Oldal 133, Össz.:136 ElsőElső ... 3383123131132133134135 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1.321 től 1.330-ig , össz: 1360

Téma: Hogyan kell legeredményesebben fejlődni a Rómaiakkal?

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Elmondom nektek, római a lóitató miatt lett iszonyat erős t4ben hős fegyver bf szerint adja a bónuszt, de alapból a magassal számol, úgyhogy ez még egy nagy előny ráadásul így a legjobb lovasság is a rómaiakhoz tartozik
    Germánokkal kb megegyező erősségű az ütőseregük. (TP/eltelt idő függvényében)
    20as lóitatóval egységnyi idő alatt 11,4% támadóerővel kapsz többet, mint nélküle (úgy h a kaszit is pörög) ráadásul a sereg fogyasztása az alap, gyengébbhez képest csökkent 4,3%al cézár esetében, 11,2%al imp esetében
    Viszont ha cézárt gyártassz, akkor ( ha csak a lovasságot vesszük alapul) 12,5%al több támadóerőd lesz, mint ha impeznél.
    Hős sisakokat nem számoltam bele a dolgokba.
    Csatabárdost gyártó germánt a cézáros római elveri erőben, az impes picit lemarad, viszont a buzogányossos germán magasan felettük van (most nem untatnálak számokkal titeket ), az más tészta, hogy fogyasztásban is magasan felettük van

Kezdéskor azt tudom ajánlani, amit germánnal csinálnál, csak itt nem szabad pazarolni az egységeket, nekem 72 órával kezdővédelem lejárta után 50 légiósom volt most s1en, és a 4. nap regeltem ( kellő mennyiségű 2 popost tudtam már farmolni amikor szándékosan kiléptem a kezdővédelemből)

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Hát a germán még így is messze több tp-ot tud kiontani egységnyi idő alatt, mint a római. Az meg, h többet is esznek, nos, egy aktív támadónál nincs idejük sokat enni Meg aztán a római támadó annyival többe is kerül. A római ráadásul lassan és drágán farmol, ha nem impeket gyárt, míg a germónak a buzger pont kézre áll, igaz nem olyan gyors, de nagyon olcsó, és tömegesen lehet kiképezni.

1 nap alatt, legjobb kombó:
    Római: EC fegyver, sisakok, 20as kaszi, istálló, lóitató
    0 0 Biri417 0 0 EC284 0 0 0 0
    Összes szükséges nyersanyag 867 172
    gyalogság tp 36 270
    lovasság tp 71 795
    Támadó 108 065
    fenntartás 1 560, lóitatóval 1 276

Germó: buzger 3as fegyver, sisakok, 20as kaszi, istálló
    Buzger1108, Teu270
    Összes szükséges nyersanyag 688 673
    gyalogság tp 63 587
    lovasság tp 51 761
    Támadó 115 347
    fenntartás 1 924

A római tehát akkor jön képbe, ha nincs nyersiproblémája, kb az ereklyék környékén. Ha egy germán addig hagyja élni a környékén a rómaiakat, fejlődni, főfalut 14-15-16ra húzni, az a germó meg is érdemli.
    Legutolsó módosítás Guenther által; dátum: 2012-07-10 00:19.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Egy iszonyat fontos dolgot kihagytál a számításodból
    Farmolásnál a sebesség is egy fő faktor, imp 2 kört megy amíg a buzger 1et :P ( ugye pont dupla sebesség) http://advanced-travian.net/raiding.html
    Ráadásul Buzga jobban kenődik, mert kisebb a támadóereje egységenként :S
    s2-n egyik helyettesem nagykaszis germán volt, naponta a képzés 40%át elkente farmlistával :/ nem bírta etetni, én se értem rá egyész suliidőben farmolni meg ilyenek, éhenhalások voltak, ezt nem bírta már, ezért nekiment egy ww falunak és kipucolta
    Az árat meg pont a búzafogyasztás kompenzálja, mert ugye nem 1 napos seregeket ütnek az emberek el, legalább 1 hónaposat, viszont lusta vagyok kiszámolni, hogy a képzés alatt mennyivel eszik többet germán, pedig biztos valami horribilis összeg jön ki.

A római tehát akkor jön képbe, ha nincs nyersiproblémája, kb az ereklyék környékén. Ha egy germán addig hagyja élni a környékén a rómaiakat, fejlődni, főfalut 14-15-16ra húzni, az a germó meg is érdemli.
    Ezt a mondatot pedig nem vagyok képes értelmezni.... én úgy terveztem ereklyét ütök s1en, és az ütemterv halad is, lassan túl is lépem a számításaimat, példát meg nem akarok mondani milyen római seregek vannak már... (ennél többet nem mondhatok)
    Ráadásul mi uraljuk az égtájat jelenleg, szóval leginkább a szövetséges germánoktól kellene félnem? Megtámad valaki azt egyszerűen hazakíséri az ember...

Nézzük a 3 népet 3 sereg szempontból összehasonlítva, mind3 esetben a gallt veszem alapul:
    (seregerő egységnyi idő alatt a legideálisabb egységekkel, szóval tudod, buzga, EC,haed)
    gall a 100%
    római 113,76%
    germán 121,43% (római vs germán egymáshoz viszonyítva így kb 7% különbség van, nincs annyi, de jószívű leszek, mármint ha nem a gall az alap, hanem a római vagy a germán )

Búzafogyasztás:
    gall 100%
    római 95,99%
    germán 144,94%

Nyersanyag:
    gall 100%
    római 108,38%
    germán 86,07%

Ebből kiderül, amit mindenki tudott: germán acctárs nélkül (szinte) lehetetlen és arany nélkül szintúgy (szinte) lehetetlen

Kiszámolom gall nélkül is csak a kedvedért
    Tp római alappal mondjuk :P
    Római 100%
    Germán 106,74%

BF
    Római 100%
    Germán 151,01% (xD)

Nyersi
    Római 100%
    Germán 79,41%

(Germán alappal, kicsit máshogyan néz ki, de lényegében ugyanazt kapjuk
    TP
    Germán 100%
    Római 93,68

BF
    Germán 100%
    Római 66,22%

Nyersi
    Germán 100%
    Római 125,92%)
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-12 11:40.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

bocs multipostért, de így van csak értelme

Angol fórumon ki%oltam mindent
    http://forum.travian.com/showthread....29#post1841629
    akit érdekel annak itt van

Apropó, ha 1 napra állítod a számolót, akkor iszonyat pontatlan, én 1 hónapra szoktam általában
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-12 14:38.

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Krend Hozzászólás megtekintése
    Egy iszonyat fontos dolgot kihagytál a számításodból
    Farmolásnál a sebesség is egy fő faktor, imp 2 kört megy amíg a buzger 1et :P ( ugye pont dupla sebesség) http://advanced-travian.net/raiding.html
    Ráadásul Buzga jobban kenődik, mert kisebb a támadóereje egységenként :S
    Épphogy nem hagytam ki. Írtam, hogy a germó sokkal jobban farmol. Számold már ki mennyi a támadóértéke az impnek, mennyi jön le és mennyit bukik ugyanakkora támadóértéknél a germóhoz képest... 2x gyorsabb az imp, csak a germó csak a kasziból legyártja a kellő számú buzgert, és a teukat nem számoltuk, amikkel szintén gyorsan lehet farmolni. Arról nem is beszélve, h egy normális germó nem a seregesből farmol, hanem van arra 3 másik falva speeden, normálon meg egy vagy kettő. Ahogy persze a rómainak is. De nézzük számokkal:
    20as istálló, 20as lóitató vs 20as kaszi (farmolóseregnél ne számoljunk hőssel):
    Összes szükséges nyersanyag 13 001 684/6 773 196
    Támadó 1 449 682/1 419 791
    fenntartás 27 669/27 099
    A buzger képzése feleannyi, fentartása 20as lóistállónál is kevesebb.
    Bukta:Azonos méretű védelmen (ha nem nézzük h a egyik gyalog, a másik lovas), azonos %-ú bukta van. Számokban:
    120 támadóértéknyi veszteség esetén (1 imp vs 3 buzger):
    1410 nyersi vs 750
    Teherbírás*sebesség*egységszám (1 imp alatt 3 buzger jön le):
    1400 vs 1260
    No igen, ebben jobb az imp, ha nem veszed figyelembe a nyersiigényt, de ha igen:
    0.99 vs 1.68 kapacitás/nyersi
    Farmolónál nem igazán számít mennyi idő alatt jön le, olcsó legyen és hatékony. A buzger fentartása kb annyi, mint az impé, viszont feleannyiba kerül. Ráadásul a buzgerrel nagyon hamar el lehet kezdeni farmolni, és újabb falvak bevonása is szinte ingyenes. Impnél, istálló és lóitató is kell a max hatékonysághoz.

s2-n egyik helyettesem nagykaszis germán volt, naponta a képzés 40%át elkente farmlistával :/ nem bírta etetni, én se értem rá egyész suliidőben farmolni meg ilyenek, éhenhalások voltak, ezt nem bírta már, ezért nekiment egy ww falunak és kipucolta
    Az árat meg pont a búzafogyasztás kompenzálja, mert ugye nem 1 napos seregeket ütnek az emberek el, legalább 1 hónaposat, viszont lusta vagyok kiszámolni, hogy a képzés alatt mennyivel eszik többet germán, pedig biztos valami horribilis összeg jön ki.
    Ez tendencia. Egyre több az a játékos, aki farmolni tud (mert nem nehéz, nem kell sok ész hozzá, és a farmlisátval nem is melós, csak a listához kell sok idő+a karbantartáshoz), de ha gondolkodni kell, vagy trükközni ott elvérzik. Nagykaszi mellett farmol? Hát gratulálok neki. A farmolásra miért nem von be harmadannyiért másik falvakat? Nagykaszis sereg ütni van, nem farmolni. Nem tudja etetni, de nagykaszizik? Igazi profi.

Nézzük a 3 népet 3 sereg szempontból összehasonlítva, mind3 esetben a gallt veszem alapul:
    (seregerő egységnyi idő alatt a legideálisabb egységekkel, szóval tudod, buzga, EC,haed)
    gall a 100%
    római 113,76%
    germán 121,43% (római vs germán egymáshoz viszonyítva így kb 7% különbség van, nincs annyi, de jószívű leszek, mármint ha nem a gall az alap, hanem a római vagy a germán )
    Ez az ami számít egy seregnél, ami ütni van. Minden más mellékes. Az etetést megoldja az ember valahogy, ha másnem a klántól kér.

Búzafogyasztás:
    gall 100%
    római 95,99%
    germán 144,94%

Nyersanyag:
    gall 100%
    római 108,38%
    germán 86,07%
    Ez a 2 nem lényeges az ütőknél. Egy erős főfalu (18as búzák min.) +sok tápfalu mellett sem a fogyasztás, sem a költség nem lehet szempont ütő gyártásánál. Farmolóseregnél igen, de azt fent részleteztem, és talán ott a villám a legjobb.

Ebből kiderül, amit mindenki tudott: germán acctárs nélkül (szinte) lehetetlen és arany nélkül szintúgy (szinte) lehetetlen
    Hát én nem tudtam. Normálon 1x volt acctársam, de előtte is folyamatosan top támadó, top rabló voltam...amikor még volt rá időm. Persze, az arany kell a +25%ra, a plusszra, az npc-re ha komolyan játszol, de nem csak a germánnál. Nem is értem a fenti adatokból miért a germánt emelted ki.

Tehát nyugodtan leszögezhetjük: fermán gyorsabban tud ütőt gyártani, mint a római. Ráadásul az elején még nagyobb az előnye, simán meg tudja fojtani a környékbeli rómaiakat. Amennyiben normálisan kiépíti a főfalut, kellő búzafarmok mellett nem gond a sereg etetése (kiv. csodaütő), farmolásban viszont simán veri a rómait. A gall farmolásban a villámokkal sokkal nagyobb területet tud bejárni, emiatt igazi vetélytársa.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    29

Alapértelmezett

Na most az, aki a seregének a 40%-át bukja naponta, miközben napi 2k buzi ömlik ki a kaszárnyákból, nos... nem mondom rá, hogy egy játékhoz nem értő, béna barom, csupán annyit, hogy nem tud játszani. Mire valók a faltörők? Mire valók a katapultok? Ahelyett, hogy azok is otthon zabálnának, kémlelni kell a farmokat, hogy rezi vagy palota van-e bent, majd leszedni a rezit/palotát és a falat. Eztán mi történik? Nulla bukás. Ha pedig éppen nem kell éles támadásra bent várnia a katáknak, nem mindegy, hogy 30 vagy 10 órára mennek el bontani?

Az ereklyéket pedig mindenki kihagyta a számításból. Germán plusz egyedi búzás - én éppen így állok -, de akár egy kis búzafogyis is: a rómaihoz képest ugyan nem javulnak az arányok - bár a lóitató veszít a súlyából -, de nemhogy _bőven_ etethetővé válik a sereg, de még továbbra is a leggyorsabban ömlik ki a kaszárnyákból.

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Persze ereklyék... akkor már van nálam 2 kicsi és 1 nagy is mi? de amúgy meg az összes falumban van ereklye csak nincs aktiválva
    Ennek a lényege, hogy ereklye nélkül hogy áll az ember -.-
    Azt sose mondtam, hogy nem leggyorsabban jönnek ki az egységek germánnál, de a rómainál mindnek nagyobb az alap támadóértéke :O ezt lent majd kifejtem :P
    Azt meg nem gondolom, hogy egy germán 3szor annyi buzgát küld ki, mint én impet ugyanarra a célpontra... ( ráadásul imp 2-t eszik nem 3at, legalábbis az értelmes embereknél, de nem számít a nyersanyag meg a búza csak ha a germán jobb benne? ez nem érvelés)
    Helyette röhejesen kis mennyiségben küldözgetik mindenhova, legalábbis akiket én láttam
    De amikor valaki építi az ütőt így 1 faluban, akkor nem is a nyersanyag számít, hanem a búza, mennyi búza bukásával mennyit hozol, és itt is az arany jön képbe később, mert egy idő után római sereg ugyanazzal a támadóerővel fele annyit eszik, mint a germán (kevesebb npc? na nee tényleg?)
    18as búzamezők meg nézzük mennyit termelnek:
    150%os 90000/óra
    125%os 82500/óra
    100%os 75000/óra
    ez alatti meg már nem éri meg, de gondolom beleszámoltad azt is, hogy nem 1 szer lesz bontva pár meződ, 16 fölé én nem szoktam húzni mezőt, csak ha nagyon kell :P
    De ez még mindig lófing, ha meg nem akarod, hogy bontsák is, akkor folyamatos védelmed van, a védők ( most véget ért s2ből kiindulva) nem mind küldenek rendesen búzát http://travian-reports.net/hu/report/652304d817a szégyen :/ majdnem át is ütötte teljesen -.-

Ahogy ígértem itt meg van a sereg erő arányok:
    seregben is más a gyalogság:lovasság ereje, rómainál 1:2 germánnál pedig 1,26:1, általában WWben vagy akárhol reportokon több a gyalogság elleni védelmi pont mindenhol mint a lovasság elleni...
    http://travian-reports.net/hu/report/528592f4cfd
    http://travian-reports.net/hu/report...e3,654636cf019
    több a gyalogsági védelem :P kár, hogy konkrétan nem lehet kiszámolni, mert nagyon változó

Kicsit zagyva lett a közepe a sok szerkesztéstől :/ de már nem írom át...
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-13 10:14.

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Dire Wolf Hozzászólás megtekintése
    Na most az, aki a seregének a 40%-át bukja naponta, miközben napi 2k buzi ömlik ki a kaszárnyákból, nos... nem mondom rá, hogy egy játékhoz nem értő, béna barom, csupán annyit, hogy nem tud játszani. Mire valók a faltörők? Mire valók a katapultok? Ahelyett, hogy azok is otthon zabálnának, kémlelni kell a farmokat, hogy rezi vagy palota van-e bent, majd leszedni a rezit/palotát és a falat. Eztán mi történik? Nulla bukás. Ha pedig éppen nem kell éles támadásra bent várnia a katáknak, nem mindegy, hogy 30 vagy 10 órára mennek el bontani?
    Szerintem félreérted, ezek az emberek farmolni tudnak, mást sem. Mennek ha buknak, ha nem, mert kell az érem. Másról nem szól.

Persze ereklyék... akkor már van nálam 2 kicsi és 1 nagy is mi? de amúgy meg az összes falumban van ereklye csak nincs aktiválva
    Ennek a lényege, hogy ereklye nélkül hogy áll az ember -.-
    Teljesen mindegy, az ereklye az arányokon nem változtat...bár a képzési költséget nem lehet csökkenteni...

Azt sose mondtam, hogy nem leggyorsabban jönnek ki az egységek germánnál, de a rómainál mindnek nagyobb az alap támadóértéke :O ezt lent majd kifejtem :P
    Őőőő azt hittem értelmes ember vagy...Ki beszélt itt arról, hogy milyen gyorsan jön ki hány db egység? Az tényleg nem számít semmit. Végig arról volt szó, h mennyi tp jön le adott idő alatt, ebben a germó a legjobb. Én legalábbis 1 az 1ben nem szoktam elküldeni a katonáimat támadni, h így tisztességes alapon...

Azt meg nem gondolom, hogy egy germán 3szor annyi buzgát küld ki, mint én impet ugyanarra a célpontra... ( ráadásul imp 2-t eszik nem 3at, legalábbis az értelmes embereknél, de nem számít a nyersanyag meg a búza csak ha a germán jobb benne? ez nem érvelés)
    Jah, a fogyasztásban rossz oszlopot néztem, de mint írtam az mind1, az nem számít, pláne a farmolóknál nem, amik azért kopnak ha aktívan farmolsz.
    Am nem kezdő játékosokból kéne kiindulnod, akik még a farmlistát sem tudják beállítani...

De amikor valaki építi az ütőt így 1 faluban, akkor nem is a nyersanyag számít, hanem a búza, mennyi búza bukásával mennyit hozol, és itt is az arany jön képbe később, mert egy idő után római sereg ugyanazzal a támadóerővel fele annyit eszik, mint a germán (kevesebb npc? na nee tényleg?)
    18as búzamezők meg nézzük mennyit termelnek:
    150%os 90000/óra
    125%os 82500/óra
    100%os 75000/óra
    ez alatti meg már nem éri meg, de gondolom beleszámoltad azt is, hogy nem 1 szer lesz bontva pár meződ, 16 fölé én nem szoktam húzni mezőt, csak ha nagyon kell :P
    De ez még mindig lófing, ha meg nem akarod, hogy bontsák is, akkor folyamatos védelmed van, a védők ( most véget ért s2ből kiindulva) nem mind küldenek rendesen búzát http://travian-reports.net/hu/report/652304d817a szégyen :/ majdnem át is ütötte teljesen -.-
    Wow. Na ez most kapitális baromság amit írtál. Te tényleg 1 sereg mellett nyersit szoktál NPC-zni búzára? Miért lehet ez? Mert 16ra húzod csak a búzákat? Nahát. Ne haragudj, de nekem az alap a 18, ha tehetem felmegy 19re is. A játék 2/3-ig meg nem nyersit búzára, hanem búzát nyersire NPCzek, kb 5x többször, mint 2/3-tól nyersit búzára.
    A mezőimet am ritkán bontják, mondjuk 3 szerverből 1x. Akkor sem az összeset. Állandó védelem ritkán van bent, csak az alap pár ezres (speeden).

Ahogy ígértem itt meg van a sereg erő arányok:
    seregben is más a gyalogság:lovasság ereje, rómainál 1:2 germánnál pedig 1,26:1, általában WWben vagy akárhol reportokon több a gyalogság elleni védelmi pont mindenhol mint a lovasság elleni...
    http://travian-reports.net/hu/report/528592f4cfd
    http://travian-reports.net/hu/report...e3,654636cf019
    több a gyalogsági védelem :P kár, hogy konkrétan nem lehet kiszámolni, mert nagyon változó

Kicsit zagyva lett a közepe a sok szerkesztéstől :/ de már nem írom át...
    WW azért nem az az általánás támadási célpont, pláne nem 2/3 előtt. Tény, h nagyobb a gyalogásg elleni védelem, de ezzel együtt sokkal erősebb a germán. Vajh miért uralják a germók a topot?

Regisztrált
    2012. Apr

Alapértelmezett

Szerintem itt veled vannak gondok, valami gond lehet a szövegérteleződdel, talán ha vennéd a fáradtságot elolvasni a harmadik fél postját is akkor értenél pár dolgot amit írtam, mert részben arra válaszoltam...
    De miután a gallosban a ts7et nem ismerted fel, valamint a matematikai tényeket kellően nem értelmezed így nincs miről beszélnünk....
    de még arra sem emlékszel amit te írtál...
    Na npcnél meg -200000 búza termelésnél búzát npczel másra, mert képzel belőle? Zseniális -.- ( ne mondd h nem erről volt szó, mert ez magától értetődik)
    Azért kíváncsi vagyok mikor játszottál utoljára, mert ez így alapok nélküli...
    De arra se válaszolsz milyen főfalura gondolsz, de szerintem soha nem volt még egy 10 feletti búzád sem, annyira nem vagy képben.
    Valami példát mondj mert a levegőbe én is beszélhetek, az meg h germók a topok nem igaz, sőt 3-4 hónapig pörög a legtöbb aztán meg fogy a tudomány, amis az első 2 hét után top játékosoknak pedig max a fele germó, ennyi erővel mind3 népről beszélhetünl, mert mind lehet top... Persze ha top10re gondoltál...
    Játék elején a germánnal a legegyszerűbb bármit csinálni a nevetségesen olcsó egységek miatt, más oka nincsen....
    Legutolsó módosítás Krend által; dátum: 2012-07-13 22:05.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Igenis, a játék végén is volt, hogy -70k mínusznál seregre npc-ztem, mert a tápokból seperc alatt átjött akár 300k búza, ami több órára kielégítette a sereg búzaigényét, valamint rendesen felgyűltek a tápokban a nyersik, amiket nem tudtam mire költeni, így azok is mentek a főbe.
    Tele voltam nyersivel, és hiába volt 70k a mínusz, 17-es búzákkal, egyszer nem kerültem még a KÖZELÉBE sem az éhenhalásnak.