a speed játékosoknak. Ezenkívül ha megvan a védve a nyersi (itt néptől is függ) galloknál phalanxot gyorsan és sokat , romaiaknál jobb a testőr de a légiós se utolsó germánnál meg 2 nap alatt ki lehet fejleszteni a paladint.És az értékes kincs lehet. Persze azért írom a védő egységeket , mert egy full kezdő nem fog egyből támadni, mert az sem fogja tudni , hogy hogyan kell. Én például az első speed-en Sziszma tanácsára felhalmoztam elég sok paladint amiből késöbb sok hasznom lett. A 2. és a 3. speed-en meg egyáltalán nem csináltam védelmet mivel elején kiürítettem a 7*7-t utána lekatáztam az egészet és ennyi.nem volt aki zaklasson.
    Az is eléggé lényeges hogy a katonáidat soha ne hagyd otthon estére.mert az eléggé ciki, ha arra ébredsz hogy hajnali 3 kor legyilkoltak mindent.Én ilyenkor egy messzebb lévő emberre ráküldöm mindenem.(kicsi falura)
    Új falu alapításhoz ha elérnél rezi 10 , 3 telepes.És melléd egy falu.(szerintem egy újonc még nem tudja értékelni a 9 és 15 búzás falukat.)Mint tudjuk a telepes eléggé drága mire megcsinál 3-t egy kezdő.... Én azt csináltam:Kell keresni egy jó gall egy azonos szntüt lespanolsz vele, és megbeszéled vele csináljon pár csapdát(ha kell fizetsz is érte most 20 egységni nyersi mindenből senkit nem vág földhöz) és megbeszéled vele, hogy te megtámadod és akkor a csapda elkapja a telepset.Innentől teljesen biztonságban van.ha a havert támadnák akkor meg kiengedik a telepest.
    És kezdődik minden előről.

Bocs ha van helyes írási hiba, de siettem mert megyek vacsizni

Regisztrált
    2008. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: bruhaha Hozzászólás megtekintése
    én is csatlakoznék a menekülős tanácshoz....
    lám mindjárt éjfél és én gép előtt ülök és travizom.

és arany nélkül tényleg nem megy! de arra való a sok aranyfalu más szervereken, nem? pár nap alatt csuklóból el lehet érni a 75 főt és még ki sem jöttél a védettségből, de már törölhetsz

a kezdő gallal inditson és tanuljon meg rejteket felhúzni. szerintem ez nagyon fontos...

Háát...Szerintem romaival jo kezdeni...mert az egyszerre 2-őt is bir épiteni, igaz drága a katonasága, de egyben jó támadó és védő..

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2008. May

Alapértelmezett

MsAlba honnan halotál olyat hogy gyülekezőtér 20 szint?
    A GYÜLEKEZŐ TERET ÉPÍTSD KI 15 ÖS SZINTR.
    hA AZ MEGVAN AKKOR ÉPÍTS GYAKORLÓTERET.
    aZ A FELTÉTELE ANNAK HOGY CÉLPONTBA VEHESD A REZIT VAGY A PALOTÁT.
    a REZIT VAGY A PALOTÁT ROMBOLD LE!
    cSINÁLJ SZENÁTORT ÉS TÁMAD MEG.
    éS HA VAN GYAKORLÓTERED CÉLPONTBA VEHETED

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Helyesbítenék! Gyakorlótér csak gyorsít az egységeken, a gyülekezőtér szintjétől függ hogy melyik épületet tudod becélozni.

Legközelebb nézd meg mikori kérdésre válaszolsz, mert már rég meg lett válaszolva a helyes válasszal.

1 Random
    2 -
    3 Warehouse, Granary
    4 -
    5 Woodcutter, Clay pit, Iron mine, Cropland, Sawmill, Brickyard, Iron foundry, Grain mill, Bakery
    6 -
    7 -
    8 -
    9 -
    10 Blacksmith, Armoury, Main Building, Rally Point, Marketplace, Embassy, Barracks, Stable, Workshop, Academy, Town hall, Residence, Palace, Trade Office, Great Barracks, Hero's Mansion

20. szinten pedig két célpont megadása, ha min. 20 katapult támad.
    Legutolsó módosítás nagyakos által; dátum: 2008-12-03 12:57.
    Lassú Speed, Natar-t mos..

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2007. Sep

Alapértelmezett

Na az ilyeneket kéne törölni! Ez egy kezdőnek semmit nem segít! Én rögtön kitiltanám a fórumból!
    Kattintsatok rá és regisztráljatok:
    www.travian.hu/?uc=hux_9250

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Caesar21's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Krisztián96 Hozzászólás megtekintése
    Na az ilyeneket kéne törölni! Ez egy kezdőnek semmit nem segít! Én rögtön kitiltanám a fórumból!
    Egyetértek!