Oldal 134, Össz.:136 ElsőElső ... 3484124132133134135136 UtolsóUtolsó
Eredmény 1.331 től 1.340-ig , össz: 1360

Téma: Hogyan kell legeredményesebben fejlődni a Rómaiakkal?

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Akkor egyszer búzát npcztél nyersire, utána fordítva?
    Vagy óránként 70k búza+ fosztottál? (óránként ~280k összfosztást?) és akkor búzára sohasem npcztél?

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Krend Hozzászólás megtekintése
    Szerintem itt veled vannak gondok, valami gond lehet a szövegérteleződdel, talán ha vennéd a fáradtságot elolvasni a harmadik fél postját is akkor értenél pár dolgot amit írtam, mert részben arra válaszoltam...
    De miután a gallosban a ts7et nem ismerted fel, valamint a matematikai tényeket kellően nem értelmezed így nincs miről beszélnünk....
    Nem értelmes amit beért, azért. Ha ts7-en van, akkor az t4-es szeró, ott mit számít hogy milyen fegyvere van? Először arra gondoltam, h úgy érti haeudanból képezte a hőst (mivel helyesírás nem a legjobb, vesszőket kitenni képtelen: lovas Haeduan lándzsával, ami lehet: lovas, haeudan lándzsával, AVAGY lovas haeudan, lándzsával, mert gyalogos haeudan lándzsa nincs ugye), az meg csak klasszikon lehet ( <t3.6), aminek a jele tc7 lenne. Hát így.

de még arra sem emlékszel amit te írtál...
    Na npcnél meg -200000 búza termelésnél búzát npczel másra, mert képzel belőle? Zseniális -.- ( ne mondd h nem erről volt szó, mert ez magától értetődik)
    Őőőő, igen, alap. Te mit csinálsz a +búzával? Hagyod hogy kivicsorogjon, vagy piacra teszed? lol? Gondolkozz.

Azért kíváncsi vagyok mikor játszottál utoljára, mert ez így alapok nélküli...
    http://forum.travian.hu/showthread.p...994#post157994
    "Az építményt több millió egységnyi nyersanyag felhasználásával és szövetségesei segítségével, a ĐK-VL klánnal együtt építette meg Tyr."
    Ez a legutóbbi, az ott én volnék.

De arra se válaszolsz milyen főfalura gondolsz, de szerintem soha nem volt még egy 10 feletti búzád sem, annyira nem vagy képben.
    15 búzás, minimum 100%-os oázissal, amit legutóbb játéknál bevállaltam, hogy a szürke közelében maradjak, hogy aktívan üthessek. Ha nyugisabb játékot akarok, akkor csak 150% jöhet szóba. De úgy gondolom ez alap egy profinál, aki nem sajnálja az aranyat az npcre (meg lehet oldani haverok segítségével is, aranyfaluval, stb).
    Az ereklyékkor már 17en kell lennie a búzának, de ideális a 18, az viszont azért nehéz... A főfalu termelése húzza már az elején az egész accot, ha jól építkezel. Mikor 20-25 tápfalvad van, azok már nagyjából hoznak annyit, hogy simán eltartasz 2 sereget is a főfaluval, és nem beszéltem a farmolófalvakról.

Valami példát mondj mert a levegőbe én is beszélhetek, az meg h germók a topok nem igaz, sőt 3-4 hónapig pörög a legtöbb aztán meg fogy a tudomány, amis az első 2 hét után top játékosoknak pedig max a fele germó, ennyi erővel mind3 népről beszélhetünl, mert mind lehet top... Persze ha top10re gondoltál...
    Játék elején a germánnal a legegyszerűbb bármit csinálni a nevetségesen olcsó egységek miatt, más oka nincsen....
    Én nem tudom te Travianers-szel játszol? Nézz már meg egy toplistát támadót, népességet! Top20, elvétve kerül be római vagy gall, az elején, az első 2 hétben meg kb semmi esélyük...max ha gyenge a szerver.
    Persze, a top1000-re gondoltam, naná
    Legutolsó módosítás Guenther által; dátum: 2012-07-13 22:58.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Csak nem fér a fejembe, hogy van felesleges búza, ha pl most s2 egjobb rablóját nézzük az rabolt kb 280kt óránként (durván a negyede, 70k búza, mellesleg ő római volt) akkor ha vannak seregek, márpeig voltak 200k fogyi felett, akkor azokra nem npcztek?
    Vagy most végig speedről volt szó, ott elhiazem, hogy folyhat, vagy normon max ha te vagy a best farmolásan, de úgy, hogy szinte csak búzát hozol? Am grat hozzá kicsit sajnáltam a hoppon maradt csodaütőket de annak a dinnyés gyereknek a serege még a mi csodánkban se tett volna sok kárt ( ugye harmadolva norm szerverre az nem számít nagynak).
    Ts7en már most sem mindenki germó top10ben

Haed lances hősben az a lényeg sztem,h 500 harcierő+ba és ugye hazakísért egy germán sereget lovas hőssel, legalábbis én ezt szűrtem le.
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-13 23:47.

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Csak nem fér a fejembe, hogy van felesleges búza, ha pl most s2 egjobb rablóját nézzük az rabolt kb 280kt óránként (durván a negyede, 70k búza, mellesleg ő római volt) akkor ha vannak seregek, márpeig voltak 200k fogyi felett, akkor azokra nem npcztek?
    Kiszámoltad mennyit termelnek a falvak? 18as búzás 15ös főfalu+20 táp szerintem a famolással simán behoz annyi búzát.

Haed lances hősben az a lényeg sztem,h 500 harcierő+ba és ugye hazakísért egy germán sereget lovas hőssel, legalábbis én ezt szűrtem le.
    Akkor sem értem miért fontos a fegyver típusa...

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Nézzük: 150% 15ös 90k/ óra, de ez a falu van -70k-n a példában, tápfaluk legyenek 6 búzások, úgy akkor 2250 búza termelődik oázisok nélkül, azonban ebből le kell vonni a falvak népeségét így 1000-1500 közé kerül a búzatermelésük, átlagolva legyen 20*1250=25000, de legyen 1500 oázisok meg egyéb dolgok miatt, szóval 30 000 búza, az a 40k búza óránként már reálisabb érték, hogy kifarmolható... AZONBAN
    160k BF ütősereg kajál akkor főfaluban, ostromgépek nélkül 42 napi gyártás
    http://travian.kirilloid.ru/off_calc...o&hm=20,20&w=3
    katapultokkal 38 napi
    törőkkel kb 38 szintén
    Had kukacoskodjak: ez még nem éppen egy óriás sereg, ha nő a BF akkor se kell később npczni? Mert itt van pl ez a report:
    http://travian-reports.net/hu/report/652304d817a durván 2 hónapig gyárthatta nagykaszi nagyistivel,
    ha az eddigiekre jól emlékszem buzgát preferáltátok ütőben, szóval akkor a fogyasztás is nagyobb 53907 búzával a reportban lévőnél
    tehát 247k lesz a fogyija, 247-90-30=127 ,tehát maradt 127k amit etetni kell farmolásból, ami már sokkal kevésbé reális
    Itt sem kell NPCzni? vagy 21es mezőket húztok? 171563 a 21esnek a termelése (amit elég nehéz lehet felhúzni+ ahhoz is kell búza hogy húzzad és így is több, mint 70k marad amit farmolásból kell pótolni, szóval ugyanott vagyunk, mint az elején, arról nem is beszélve, hogy a farmoló sereg etetése nincs hozzáadva, vagy hogy nagyobb sereget akarsz készíteni, végtelenségig nem lehet megoldani NPC nélkül...

A fegyver típusa nem fontos, csak gondolom leírta, hogy részletesebb legyen a leírása.
    5 lovas elleni védelme van a buzgóknak, egy sereget le lehet belőle ölni hőssel simán...
    http://travian.kirilloid.ru/warsim2....u119,,,,,,,,,U
    látod? semmi pont harcierőn csak 1 phalanx fegyver
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-14 11:55.

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Azért nyugodtan számolhatsz egy tápfalunak 2k-s termeléssel, mert 50% oázissal máris 3k a termelés, de alap, h ha van búzás azt kell tápnál is foglalni, ahol: 7es 25% oázissal is 3k+, 9es 25%kal 4k, 15ös meg 6,5k.
    Szóval : 20*2k+90k = 130k, és még vékonyan számoltunk. Ebben a farmolás nincs bent, ahonnan megint a búza az ami több jön.
    Soha nem írtam, h nem kell nyersit búzára váltani, fentebb van, a játék 2/3-ánál nekem szinte mindig kell. De egy aktív, normálisan támadó (nem farmolással és nem bénázással sereget elütő) germónak kopik annyit a serege, hogy ne legyen búzaprobléma.
    Nézd meg mit értek alatta, a logok ott vannak, csak regelned kell (speedes ütéseink logjai a VL-ből):
    http://vsls.silverforum.net/
    Lehet mondani, h nem nagy seregek, de az ellennek pont e miatt nem volt normális számú és nagyságú serege, mert állandóan mentünk. Részemről általában naponta 2 falut romboltam 0-ra, általában 1 sereges, 1 főfalu. Persze, ez speed, tehát a menetsebesség 2x-es.

De ez az egész nem változtat azon, hogy: a germó termeli egységidő alatt a nagyobb sereget.

Persze, h le lehet ülni a buzgert bármilyen lovassal (akár gyaloggal is), de a tényen nem változtat, h a fegyver típusa nem számít.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Akkor rendben, azt hittem nem értjük meg egymást
    Speedről sokmindent láttam, mert mostani csapat amivel vagyok 1 része ott játszott ha lehet inkább nem regelnék oda ^^
    De a lényeg nem változott, germán 6,74%al gyárt erősebb sereger tómainál, ami 51,01%al eszik többet :P
    http://forum.travian.com/showthread....mer-comparison
    ki van egészítve azóta és a seregek erőssége sorrendben:
    1 óra alatti képzés
    -faltörős germán: 13475,85 erő, 178,86 fogyasztás
    (sörfesztivál persze megdobja, meg hogy az ő törőik a legerősebbek és hogy a leggyorsabban képződők )
    -katás germán: 11875,73 erő, 177,58 fogyasztás
    -törős római: 11420,29 erő, 123,23 fogyasztás
    -katás római: 11249,62 erő, 123,61 fogyasztás
    -törős gall: 9990,18 erő, 126,25 fogyasztás
    -katás gall: 9921,77 erő, 128,05 fogyasztás

De ez mind ott van angolul

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

A törő az törő, mindegyik ugyan olyan erős. Az hogy mennyibe kerül, mennyit eszik, az más tészta, ahogy a seregnél is: nem számít. Akkor számít ha sim cityzel vagy ww ütőt akarsz csinálni...

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

There are 3 main factors with WW hammers:
    (The No. 0 is the time, but if there are 3 players who start to train at the same time with same circumstances)
    The most important is the Power of the hammer.
    The second most important is the cc(Crop Consumption).
    The third thing is the overall training cost of the army.
    Már megint nem érted ...

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Azt írja amit én. A legfontosabb az idő/az ütő ereje. És ebben a germó a legjobb. A másik kettő dolog csak ez után jön, annyi kitétellel, hogy mind2 a nyersiről szól. Nyersit meg így vagy úgy, de lehet szerezni, klántámogatással, akárhogy. Időt nem.