Oldal 94, Össz.:136 ElsőElső ... 44849293949596104 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 931 től 940-ig , össz: 1360

Téma: Hogyan kell legeredményesebben fejlődni a Rómaiakkal?

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. May

Alapértelmezett

A zöld színű Támogatás szó helyett talán a Visszatérés célirányosabb.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent Favorite's Avatar
    Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Bezúziux Hozzászólás megtekintése
    Fakelt, de nem tudod, h miért?
    Írtam neki mire ő azt válaszolta hogy kell a támadópont.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Bezúziux's Avatar
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

De azzal, h fakel nem lesz pontja.. :O

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Bezúziux's Avatar
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Ezt már a Galloknál is leírtad, jó lenne, ha pihentetnéd azt a golflabdányi neuront ami lötyög a fejedben, és hagynál minket fórumozni..

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent Favorite's Avatar
    Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Bezúziux Hozzászólás megtekintése
    De azzal, h fakel nem lesz pontja.. :O
    Ő biztos tudja miért csinálta.Amúgy meg a legkevésbé se érdekel.
    Lehet túl sok katája volt XD

Regisztrált felhasználó ez a második otthona Calmarius's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov
    kor
    30

Alapértelmezett

Eredményes fejlődés védekező-gazdálkodós stratégiával, rómaival.

Ezzel a stratégiával nem azt érheted el, hogy magad uralkodj a környékeden, hanem azt, hogy együtt működj a környékeddel.

- Ha a környezetedben dinamikusan fejlődő kérlelhetetlen germán van, akkor próbálj meg a klánjába bekerülni, vagy legalább is egy szövetségbe, hogy egy oldalon harcoljatok.

- A nyersanyagaidat rejtekhellyel védd, jobban megéri, mint védőegységet csinálni, ne sajnáld rá a nyersid, inkább költsd el, mint hogy elvigyék. Nekem az első falumban pl.: 8 rejtekhely volt.

- Mivel ebben a stratégiában a saját nyersanyagodból élsz, mindennél fontosabb a nyersanyaglelőhelyek fejlesztése. Erősen ajánlott, hogy legyen aranyad, hogy a +25% mindig be legyen nyomva. Emellett jó, ha van egy kis NPC-re való is, meg tartalék is kell, arra az esetre, ha hirtelen újra elő kell teremteni egy rezidenciát, vagy a búzafarmokat egy katázás után.

- A kezdőfaluban fel kell vinni 6. szintre a bányákat, mielőtt a 2. falura kezdel el spórolni, korábban nem érdemes elkezdeni a spórolást, mert akkor túl sok idő eltelik, mire meglesz a 2. falu. Később se, mert akkor sok idő elmegy a bányafejlesztéssel.

- A klánod megkér valamire, teljesítsd, főleg, ha védőkről van szó. Mivel magadat megvédeni úgy sem tudod ezzel a stratégiával egy nagyobb támadás esetén, elég annyi védőt tartani otthon, amennyi hirtelen kellhet, ha a klán védőért kiált. Ennek két előnye van, egyrészt a klántársaid be vannak védve, másrészt nem a te búzád fogy.

- A játékban az egyetlen dolog, amit nem lehet védők nélkül megúszni, az a falufoglalás és a katázás kivédése. Ilyenkor kérj védőket a klántól, te is adtál nekik, és ha szívük helyén nem betontörmelék van, segítenek majd.

- Ha minden kötél szakad, a falufoglalást arannyal ki lehet védeni, felhúzunk egy palotát ott gyorsan. Inkább essenek vissza a bányák 10-esre, minthogy elbukjunk egy egész falut. Sok falunál a főfalu termelése nem sokat oszt/szoroz.

- A raktáraidat tartsd üresen. A rómaiak gyorsan tudnak építeni, úgy is mindig van valami, amit építeni kell, és mindig van mire elkölteni a nyersanyagot. Ha ki van építve teljesen a falu, akkor is el lehet költeni testőrre. Majd a klánban teríteni őket, ha eltartási problémák adódnának. Ha valaki rabolni akarna nem marad sok neki.

- Elsősorban vasas falvakat érdemes választani, mert a rómaiak a fateknőt is vasból csinálják. Ha másra nem kell a vas, akkor lehet belőle falat húzni, de sok vasba kerülnek a katonai épületek is.

(egyelőre ennyi jutott eszembe)
    Legutolsó módosítás Calmarius által; dátum: 2009-05-10 23:33.

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik sylvanor's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jan
    kor
    26

Alapértelmezett

Én máshogy játszottam. Először is. Szerverkezdéskor meg próbáltam minél többet aktív lenni, nem voltam az annyira, hiszen délelőtt suli és szerverkezdés napján nem 6kor, hanem délután 2kor aktiváltam a felhasználót. De elég jó voltam mégis, mert 2 nap még nem telt le és már 42es körül volt a népességem, mert volt már Kaszi és gyültér és már csináltam a katonákat, 3. nap pedig végig szinte. Kezdővédelem lejártára volt már 6-7 Légióm.

És támadgattam. Olyanokat, akiknek már le járt a kezdővédelmük és 40 alatti népességük van.
    Mert körülbelül 40-41 népesség körül van kész a Kaszi és kezdenek el a játékosok katonát csinálni.

Úgy játszottam, hogy tehát Rejteket nem csináltam egyet se, de nem is farmoltam nagyon-nagyon.

Egységek+termelők, itt jön a lényeg, hogy játékkezdés óta inaktívakat farmolok. Igaz....nem hozok sokat, nagyrészt 0át.
    De kell az a kis plussznyersi.

Lenne már szerintem 3xsa a seregem a népességemnek, ha nem haltak volna közben.
    Legelső: 40katonám meghalt, még eléggé az elején, mikor a húsvéti tűzszünet volt.Elküldtem őket inaktívfalukba, hogy kajáljanak. De nem hívtam vissza őket és haltak.
    Második: A klánomból voltak, akiket támadtak a borz klán tagjai és ellenük akartak valamit tenni. Az egyik klánvezér(aki haverom is) be lépett hozzám és rá küldte az egyik tagra, 180 Légióból haza jött 40. Majd jött 3 támadás a klánjából és a maradék 40 Légióm és a faluban lévő 50-60 testőr is behalt(de nem jött több támadás, mert messze voltam egyébként)

Azóta újra feltornáztam magam. 267 nép, 321 búzafogyasztású sereg, lesz több is, mert + 250 a búzatermelés kb.

Amit írtál, hogy kb. 6os szinten kell gyüjteni Rezire és majd Telepesekre..egyet értek.
    Mert én elkéstem kicsit. Van 4 db búza, 2 Vas, 2 Fa és 1 Agyag, ami már 8as szintű, a többi pedig 7es.
    Pár napja kezdetem el Rezit emelni és közben emeltem még mellé a termelőket is. Most 9es a Rezi, holnap emelem 10re, ha haza értem iskolából.
    És lehet, hogy talán egy kicsit elkéstem, viszont most egy kis ideig folyamatosan küldöm a nyersit az új falumba majd. Itt van egy kockányira keresztben egy 9 búzás, az lesz a főfalu, mert már így is alig van sok búzás sajnos, és egyébként is olyan helyre kerültem, ahol alapból kevés van körülöttem.
    És szerintem az lesz, hogy nem gyártok, most az új faluban egységeket, hanem.....az alap falumból átküldöm a katonákat, küldök mellé nyersit, és feljebb húzom a termelőket, a búzásokat is....de előbb a fa/vas/agyag.
    Az alapfaluban folytatom mellesleg a katonagyártást, a új faluba pedig küldöm a nyersit az alapfaluból, fejlesztésekre és az alapfaluból küldött egységek eltartására.
    Majd mikor feljebb vittem a termelőket(a nyersit persze továbbra is küldöm folyton az alapfaluból), akkor elkezdem felhúzni a búzatermelőket és katonákat is elkezdek gyártani.
    És fokozatosan haza küldöm az alapfaluból küldötteket.
    Szerintem nem bonyolult.
    Egyébként is be kell védeni a sokbúzásokat, mert azokra szokott igény lenni természetesen.

Ennyi lenne azt hiszem, majd elmesélem hogy ment.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte playerK's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Calmarius Hozzászólás megtekintése
    Eredményes fejlődés védekező-gazdálkodós stratégiával, rómaival.

Ezzel a stratégiával nem azt érheted el, hogy magad uralkodj a környékeden, hanem azt, hogy együtt működj a környékeddel.

- Ha a környezetedben dinamikusan fejlődő kérlelhetetlen germán van, akkor próbálj meg a klánjába bekerülni, vagy legalább is egy szövetségbe, hogy egy oldalon harcoljatok.

- A nyersanyagaidat rejtekhellyel védd, jobban megéri, mint védőegységet csinálni, ne sajnáld rá a nyersid, inkább költsd el, mint hogy elvigyék. Nekem az első falumban pl.: 8 rejtekhely volt.

- Mivel ebben a stratégiában a saját nyersanyagodból élsz, mindennél fontosabb a nyersanyaglelőhelyek fejlesztése. Erősen ajánlott, hogy legyen aranyad, hogy a +25% mindig be legyen nyomva. Emellett jó, ha van egy kis NPC-re való is, meg tartalék is kell, arra az esetre, ha hirtelen újra elő kell teremteni egy rezidenciát, vagy a búzafarmokat egy katázás után.

- A kezdőfaluban fel kell vinni 6. szintre a bányákat, mielőtt a 2. falura kezdel el spórolni, korábban nem érdemes elkezdeni a spórolást, mert akkor túl sok idő eltelik, mire meglesz a 2. falu. Később se, mert akkor sok idő elmegy a bányafejlesztéssel.

- A klánod megkér valamire, teljesítsd, főleg, ha védőkről van szó. Mivel magadat megvédeni úgy sem tudod ezzel a stratégiával egy nagyobb támadás esetén, elég annyi védőt tartani otthon, amennyi hirtelen kellhet, ha a klán védőért kiált. Ennek két előnye van, egyrészt a klántársaid be vannak védve, másrészt nem a te búzád fogy.

- A játékban az egyetlen dolog, amit nem lehet védők nélkül megúszni, az a falufoglalás és a katázás kivédése. Ilyenkor kérj védőket a klántól, te is adtál nekik, és ha szívük helyén nem betontörmelék van, segítenek majd.

- Ha minden kötél szakad, a falufoglalást arannyal ki lehet védeni, felhúzunk egy palotát ott gyorsan. Inkább essenek vissza a bányák 10-esre, minthogy elbukjunk egy egész falut. Sok falunál a főfalu termelése nem sokat oszt/szoroz.

- A raktáraidat tartsd üresen. A rómaiak gyorsan tudnak építeni, úgy is mindig van valami, amit építeni kell, és mindig van mire elkölteni a nyersanyagot. Ha ki van építve teljesen a falu, akkor is el lehet költeni testőrre. Majd a klánban teríteni őket, ha eltartási problémák adódnának. Ha valaki rabolni akarna nem marad sok neki.

- Elsősorban vasas falvakat érdemes választani, mert a rómaiak a fateknőt is vasból csinálják. Ha másra nem kell a vas, akkor lehet belőle falat húzni, de sok vasba kerülnek a katonai épületek is.

(egyelőre ennyi jutott eszembe)
    - Ha van esze annak a germánnak, megpróbál tovább farmolni, illetve gyökerek gyülekezete a klán ha valaki ellenségét képesek bevenni.
    - Arany nem számít, anélkül is lehet valaki jó, hiszen nem kell ész a játékhoz.
    - Persze akit véd a klán ott meg éhenhal a védősereg... ezért a hozzáállás miatt, mert erre nem képesek gondolni.
    - Palotát hogy építesz gyorsabban a plusszal? én úgy tudtam, hogy arra meg a rezire nem hat a bónusz.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Mind szép és jó amit ide leirtatok, de nekem egy kérdésem lenne, Romaiakkal lehet első lenni? Felvehetem a harcot a Germánokkal? A Romai katonáknak van esélyük a Germán katonák ellen?

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: playerK Hozzászólás megtekintése
    - Arany nem számít, anélkül is lehet valaki jó, hiszen nem kell ész a játékhoz.
    Ebben a mondatodban nem sok kohéziós erő van a mondatrészek között...Pláne ,hogy még csak nem is igaz amit leírtál..
    Legyél germánnal, azt majd ha csorog ki a vas, rájössz , hogy jó az az NPC..nem kicsit...nagyon..
    A plus 25%os buzatermelés meg minden népnek kell.