Oldal 2, Össz.:6 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 től 20-ig , össz: 54

Téma: Vitatéma a változásokról

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2015. Nov

Alapértelmezett

Tehát ha te mész egy áruházban, és beléd akarnak tukmálni nagy csöcsű diáklányok némi ingyen csokit, te ugye azt nem fogadod el? Hülyeséget ne beszélj már!

50000-ből 1 alkalom ilyen. Van haszna nem? De, van! Hiszen sok ilyet látni. Csak erre még nem jöttek rá a Travian okosai...

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte brian_l's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Sebu, amit írsz, arra ott vannak a Travian Clone Server-ek! Annak sincs nagy népszerűsége. Viszont egy Classic szerver, na az lenne jó, ott se kaland, se ennyi alap segítség és még aukció sem volt. Régi szép idők

Dodonovics, jogos amit írtál a támadóknak a csapatösszevonásról, viszont a támadók már így is maxosak. Viszont a csapattovábbításban nem adok igazat, mivel csak akkor lehet elbénázni az egészet, ha nem tudod hogy hova kell védeni. A csapattovábbítás inkább azok ellen lesz jó, akik nem tudnak támadni.
    Brian_l - The Truth Is Out There - Trust No One

Regisztrált
    2015. Nov

Alapértelmezett

Azokat a servereket ne keverjük bele.

Én a Travian okosaitól várok ilyen servert. Tömegek regisztrálnának fel.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Szerintem katasztrofális következményekkel járna a seregösszevonás egy népes, nemzetközi vagy selejtezőszerveren, ahol tényleg sok az aranyat aktívan használó játékos, illetve életképes tagokkal és offenzív koordinátorral rendelkező klán.

Néhány sarkalatos pont:

Áthelyezés:

- Sereges falut nem lehet kifoglalni, mert megszűnik a fogalom maga, hogy sereges falu
    - Zéróra lőni is fölösleges a seregest, mert ha ki is lövöd, a sereget át lehet helyezni
    - Viszont, az összes környékbeli farm/inaktív falut ki kell lőni, ha az ember nem akarja, hogy egy szép reggelen az ellenfél a környékére foglalja be magát, áthelyezze a sereget, és onnan támadjon. Vicces lesz védelmet szervezni 2 kockányira.
    - Ha meg kikatázza az ember az összes inaktívat/natart, akkor meg nincs mit farmolni, nagyszerű.

Továbbítás:

- Simán lehetséges annak, aki multizik, össze-vissza küldözgetnie egyik falutól a másikig a védőket, már az idő-faktort is kiszedték ezzel

Ráadásul úgy, hogy konkrét országokat nem kérdeztek meg az ötlet bevezetésével kapcsolatban, a játékosok 10%-a döntött a 100%-ot érintő kérdésről.

Értem én, hogy nagyon kell a pénz, de ezzel tényleg csak azt érik el, hogy azok, akik ezt a játékot az egyszerűségéért és hangulatáért játszották, igen gyorsan le fognak lépni, és már nagyon kevesen vannak így is.
    Én már évek óta csak .com szerveren játszom, ott még indul (holnap) egy összevonásosdi nélküli szerver, de valszeg nekem is az lesz az utolsó.
    Gondolom a 11-én induló magyar szerver már a patch-elt verzió lesz.

K704: Teljesen halott ötlet mindkettő, komolytalanságba menne át. Tömegek regisztrálnának fel, majd unnának rá napokon belül. Azért vannak még, akiket motivál a teljesítmény, és mivel ez egy pay2win játék, fizetnek is érte, hogy jobbak legyenek.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte afgán's Avatar
    Regisztrált
    2013. Jan

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Lord Weed Hozzászólás megtekintése
    Szerintem katasztrofális következményekkel járna a seregösszevonás egy népes, nemzetközi vagy selejtezőszerveren, ahol tényleg sok az aranyat aktívan használó játékos, illetve életképes tagokkal és offenzív koordinátorral rendelkező klán.

Néhány sarkalatos pont:

Áthelyezés:

- Sereges falut nem lehet kifoglalni, mert megszűnik a fogalom maga, hogy sereges falu
    - Zéróra lőni is fölösleges a seregest, mert ha ki is lövöd, a sereget át lehet helyezni
    - Viszont, az összes környékbeli farm/inaktív falut ki kell lőni, ha az ember nem akarja, hogy egy szép reggelen az ellenfél a környékére foglalja be magát, áthelyezze a sereget, és onnan támadjon. Vicces lesz védelmet szervezni 2 kockányira.
    - Ha meg kikatázza az ember az összes inaktívat/natart, akkor meg nincs mit farmolni, nagyszerű.

Továbbítás:

- Simán lehetséges annak, aki multizik, össze-vissza küldözgetnie egyik falutól a másikig a védőket, már az idő-faktort is kiszedték ezzel

Ráadásul úgy, hogy konkrét országokat nem kérdeztek meg az ötlet bevezetésével kapcsolatban, a játékosok 10%-a döntött a 100%-ot érintő kérdésről.

Értem én, hogy nagyon kell a pénz, de ezzel tényleg csak azt érik el, hogy azok, akik ezt a játékot az egyszerűségéért és hangulatáért játszották, igen gyorsan le fognak lépni, és már nagyon kevesen vannak így is.
    Én már évek óta csak .com szerveren játszom, ott még indul (holnap) egy összevonásosdi nélküli szerver, de valszeg nekem is az lesz az utolsó.
    Gondolom a 11-én induló magyar szerver már a patch-elt verzió lesz.

K704: Teljesen halott ötlet mindkettő, komolytalanságba menne át. Tömegek regisztrálnának fel, majd unnának rá napokon belül. Azért vannak még, akiket motivál a teljesítmény, és mivel ez egy pay2win játék, fizetnek is érte, hogy jobbak legyenek.
    Igen de aki csoró az abab hagyja mert semmit se fog elérni
    Ha úgyérzed ölnöd kell fogj egy kalasnyikovot és tegyél rendet.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte brian_l's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

No ahogy látom tegnap kijött a Travian Blogon keresztül egy újabb cikk, melyben megpróbálnak meggyőzni bennünket, hogy miért is über durva jók ezek a "frissítések".

http://blog.travian.com/2016/04/more-background/

Remélem lesz erről egy értelmes fordítás is hamarosan itt a fórumon. De akkor érdemes lenne még azt a pár hozzászólást is lefordítani, amit páran már a blogon hozzászóltak!
    Brian_l - The Truth Is Out There - Trust No One

Administrator Gyevocska's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Továbbítani fogom az itt leírtak nagy részét Szerintem sok hasznos információ jelent most meg. Ha vannak ötletek (akár mással kapcsolatban is), azokat is írjátok le nyugodtan.
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte afgán's Avatar
    Regisztrált
    2013. Jan

Alapértelmezett

Igen lenne. Robot Mhkat vezessenek be Azok pártatlanok és nem pofára bannolnak.
    Ha úgyérzed ölnöd kell fogj egy kalasnyikovot és tegyél rendet.

Regisztrált
    2014. Mar

Alapértelmezett

Tovabbra is csak azt latom olyan megoldasnak, hogy a kaposzta is jollakjon, meg a kes is megkecskesedjen, hogy havi aranyfelhasznalasi limit legyen a jatekban. Ezt senki erdemben nem cafolta (bocsi, az hogy "ezt nem lehet", az nem erv)
    A legtobb elegedetlenkedo ugyanis pont azok kozul kerul ki, akik HASZNALNANAK aranyat, de nem annyit, amennyivel felvehetnek a versenyt azzal a nehany fanatikussal, akik szo szerint megveszik maguknak a top 10 helyezest. Es bizony ok a legfajobb veszteseg a traviannak, mert a par esznelkul koltekezo nem termel be annyi jovedelmet, mint a jatekot elhagyo tobbszaz aranyvasarlasra modjaval hajlando gammer, akik az aktiv elitet kepeznek a szerveren, s akik nelkul a szerverek unalmasakka, es jatekelmenyben szegenyekke valnak. Erre mondjak, hogy "szetnyilt az ollo", maradnak a bekesen elkattogo, aranyat sosem vasarlo, max vedonek jo "klantoltelek" jatekosok szereny accaikkal, es par koverre hizott capa, akik megeszik oket reggelire. Csakhat ebben senkinek nincs mar kihivas. Meg a capanak se.
    En remeltem, hogy a szetszort birodalom a maga ujitasaival (amiket csak udvozolni tudok), nemi csiszolas utan (pl a gyozelmi pontok elrablasanak lehetosege, hogy ne legyen a szerver eldontve mar szinte az elso harmadban), es egy szerenyebb nepnyuzasi politikaval uj eletet lehelhetne a Travianba.
    Szomoruan konstatalom, hogy nem. Az egysegsugaru juzer nem tud tullepni most se a sajat arnyekan, megy a siram, hogy ez csak egy penzpumpa, az egysegsugaru fejleszto se, csak veri o is a nyalat, hogy persze minden ingyen kene, jatszatok akkor seggrepacsit, az ingyen van.
    Es akkor eljutunk oda, hogy mindez ertheto, ez itt nem del korea, es nem az imprilista nyugat, kishazank pirinyo szegmense a travian piacnak, azt is letojjak, hogy itt az atlagberbol nem futja ilyesmire...

Regisztrált
    2014. Mar

Alapértelmezett

Amugy meg a havi aranykoltesi limit, es az arany ara mindenkepp orszagfuggo kene hogy legyen. A Travian szamara rendelkezesre allnak a jatekosok vasarlasi statisztikai, amibol bizonyara egeszen jol kirajzolodik a vasarloero merteke.
    Rendelkezesre allnak ezen kivul a szerverekre regisztraltak (- aranyaccok, botok, stb) szamai is, es nem koll hozza kozgazdasagi zseninek lenni, hogy ezekbol kialakitsak az orszagonkenti ertekesitesi politikajuk.
    De hogy azert vegyunk ki jo, es elvezetes jatekot eredmenyezo ujitasokat, mert sokallja a nep a piiizt ra, hat ez kb annyira logikus, mint ha a Nike Magyarorszagon orr nelkuli cipoket arulna ezentul, mert zugolodtak a vevok, hogy tul draga.