Oldal 71, Össz.:111 ElsőElső ... 2161697071727381 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 701 től 710-ig , össz: 1108

Téma: Történetek

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Connylg's Avatar
    Regisztrált
    2008. Nov
    kor
    26

Alapértelmezett

RedFrog pontosan 4999 éve született, R0-ban, december 31-én, de ezt biztos tudod te is. Egy kis birodalom, a Salenia trónörököse volt. Mikor 23 éves volt (egy évvel idősebb nálad), a szomszédos Grachalia rátámadt a birodalomra. Megölték az apját, ő pedig bosszút esküdött. Salenia és Garchalia háborúja hosszú ideig tartott, de végül RedFrog legyőzte apja gyilkosait. Ezután viszont nem állt meg, hódító hadjátatba kezdett Garchelia klánja ellen.15 éven keresztül harcolt az elképesztő túlerő ellen. Kezdeti sikerei folytatódtak, egészen a hadjárat végéig, amikor is bekebelezte a klánt. Ekkor már 29 város ura volt, akkoriban ez rekord volt.
    A többi birodalmat, akik tanúi voltak ennek, megosztotta az, hogy melyik szövetségbe lépett be. A gyávábbak önként beléptek RedFrog saját maga alapította szövetségébe, és vállalták a szolga szerepét, de a bátrabbak mind egy másik szövetségbe tömörültek, majd megtámadták RedFrog birodalmát. A váratlan támadás meghozta a RedFrog ellen aratott legnagyobb győzelmet: a főfalu a földdel lett egyenlővé. Hatalmas háború vette kezdetét, a kontinensen máig a legnagyobb háború, és végül, nem is olyan meglepő módon, RedFrog elsöpörte ellenfeleit. Ekkor 66 éves volt, de nem ütköztek ki rajta az öregség jelei, városai száma pedig 283, amit mindmáig még csak megközelíteni sem tudott senki.
    A végső győzelem éjszakáján kiadta a parancsot: gyűjtsenek össze a leigázott szövetségből minden férfit, nőt és gyermeket, és szállítsák őket a legújabban alapított falvába, ahol egy gigantikus kivégzőtábort épített. Azt akarta, hogy egykori ellenségei közül senki, egy árva lélek se élje túl az ő rémuralmát.
    Ekkor közbeavatkoztam a történelemben, pedig ezt nem lett volna szabad. A Multihunter nem szólhat bele a Travian menetébe, szemben azzal, amit az egyház állít. Nem hagyhattam, hogy RedFrog egy parancsával lemészárolja a kontinens lakóinak felét! De most már tudom, hagynom kellett volna.
    A papok azt tanítják, ellátogatott a kivégzőtáborába, és ráébredt saját gonoszságára. Eldobta magától a hatalmat, és a másokat segítő élet prófétája lett, így próbálva meg helyrehozni a kárt, amit a világban tett. És ők így is ismerik a történetet, de nem ez a valóság. Nem hinném, hogy akármikor is képes lett volna megbánásra. Mikor aludni tért a haláltábori látogatása után, átalakítottam az elméjét. Azt akartam, javítsa ki a hibáját, és terjessze az életet, amiben az ember másokért él. Így is lett, másnap az önfeláldozás prófétájaként ébredt. Lemondott a trónról, eldobta vagyonát, és hirdette az igét. A szövetség trónjára pillanatok alatt lecsaptak a keselyűk, hogy hatalmat szerezzenek. Belháború vette kezdetét, amiben a szövetség feloszlott.
    Amikor RedFrognak egyre több követője lett, az akkori legnagyobb birodalom vezére fenyegetést kezdett látni benne. Elfogatta, és felbujtásért halálra ítélte. A papok tanítása szerint ekkor pont 100 éves volt, és ezt jól tudják; az én beavatkozásomnak volt valószínűleg köszönhető a hosszú élet. 34 év prófétáskodás után R100-ban máglyahalált halt. A vallás, ami RedFrog tanításaiból született, R320-ban lett a kontinens vallása.
    Viszont még nem is mondtam, miért van rád szükség. Ezt a részletet senki nem ismeri, és nem is ismerte. Még maga RedFrog sem tudott róla. RedFrog a halála előtti 3 éjszakán álmában 3 próféciát mondott. És már világos előttem, hogy ebben az ügyben rád van szükség.
    - Mik ezek a próféciák?
    - Azt most még nem mondhatom meg.
    - És miért van rám szükség? Miért nem intézed el te magad a világ sorsát?
    - Nem avatkozhatok bele még egyszer a világ történéseibe. Egyetlen alkalommal tettem meg, RedFrog tudatátformálásakor, és hatalmas hibát követtem el.
    - Miért? A kegyetlen hadvezérből a béke prófétáját csináltad!
    - Látom, nem érted. Az egyik ok: a beavatkozásnak hála, a szövetség összeomlott és RedFrog meghalt. A béke tanai megmaradtak, de aztán vallás lett belőlük, belőlem pedig isten lett. Azelőtt, mielőtt az emberek nem hittek, én sem tudtam, mi az a vallás, és azt sem, hogy mi az az isten, és hogy én az vagyok. Ez talán kicsit viccesen hangzik. A vallás kezdetben a békét hirdette, de az emberek felfedezték benne a hatalom kulcsát: hamarosan kegyetlen egyház lett belőle. A vallás a hatalom legnagyobb formája lett. Megszülettek a véres inkvizíciók és az eretnekség üldözése. Lassan már a béke tana másodrangú lett a hatalom fenntartásához szükséges tanok mellett. Gondolom, rengeteg olyan prédikációt hallottál, hogy ha ezt meg azt csinálsz, örök kárhozatra vagy ítélve, de nagyon kevés olyat, ami az eredeti tanokról szól. Megteremtettem a legkegyetlenebb hatalmat; ezzel sokkal több kárt okoztam, mint amekkorát RedFrog okozhatott volna. De közel sem emiatt bánom nagyon a tettem.
    A másik ok: az, hogy én, az isten, belenyúltam RedFrog tudatába, valamiféle istenné tette őt is. Álmában elmondta a 3 próféciát, ami hidd el, cseppet sem szívmelengető dolgokat ígér. Rengeteget gondolkodtam a dolgon, és rájöttem: a prófécia nem a jövőről szól, a jövő szól a próféciáról.
    - Attól tartok, ezt nem értem.
    - Nem számít, mit hozna vagy hozhatna a jövő: ahogy megszületik a prófécia, a jövő azonnal átalakul azzá, amit a prófécia mond. Ha a prófécia másnapra földrengést ígér, akkor akárhogy is alakultak volna a dolgok, másnap mindenképpen földrengés lesz. Röviden szólva ez nem jóslat, hanem parancs a sorsnak. Borzasztó dolgok vannak készülőben, de most már beláthatod, hogy én nem tehetek semmit. Ezért van szükség rád.
    - De miért éppen rám?
    - Majd megtudod, ha itt lesz az ideje.
    - Én viszont még mindig kételkedek ebben az egészben... Talán küldj egy jelet...
    A Multihunter kicsit elgondolkodott (a mosoly már teljesen eltűnt az arcáról), és azt mondta:
    - Hm. Rendben van. Ennyi csak nem árt meg...
    Hirtelen mennydörgés hallatszott, és Xenu az ijedtségtől beverte a fejét a padba. Odakint még egyet villámlott, majd még egyet, és a villámlásokat azonnal mennydörgés kísérte, vagyis a közelben lehetett a villámlás. Az ég viszont teljesen tiszta volt...
    A prédikátor közben éppen egy múltbéli inkvizítor evangéliumát szónokolta immár hatalmas hangerővel:
    - ...és Yellan megtagadta Istent, és Isten örök kárhozatra ítélte őt és népét...
    Xenu megdörgölte ott a fejét, ahol az imént beverte, és villámgyorsan körülnézett... a templomban volt... a gyülekezettel... rémülten kiugrott a padból, elvesztette az egyensúlyát, és elesett... Soha életében nem érezte magát ennyire tanácstalannak, szerencsétlennek, rémültnek, kárhozatra ítéltnek...
    Kitágult pupillákkal, zihálva kirohant a templomból, és összeroskadt az egyik ház mellett, és elájult...
    Mikor felébredt, vak sötét volt, csak az utcai fáklyák világítottak valamennyire. Felnézett a templom toronyórájára: éjfél volt. 10 perccel lekéste a találkozót!
    Azonnal rohanni kezdett. A nyugati vasbányához kell jutnia... Találkoznia kell Karl Schmidttel... Meg kell tudnia, mi ez az egész...
    Nem tudta, mióta rohan, de tudta, hogy körülbelül 10 perce, mert meglátta a vasbányát, és tudta a távolságot. Odament a bejárathoz, majd hirtelen olyan érzés hasított belé, mintha egy buzogánnyal teljes erőből hasba vágták volna.
    A földön ott feküdt Karl Schmidt vérbe fagyva.
    Rockerandraskam is vagyok.

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik startika's Avatar
    Regisztrált
    2009. May
    kor
    24

Alapértelmezett

elég izgalmas, és hosszú

Regisztrált felhasználó sohasem alszik Don [quote]'s Avatar
    Regisztrált
    2008. Oct
    kor
    24

Alapértelmezett

"A földön ott feküdt Karl Schmidt vérbe fagyva. "
    a saját vérébe, vagy az ellenség vérébe? értsd: hátulról leszúrták, vagy beadtak neki hamarabb mérget, és az ellen rátámadott, lekaszabolta őket, de a méreg miatt meghalt. ez kiderül majd?
    © d [Q]

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Bezúziux's Avatar
    Regisztrált
    2009. Mar

Alapértelmezett

Szerinted melyik verzió a valószínűbb?
    Legutolsó módosítás kléni által; dátum: 2009-07-26 14:10.

Regisztrált
    2008. Oct
    kor
    24

Alapértelmezett

szerintem a köztes, hogy bátran harcolt, az ellenség idomított macskákat vetett be, hogy menjenek a lába elé, és gáncsolják ki, de mégis leölte az összes ellent, az egyikkel kicserélte a ruháit, a többit eltűntette, és elment Monitorrföldre, és beállt Mikulásnak.
    Legutolsó módosítás kléni által; dátum: 2009-07-26 14:10.
    © d [Q]

Regisztrált
    2009. May
    kor
    24

Alapértelmezett

Figyelem!
    Az alábbi részben az épületek később épültek! Kérlek ezért ne írjatok hsz-eket.

7. Rész „Aki sohasem adta fel.”

Kora reggel volt. Erre a napra gyásznapot rendeltek el a birodalomban. Publius és Brutus is már fönt volt. Javában készülődtek Ruzius a temetésére. Felvették a legszebb férfi khitónt, bőrsarut. Kopogtak az ajtón.
    - Mindenki menjen a főudvarra!! – szólt egy hang.
    - Gyere, Publius, mennünk kell.
    - Mindjárt jövök!
    Az udvaron már rengetegen voltak. Mikor mindenki ott volt, fél 9-kor elindultak a temetőbe. Végig mentek a főutcán, át a Forum Romanumon, Titulus diadalíve alatt, el a Mamertinus börtön, és az a tó előtt, ahol Vespasianus építtette később a Colosseumot. Fél 10-re beértek a sor elején lévők a temetőbe. Itt díszsorba álltak a temető „fő” útja mellett. A Venus és Róma templomából induló menet 11-re ért oda. Elöl mentek a papok a koporsóval, mögöttük a 2 consul és a 2 censor lictorokkal, a különféle népek ott lévő tisztviselői, vezérei. Mögéjük állt be az akadémia tanárai és diákjai. Ezután a Rómában lévő néptribunosok, és az egyéb magistratusok a katonáikkal együtt. Ezután a városi zenekar játszott búcsúdalt, végül pedig jött a köznép utánuk a kápolnáig. Innen délben indultak el az „akadémiai” részbe, ahol az RNA h2-es parcellájába temetik. Sírján ez állt:

„Aki sohasem adta fel.”
    Legutolsó módosítás startika által; dátum: 2009-07-25 15:29.

Regisztrált
    2008. Oct
    kor
    24

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: startika Hozzászólás megtekintése
    ahol Vespasianus építette később a Colosseumot.
    kimaradt egy t betű. így mást jelent.
    © d [Q]

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2008. Jul
    kor
    25

Alapértelmezett

Connylg: mikor írtad az utolsó történeted?tudod a natar hősösetelég sok idő eltelt (sztem)és még jobb mesélő lettél
    Go Suns!Go Cardinals!Go SKSE!

Regisztrált felhasználó ez a második otthona Andriskam's Avatar
    Regisztrált
    2007. Jul

Alapértelmezett

Olvassátok el,nagyon izgalmas :P

Morlendbe nagy ünnepség van...Elnyerte a "Birodalom legnagyobb faluja" medált.Mortus a vezér,aki egyben egy hős,akinek a legendás erejéről mindenki hallott..van is róla egy történet:

" Még mikor Mortus 20 éves kölyök volt,és Morlend csak egy kis birodalom volt,a békésen kaszáló munkások nagy zajt hallottak: Egy lovashadsereg zaját.Nyeritések,paták kopogása hallattszott a távolból.
    A katonák gyorsan kiálltak védeni,Mortus állt leghátul.A távolban nagy por közt 200 van teuton lovagot láttak.A teutonok ugratva csapódtak a phalanxok dárdái közé,törtek a fegyverek és a páncélok,halálsikolyt és fegyvercsörgést lehetett hallani mindenhonnan,a lovak élettelen teste szönyegként boritotta be a véres csatamezőt.A phalanxok meghaltak,és Mortus 30 teutonnal találta szemben magát.Csatakiáltásától a lovak ledobták a teutonokat és nem tudtak felállni a páncél súlyától.Ekkor Mortus egyenként szivendöfte őket "

Mortus ritkán mosolygott,de ahogy nézte ünneplő népét,ő is jókedvre derült.
    De a jókeve nem tartott sokáig,a távolban meggyulladt egy nagy fenyőfa.Mortus jól tudta,hogy ez mit jelent...

Folyt.köv. holnap
    Legutolsó módosítás Andriskam által; dátum: 2009-07-27 19:51.

Regisztrált
    2009. May
    kor
    24

Alapértelmezett

8. Rész Aki sohasem adta fel 2.

A koporsót 8 rabszolga bocsátotta le a sírgödör mélyére. Közben a zenekar elkezdte a legszomorúbb dalt. Ekkor a főtisztviselők elkezdtek a szónoklataikat, és koszorúkat dobtak a sírba. Miután ez megtörtént, következett az akadémia tanári kara, és minden osztályból 3-3 tanuló. Publius is köztük volt, ekkor láthatta a legjobban. A koporsó tölgy- és bükkfából készült, az átlagosnál kicsit nagyobb, karcsú, cseresznyefa, ezüst és aranydíszítéssel. Ezek egy harcot mutattak, a cseresznye (fából kirakott) dombon egy aranyszínű lovas harcolt egy ezüstsárkánnyal. A fogantyúk, és az egyéb díszítések 14 karátos vörös-aranyból (arany + vörösréz) készültek. Ahogy körülnézett, látta a gyászoló családot. Látszott, hogy a tágabb családi kör jött el. Többet már nem láthatott sem a koporsóból, az túl mélyen volt, sem a családból, mert menniük kellett. Miután az akadémiaiak végeztek, elkezdték betemetni a sírt. Ennek végeztével a többi magistratus, a család és a barátok koszorúzták meg a sírt. Mire vége lett a temetésnek, több tucat koszorú és virág díszítette a friss sírt. 4-kor az akadémiaiak visszaindultak.
    Ott már várta őket a vacsora. Szerencsére nem volt nagy meleg, így mindenki kibírta a temetést. Ahogy mentek, látták, hogy mindenközépületen kint van a fekete zászló. Vacsora után mindenki mehetett a maga dolgára, pl. a városba (péntek van). Így 8-ra szinte teljesen kiürül az összes épület. Mindössze néhány tucat diák maradt ott, hogy vigyázzanak az épületekre.

Mielőtt írnátok, vörösarany létezik!