Oldal 61, Össz.:111 ElsőElső ... 1151596061626371 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 601 től 610-ig , össz: 1108

Téma: Történetek

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

.....
    A germán csapatokat egy hős vezette. Kardját a magasba emelte, majd kiadta a parancsot a támadásra. Az ezerfős germán sereg hatalmas robajjal és porfelhővel üvöltve rohamra indult.
    Ekkor azomban a falut körülvevő erdőből mint hatalmas folyó masíroztak ki a római légiók és praetoriánusok majd teljesen körbevették a falut élükön Scripio, aki 30 százalékos bónuszt adott a seregnek
    A győzelem elsöprő volt. 3 buzogányos élte csak túl akiket Scripio visszaküldött azzal az üzenettel hogy minden rómaiért bosszút állnak.
    Így történt aztán hogy a falu nagy fejlődésnek indult és germán falukat fosztogatott amíg a szerver véget nem ért. : )
    Legutolsó módosítás ircmonkey által; dátum: 2009-04-28 21:10.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent Favorite's Avatar
    Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

Jók a történeteid Lord Gismos.Folytasd csak az írást

Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

Mivel inad szerin rövidek a történeteim, ezúttal egy hosszabb részt írtam.

XI.Fejezet

"Visszamentem a seregekhez, kezemben a vezér fejével ami egy lepelbe volt burkolva.Amikor látták hogy egyedül vagyok, az ellenég sorai közül többen is felhördültek.
    -Nyugalom!A vezéretek csupán egy drágább fajta szobrot szemlél.-mondtam, s ezzel megnyugtattam őket-Addig is adni szeretnék valami a hadvezéreteknek.Ha kérhetném, lépjen elő...
    -Én lennék az.-mondta egy 40 év körüli ember.-Mit adsz nekem?
    -Ezt-mondtam és odaadtam a lepelbe burkolt fejet.Aztán abban a pillanatban amikor a lepel lejött a fejről ezt ordítottam:
    -TÁÁMAAADÁÁÁÁÁÁS!!!!Mi sose adjuk fel!-kiáltottam és leszúrtam a kővé dermedt hadvezért.Bár fáradtak voltunk, de többen voltunk.Győztünk.A diadalittas sereg kurjongatva, ordítva ugrált
    -Csend, csendet már, CSEND!!!!-ordítottam mire csend lett.-Szép győzelem volt.De itt még nincs vége.Bár ezt a csatát megnyertük, a háborúban vesztésre állunk.Egyenlőre itt maradunk.-mondtam nagy örömet okozva a seregnek.-Persze csak ha megengeded...-fordultam a vezérhez.
    -Persze hogy maradhattok.-mondta mosolyogva.
    -Akkor menjünk, térjünk nyugovóra, hogy holnap megújult erővel indulhassunk útnak.-mondtam mire mindenki elindult valami fekvőhelyet keresni.Miután megbizonyosodtam róla hogy mindenkinek van helye, bementem az Istállóba, és kerestem egy szabad szénakazalt.Lerogytam rá és azonnal el is aludtam
    Másnap kora reggel ébredtem.Kimentem az Istállóból és felnéztem az égre, ahol még világított egy-két csillag.Erről eszembe jutott a gyermekkorom, meg hogy milyen jó volt nekem Otthon...Aztán nagy nehezen visszarángattam magam a jelenbe és elindultam a Tanácsházára.A 10. szintre felérve belöktem a cseresznyefa ajtót és megszemléltem a terem berendezését.A falakon mindenütt portrék és képek voltak.A terem közepén egy kerek asztal állt.Körülötte legalább 80 ember ült.
    -Végre!-mondta a falu vezére-Gyere ülj le.Klánülés van.Rád vártunk.Azért vártunk rád mert a annak a falunak a vezére, ahonnan indultatok sajnos már nem él.-magyarázta szomorúan-Ülj csak le-mondta megint, amikor észrevette hogy még állok.Leültem.
    -Nos haladás,-szólalt meg az egyik vezér, a klánvezérhez intézve szavait-ön szerint mit ajánljunk fel nekik?Aranyat?Nyersanyagot?-kérdezte.Nem értettem kinek akarnak felajánlani ilyen értékes dolgokat-Vagy valami mást?-kérdezett ismét mire leesett a tantusz.
    -Egy jó terv kell-mondtam hirtelen, nagy meghökkenést okozva-Egy jó terv, egy jó hadvezér és egy jó sereg.Több százezer katonáról lenne szó.
    -Miről beszél?-kérdezte egy gőgős arcú fiatalember-Ezek ellen már nem használ a kard!Nem akarjuk hogy elpusztuljon a klánunk.Ha harcolunk, megölnek minket.-mondta-Talán ezt akarja?-kérdezte
    -Természetes nem.-válaszoltam-De ha azt akarják hogy vége legyen ennek az öldöklésnek, akkor nincs más lehetőség.Mert eddig nagyon úgy tűnik, hogy a Pusztítókra nem hatnak az ajánlatok.-mondtam-Szerintem minnél hamarabb kezdjük meg a terv készítését.
    -Rendben!-mondta a klánvezér-Délre legyen kész a terv.Majd értesítsetek a fejleményetekről-mondta majd elsietett..."

Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

Egyszer volt hol nem volt a második speed szerveren is túl ott épült Pontrey falucska. Pontrey a római birodalom dél-kelkeleti részén terült el. Nem volt már kicsike, nem volt már védtelen. 10000 védő és 10000 birodalmi tette őt a 7x7 domináns falujává. Főleg germániába jártak át fosztogatni viszonozva nekik a sok korábbi látogatásukat. A Pontreytől nem is oly messze kis Gall tanya hevert. A környék csak Göndeburg-nak nevezte. A falu lassan fejlődött támadásoknak volt kitéve. A falu vezetése makacs volt és nem kért senkitől segítséget.
    .....

Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

.....
    Ekkor a Pontrey-i szenátor megsajnálta a Göndeburgi tanyát s úgy döntött segíteni fog a falunak. A szenátor 500 testőrt küldött valamint egy Legati-t hogy vigye üzenetét a falunak.
    A felderítő lovával jóval a Praetoriánusok elé került és előttük ért a faluba. Meglepődve látta hogy a falu vezetője pökhendien és lekezelően megvetve néztek a hírnökre.
    Ki küldött Legati? - kérdezte a szikadt arcú komor vezető.
    Uram, tisztelettel jelentem a Pontrey-i szenátor küldött. Mögöttem a falu felé tart 500 védő hogy segítsen nektek. Ezenkívül a szenátor azt üzeni hogy húzd feljebb a búzatermelést hogy ne haljanak éhen a katonák - válaszolt a hírnök térdre ereszkedve.
    .....

Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

.....
    Nos - válaszolta pökhendien a király, maj odalépett hozzá. Azt üzenem a Pontrey-i Szenátornak, hogy húzza fel magának.
    Majd a Gall király kaján röhögésbe fogott és bezáratta a hírvivőt.
    A védősereg megérkezett és rá pár percre az ellenség már támadott is. De mivel a csapatok vezetője nem tudott a hírnök és a király közötti párbeszédről végezték a dolgukat. A Praetoriánusok haláltmegvető bátorsággal kivédték a támadást, de a csatát nem élte túl senki. Püroszi győzelem volt ez. A falut megvédték ám azok nem érdemelték meg. A támadáskor a foglyok kiszabadultak, így a hírnök is kiszabadult aki azonnal Pontrey-be vágtatott.
    .....

Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

.....
    A Szenátor halllván a Legati meséjét, megjutalmazta, majd nyugdíjjba küldte.
    Ha nem kell a segítség hát magam teszem Göndeburgot a földdel egyenlővé - motyogott - 500 katonát küldtem nekik és egy sem élte túl? - kiáltot fel hirtelen.
    Csíkszerűen hunyorogni kezdett szemeivel, majd oldalra nézett.
    Centúrió - szólt a hősnek. Nem kell nagy sereg, ... de hány katapultunk va ?
    800 katapultunk van Szenátor úr - felelte Centúrió vigyáz állásba vágva magátt.
    Centúrió volt a falu hőse. Számtalan támadóval végzett már és rengeteg hadjáratot vezetett a dél keleti provinciákban a germánok ellen.
    Centúrió, mi a kezünket nyújtjuk és cserébe az arcunkba röhögnek ? - kérdi.
    Uram - így Centúrió. A Gall horda nem kért tőlünk segítséget tehát hagynunk kellett volna őket sorsukra hagyni. Ámde immáron 500 római vére áztassa a falu nevét, melyek bosszúért kiáltanak. Nem hagyhatjuk hogy szégyen érje a birodalom tekintélyét.
    Magam is eképp gondolom - tette hozzá a Szenátor. 16 hullámmban küldjétek a katapultokat. Minden hullámmban 500 birodalmi és 50 katapult legyen. Tegyétek a földdel egyenlővé.
    Így történt hogy a Göndeburgi tanyát és birtokait a Pontrey-i szenátor telyesen leromboltatta.
    Tanult hibájából a Szenátor és azóta többet nem köldött sereget a salyát szakállára senki olyannak, aki előtte nem kérte azt. A Szenátor tanulópénze 500 testőr és egy lerombolt falu volt.
    Legutolsó módosítás ircmonkey által; dátum: 2009-04-28 22:09.

Regisztrált
    2009. Jan

Alapértelmezett

Egy lehetetlen történet:

A Travian kapui zárva. Belölröl csatazaj szűrődik ki. Kívül sötésség és szuszogás. Sok sok sok szuszogás és elefántrombitálás. Sárgás szemek pislognak mindenfelé, rengetegen.
    Ekkor vörös jogar emelkedik a magasba és fényével bevilágítja a sötétséget. A vörös jogar fényében tengernyi sereg egy emberként figyel a jogar tulajdonosára. A Natar fejedelemre.
    A vörös fényben a fejedelem mint valami hatalmas démon talpig sötét vértbe öltöztetetett harci elefánton ült izgatottan ámde magabiztosságot sugározva.
    Natar testvéreim! - szólalt meg zengő hangon.
    Kik vagyunk mi?
    Harcosaink és építészeink legendásak. Ha nem a legjobbak. Ha belépünk ezen a kapun több tízezer falu és több százezer hanem több millió törzs fog ellenünk szövetségre lépni, azért......hogy kifosszanak bennünket elrabolhasság a világcsodánk terveit, és hogy bevonhassanak bennünket a salyát szabályaik szerinti játékba, piszkos játékba.
    Le akarnak bennünket igázni falvainkat elfoglalni, népünket kiirtani. Ez igazságtalanság!!! - üvöltötte és a vöröses fényben valóban félelmetes volt és mondandója elgondolkodtató.
    Majd így folytatta hány és hány szerver ahol egyszerűen hátrányosan kezelnek bennünket mi mindig csak akkor jelenünk meg amikor már minden szenátor aki kezdeni akar valamit magával teljes fegyferzetbe vágja magát. Nos, ez alkalommal mi is a szerver kezdetétől építkeztünk és fejlesztettünk a salját világunkban több millió harcosunkvan amivel ez alkalommal megfordítjuk az események folyamatát. A játékot ezennel mi fogjuk megnyerni. A játéknak akkor van vége ha felépül a világcsoda egy natar faluban, azaz minálunk. A terv szintén minálunk van.
    Oda fogjuk ezeket bárkinek is adni ???? - tette fel a kérdést szinte hipnotizálva a tömeget.
    A tömeg egyként zengve emelte fegyvereit a magasba, a nem leges választ üvöltve lengette ki ki a maga fegyverét.
    Rómaiak, Gallok Germánok ha idáig ki nem állhatták is egymást ellenünk összefognak. Hát akkor most ki a barbár ?
    Mielőtt belépnénk a játékba mnden egyes falluba ragadozó madarakat küldünk hogy pontosan felmérjük az ellenfelek seregeit. Ezután szépen sorban lerohanjuk őket és falvaikat elfoglaljuk, majd a falukat a salyát oldalunkra állítjuk ahol is natar katonákat képzünk. A főfalukat lekatapultozzuk. Nem állhat az utunkba senki. A megjelenésünk 5 nap múlvára lett beharangozva, de mi megelőzzük őket. Ma az éjj leple alatt támadunk. Pontosan éjfélkor kinyitom a Travian ajtaját és meghódítsuk a világukat, ami nem is őket illet, hanem minket. Most pedig 50000 ragadozó madarat küldök szét .
    Ekkor a fejedelem jogarát a Travian kapujának zárába illesztette mely mint kulcs megnyitotta annak kapuját. Szikrázó sárga fény sugárzott ki a kitáruló kapukon, amelyeken keresztül kiáramló több tízezer ragadozó madár el is sötétítette a belátást percekre. A madarag villámgyorsan feltérképezték az egész szerver világot, majd visszatértek a csapathoz. Jelentéseiket a travian fejedelem agyhullámokon keresztül érzékelte és vette tudomásul az ellenség pontos helyzetét és csapatszámát.
    A fejedelem osztagokra osztotta a több milliós sereget, majd tábornokait magához hivatta, hogy megossza velülk az ellenség csapatairól szerzett információkat.
    A terveket nem visszül be a játékba addig ameddig a fél szervert el nem foglaltuk. A foglalt falukba azonnal védőket is küldünk és folyamatos nyersanyagutánpótlást a többi foglaláshoz szüséges előkészületekhez. Rövid tanácskozás után a tábornokok ki ki a maga osztagához vágtatott, majd vártak hogy jelet kapjanak a támadások megkezdésére.
    Eljött az éjfél. A Travian kapuja egyre kijjebb és kijjebb tárult. Egészen annyira hogy tízmilllió natar lazán befért. A Natarok telyesen szervezetlenül érték z ellenséges gall, germán és római falvakat. Reggelre nagyot néztek ám a Travian lakói amikorra is a Natarok észak és délkeletet elfoglalták és minden faluban nagyban folyt a az utánpótlás termelése. Reggel egy ragadozó madár a Travian kapujához repült és a tervek őrzőitől elhozta csőrében a terveket a legelsőnek elfoglalt faluba. Dél nyugaton heves hacok folytak a falvakért ám a hatalmas és fantasztikusan szervezett natar sereget nem tudták feltartóztatni. A natar csoda már az 54-es szinten volt.
    folyt köv

Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

XII Fejezet.

"Dél volt.A seregek, és a falu lakossága a gyülekezőtéren állt.A hadvezér ekkor kezdte el felolvasni a tervet egy tekercsről.
    -A seregünk összes létszáma a következő:1000 légiós, 700 birodalmi, 200 legati, 4000 imperatoris, 2000 caesaris és 300 tűzkatapult.A terv a következő:100 légió elindul a legerősebben támadott klántaghoz, és megtudja, mi a helyzet.Aztán elmennek Haladás főfalujába és csatlakoznak az ott állomásozó seregekhez.900 légió, 700 birodalmi, a tűzkatapultokkal együtt, elmegy Kingstorm főfalujába.A lovas sereg elindul a Pusztító klán vezéréhez.Hozzájuk csatlakozik majd pár szenátor is.Elfoglalják a gyengébb falukat, ahol nem lesz sereg.A főfalut eközben a többi sereg lekatapultozza.A legatik kisseb csoportokban elindulnak, hogy értesüljenek hogyan halad a terv.Végül pedig a célállomáson mindenki megtudja mi is lesz a pontos szerepe.-fejezte be az olvasást a hadvezér-Minden csapathoz legalább egy hadvezér csatlakozik.-mondta mire a hadvezérek elindultak a tömegben, megkeresni a helyüket-Tehát készüljetek!Minden csapat pontban 1-kor indul útnak.
    Elérkezett az 1 óra.Útnak indultak a csapatok.Én a lovasok mellé voltam beosztva mint másod számú hadvezér.Már lassan 3 órája mentünk.Észvesztő sebességgel haladtunk az ellenfél felé.
    -Állj, állj mindenki ÁLLJ!!!!-kiáltotta az első számú hadvezér akinek Maximus volt a neve-A terv szerint csak 5-kor kezdhetünk támadni.Addig keresünk egy üres oázist és ott megszállunk.-mondta.Hamar meglett az oázis.Kikötöttük a lovakat a fákra mi pedig a tópartra mentünk és beszélgetni kezdtünk.Közben megérkeztek a szenátorok.4 óra 50 perckor már mindenki a lován ült.Izgultunk, mert tudtuk:ha nem sikerül a tervnek ez a része akkor nagy veszteségeket szenvedhetünk.Amikor az óra mutatója 55-re ért ezt mondta Maximus:
    -Gyerünk most kell indulni!!-mire mi a terv szerint 2 ezres csoportokba indultunk el.Elindultam én is az egyik gyengébben védett falu felé felé ahol, a többi faluval egyetemben, nem volt semmi sereg.Ezúttal viszont tudtuk hogy nem lesz itt sereg, hisz pont azért kellet várnunk hogy harc nélkül győzhessünk.Hamar elfoglaltuk az első, a második és a harmadik falut is.A terv idáig jobban haladt mint terveztük, hisz az elfoglalt falukon kívül senki nem tudja hogy itt vagyunk.Amikor viszont a hetedik és nyolcadik faluhoz érkeztünk komolyabb ellenállásba ütköztünk.600 lakos próbálta védeni a nyolcadik falut.Maximus lovát bekerítették.Az egyik lakos megütötte a ló hátát, mire az felágaskodott, és ledobta magáról Maximust.Az elöbb említett lakos pedig hason szúrta őt.
    -NEEEE!-kiáltottam.Gyorsan odavágtattam a lovammal és leugrottam róla.Aztán leguggoltam Maximushoz és ezt mondtam:
    -Ne Maximus ne halj meg!Egyedül nem tudom elvezetni a sereget!
    -Fi-figyelj rám!-mondta erőtlenül-Egy hét múlva...el-eljönnek a natarok...náluk lesz a világcsoda terve...el-el kell lopnotok...és fel kell építenetek a világcsodát...kérlek...kérlek-mondta alig hallhatóan.
    -Megtesszük, ígérem megtesszük-mondtam neki.Ő erre elmosolyodott, majd kihunyt a szeme világa..."

Ha valakinek tetszenek a történeteim az szóljon mert különben nem folytatom egészen a WW-s részig.

Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

"Maximus meghalt.Nem tudtam mit csináljak.Lassan felálltam.A bosszút akartam állni Maximus haláláért.
    -GYERÜNK CSATARENDBE!!VÁLTÓS TÁMADÁS, MOST!!!-üvöltöttem hirtelen, mire az összes lovas egy begyakorolt formációba állt.Ezzel könnyen megöltük a lakosokat.Még mindig iszonyú harag tombolt bennem.
    -Gyerünk, tovább tovább!!Nem állhatunk le!Sok dolgunk van még-kiáltottam.Elérkezett a 10. falu ami a feladatunk végét jelentette.Itt viszont katonák állomásoztak.3000 lándzsás.Tehát megtudták hogy itt vagyunk.Tudtuk, hogy ha rájönnek hogy itt vagyunk nehezebb dolgunk lesz de senki nem számított ennyi katonára.4000-en voltunk, és támadtunk.Nehéz dolgunk volt mivel a lándzsások kimondottan lovasok ellen vannak kiképezve.1 óra harc és majdnem 2000 halott árán legyőztük őket.Ez a falu is megvan.Már sötétedett.Ekkor mint első számú hadvezér kiálltam a tömeg elé.
    -Szép győzelem volt!Sajnos kevesen maradtunk.De nyugalom, a felmentő sereg pár percen belül ideér.Pontosan 5000 caesaris jön segíteni.Estére itt maradunk.Holnap reggel újabb seregek érkeznek.Pontosan 9000 testőr akik 1500 lakos kísérnek a földek gondozása miatt.Most menjetek aludni!Megérdemlitek!-fejeztem be a mondandómat.Ekkor megérkezett az 5000 caesaris.Velük megbeszéltük az őrséget majd nyugovóra tértünk.
    Másnap reggel a testőrök is megérkeztek a lakosokkal együtt.A lakkoság arányosan elosztva betelepült a falvakba, ahova testőrök kísérték őket.Ekkor egy legati érkezett hozzánk.
    -Be-beszélnem kell az el...első számú hadvezérrel-lihegte.
    -Én vagyok az.-mondtam kilépve a katonák közül-Mi hírt hozol?
    -A...a terv-kezdte, még mindig lihegve-sikerült.-mondta mire az egész sereg örömujjongásba tört ki-Megvan a főfalu!A klántagok bevédése is sikerült!-kiáltotta boldogan a legati-De magának, a lovas sereggel együtt vissza kell térnie Haladás klánvezér főfalujába.
    -Rendben!-mondtam mosolyogva.Aztán eszembe jutott a Maximusnak tett ígéretem arra gondoltam-Megmondom Haladásnak!Megmondom mi történt!-gondoltam.És akkor abban a pillanatban megéreztem hogy valaki azt mondja:Mi natarok, meghódítjuk Traviánt!!!"