Oldal 1, Össz.:2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 12

Téma: Vélemény a T4.4-ről

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett Vélemény a T4.4-ről

Habár nem sikerült a speed szervert végigjátszanom, szerintem ez az egy hónap elég volt ahhoz, hogy megismerjem az újítások pozitív és negatív oldalát. Igaz, még az ereklyék se jöttek meg, ezen a téren a leírás alapján nincs jelentős változás, ami a játékmenetet gyökeresen megváltoztatná. Tulajdonképpen semmi olyat nem találtam, ami nem csak felületi újítás lenne, hanem olyasmi, mint pl. amikor az ereklyéket bevezették a játékokba. A hőst leszámítva csak kényelmi, vagy grafikai újítás tűnt fel nekem. Nézzük, mik tetszettek:
    - A grafika határozottan jobb, mint a régi, T3.6-os verzióban. Játszottam a tcx szerveren is, de olyan web1-es hangulatot keltett, ahol csak eléd dobják a tartalmat egy napra. Az új verzióban a háttérkép, elrendezés, dekoráció teljesen más élményt ad, ami nekem tetszett. Az épületek kis képei kimondottan elnyerték a tetszésemet mindvégig. Az egyedüli, amit túlzásnak tartok, az egységek nagy méretű képe, ahol teljesen élethűen vannak a karakterek ábrázolva. Szerintem ez nem igen illik a képregényféle házikókhoz, kicsit durvának is néznek ki, mint valami RPG játék plakátja. Nem emlékszek már a T4.0-s egységek képeire, de valahogy a T3.6 és T4.4 közötti variációt kellene megtalálni.
    - Jobbnak tartom az új útmutatót a játék elején, mint ami régen volt. Sok nyersanyagot lehet belőle szerezni, ami miatt a kezdő játékosok gyorsabban tudnak eljutni a második faluig, nem kell várni túl sokat, hogy teremjen a nyersanyag, és mivel több feladatot tettek be, a játék több alapvető funkcióját ismerheti meg a játékos.
    - Az ötlet, hogy a hősnek legyen különféle bónusza, tetszik. Korábban csak nyomogatni kellett a támadó/védő bónuszra a pontokat, küldeni csatázni, de kb. mindegyik hős egyforma volt, ami miatt nem is igen volt jelentőségük a többi sereg mellett. Most lehet variálni a tárgyakkal, attól függően, hogy kinek mire van szüksége.
    -A szerverek között átvihető medálok tetszenek. Bár sok jelentőségük nincs, hiszen a játékosok tudását nem csak a ranglisták mutathatják meg, mégis van lehetőségük a régieknek menőzni velük.
    - A jelentéseknél az új gombok hasznosak. Új támadásokat gyorsabban lehet kiküldeni, és nem kell a listában keresgélni se, ha törölni akarom az adott jelentést. Az is jó, hogy plusz számlával a lista meghosszabbítható, ami miatt gyorsabban lehet keresni a jelentések között.
    - A linkek a kiképzőkhöz nem rosszak, főleg akkor használtam őket, amikor a hős tárgyait cserélgettem. A piacra már megszokás, hogy a faluáttekintés alapján megyek.
    - T3.6-hoz képest jobb, hogy az oázisoknál kijelzi, melyik foglalt már, mind a térképen, és a hősök házában. Utóbbival végre elkerülhető az a probléma, hogy sokan nem tudták, melyik oázist lehet elfoglalni az adott faluból.
    - Hasznos, hogy a profilon kijelzi, a falvakhoz milyen oázis van kapcsolva, még ha haszontalan is az információ a többi játékosnak.
    - A szürke zóna egész jó újítás volt. Távol tartja az origótól az induláskor a játékosokat, és csak azok települnek oda, akik nem legózni akarnak, hanem folyamatosan támadni a másikat. Bár a speeden kicsit mást tapasztaltam, elég sok nem túl ügyes játékos volt körülöttem, mégis jót csatázhattam volna velük, ha nem kellett volna védőket elkezdenem gyártani. Elég időigényes ide települni, de akinek van ideje, annak jobb itt, nem kell fél napokat várnia, mire csapódik a sereg, hanem akár 10 ellenséggel is csatázhat egyszerre, ha ügyes.
    - A térkép dőlésszögének megszüntetésének örültem. Amíg a tcx-en játszottam, folyton azt vettem észre, hogy eldöntöm a fejemet, amikor a térképet nézem, hogy vízszintesen lássam a térkép szélét.
    - Az egymás mellett lévő oázisok képeinek összevonása szebbé tette a térképet. Az összevont tavak pl. mutatósak.
    - Bár csak kis időre láttam, a klánban a másik klánnal összehasonlított teljesítmény egész jó. Nyilván nem kell nagy tehetség ahhoz, hogy kiderítsük, ki ütött/védett többet, mégis egyszerűbb megnézni a grafikont.
    - A 40% termésnövekedést kimondottan jónak tartom abból a szempontból, hogy így még egy arany nélkül játszó, nem top játékos is képes lehet 2, de akár 3 sereget is 7/24 képezni. Ez pedig azt eredményezi, hogy a búza gyorsan elfogy, ami miatt gyorsabban kell elütni a seregeket, tehát több csata lehetne a játékban. Persze, ez nem igaz minden játékosra, a szomszédom egy 150%-os 15 búzás főfaluval nem volt képes negyed annyi támadót legyártani, mint én védőt, ráadásul neki 2x annyi ideje volt.
    - Nem tudom most, a WW építési tervek mikor kerülnek be, nem is néztem utána, de azt jónak tartanám, ha a WW falvakat hamarabb be lehetne foglalni, és ha felkészült a klán/szövetség, akár hamarabb is elkezdhetnék építeni a csodát. Aztán hoppon is maradhatnak, ha elhamarkodottan döntenek, nincs elég védőjük, és az erősebb klán leüti őket.
    - Előnyös, hogy a natar megszerzi a törölt játékosok falvait néha. Így minimális mértékben, de maradhatnak farmok a térkép minden területén. Falufoglalás céljából is jó, főleg, ha egy gigaszövi ural egy égtájat, és senki nincs a környéken.

Jelenleg nem jut eszembe más.
    Negatívumok:
    - Bár pár napja a farmlistán javítottak egy kicsit, szerintem még lehetne finomítani rajta.
    - Az árveréseket is említettem már az ötleteknél. Igazából azt sem értem, mire jó ez az egész árveréses rendszer. Hiszen teljesen felesleges olyan tárgyra licitálni, ami több, mint 5 perc múlva ér véget. A túllicitálás teljesen haszontalan, el is magyaráztam miért: elég csak beírni a licithez egy magas számot, amennyit maximum költenénk a tárgyra, ha túllicitálja valaki, úgy se tudunk mit tenni, ha meg nem, lehet a licitet módosítani 1 ezüsttel többre, mint az aktuális licit. Nem találkoztam olyannal, aki leállt volna versenyezni velem, hogy egy műalkotásért melyikünk ad 1-el többet. Ha túl sokat licitált valaki, otthagytam, és a következőre licitáltam. Ez az egész licitáló rendszer olyan átgondolatlannak tűnik...
    - Feleslegesnek érzem, hogy sebkendő, és tapasz is van. Előbbiből úgy se sikerül pár 100-nál többet összevásárolni egy hét alatt, tehát a játék nem túl korai szakaszában kb. ugyan annyit tud mindkét tárgy regenerálni. Több ezer 33%-os tárgyat meg úgy se fog senki se összevásárolni, hogy egy 40-50 ezer fogyasztású sereg mellé berakja.
    - Nagyon idegesített, hogy a hősön állandóan cserélgetni kellett a tárgyakat, főleg a lovas és gyalogos bónuszt adó sisakot. Mi haszna van ennek? Van 4 sisakom, amit mindig akkor fogok cserélgetni, amikor szükség van rá. A lovas/gyalogos bónuszosra csak 1-2 percre van szükség, amíg berakom képezni a katonákat, az XP bónuszosra csak kalandozás ideje alatt, máskülönben a kultúrpontosat hagytam rajta (bár igaz, 3-4 falu után nem sokat ér az az 50-200 KP, de gyógyítónak a csizmát használtam). A lovas/gyalogos bónuszos sisak állandó cserélgetése mellett nincs is haszna, hogy azok sisakok legyenek, és fent kell hogy legyen a hősön. Elég lenne ezt egy külön helyen, mindenkor érvényes tulajdonságként megadni a hősnek, valahogy úgy, mint a támadó/védő, vagy nyersanyag bónuszt.
    - A térképen kirakható zászlók, és keretezések 20-ra korlátozása eléggé zavaró. Én ezzel akartam bejelölni a klánok közötti szövetségeket. Nem feltétlenül csak a top20 klánt érdemes bejelölni. Több száz jelölést senki sem fog rakni, így nem látom hasznát a korlátozásnak sem, de nem is néhány ezer plusz sortól fog kiakadni az adatbázis.
    - Habár tetszik, hogy az oázisok képei a térképen összevonják, kirajzolva ezzel alakzatokat, mégis lehetne még ennél is változatosabb a térkép. 1-1 helyen ki lehetne alakítani nagy hegyeket, erdőket, stb, amiknek különböző feladatot lehetne adni, mondjuk elmehet a hős oda nyersanyagot termelni vagy akármi. Nincs túl sok elem a mostani térképen.
    - A szürke zónában nem értem, miért csak a 0|0 körül van egy kis tűzhányó. Lehetne több helyre is tenni ilyen natar stílusú területeket a szürke részen belül, ne csak szürke kockák meg oázisok legyenek már.

Később folytatom még talán.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: kléni Hozzászólás megtekintése
    [...]
    - Nem tudom most, a WW építési tervek mikor kerülnek be, nem is néztem utána, de azt jónak tartanám, ha a WW falvakat hamarabb be lehetne foglalni, és ha felkészült a klán/szövetség, akár hamarabb is elkezdhetnék építeni a csodát. Aztán hoppon is maradhatnak, ha elhamarkodottan döntenek, nincs elég védőjük, és az erősebb klán leüti őket.
    [...]
    A tervek később kerülnek a játékba, mint ahogy lehet WW falvakat foglalni. Pontos időpontot nem tudok, de az előző szerveren is volt olyan, hogy 2-3 héttel a WW tervek megjelenése előtt már foglalt valaki csodafalut - amit aztán előkészített az építésre (hiszen építeni csak tervvel lehet - terv nélkül nem tudod, hogyan kell megépíteni a csodát). Az már más kérdés, hogy nem ért vele sokat, mert nem ők voltak a legerősebbek, és a tervek megjelenése és megszerzése után elindultak az ellenfelek seregei, és simán leamortizálták a falut.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

"Nem tudom most, a WW építési tervek mikor kerülnek be, nem is néztem utána, de azt jónak tartanám, ha a WW falvakat hamarabb be lehetne foglalni, és ha felkészült a klán/szövetség, akár hamarabb is elkezdhetnék építeni a csodát. Aztán hoppon is maradhatnak, ha elhamarkodottan döntenek, nincs elég védőjük, és az erősebb klán leüti őket."

A WW-faluk a játék elejétől kezdve foglalhatók, csupán ki kell ütni a védőket. Nekünk a mostani ts5-ön ~2 hónappal a tekercsek érkezése előtt már megvolt a csodánk.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Azért le a sábesz deklivel kléni előtt, hogy ennyi energiát fektetett a tesztelésbe.
    Bár szkeptikus vagyok de akkor is minden elismerésem.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Nos... Igazából nem sok dolog jut még eszembe, ami a T3.6-hoz képest fontos változás lenne. Összességében a felület tehát sokkal jobb lett szerintem, de azon kívül nem változott semmit se a játékmenet. Ezt viszont nem tartom jónak. Az új játékosok szempontjából ez nem baj, és azoknak se, akik így szeretik a rendszert, de feltehetően azok vannak többen, akik már a játék minden apró részletét megismerték, sablonszerűen felépítik a falvaikat, csatázgatnak, és kész. Sok évnyi játék után (főleg, ha az illető több szerveren is játszik egyszerre) ez már unalmas. Számomra nem volt olyasmi ebben a játékban, ami a visszatérés után megfogott volna annyira, hogy megint évekig játsszak a játékkal. Az elmúlt 1 hónap alatt így belegondolva csak három alkalommal támadtak be. Az elsőnél zárolták az illetőt botozásért, a másodiknál kilőtték a főfalumat, a harmadiknál pedig egy sikeres védés után kidobtak a klánomból. Valójában nem jó a játék másra, csak az idő eltöltésére. Az elmúlt egy hónap nekem olyannak tűnt, mintha fogtam volna egy táblázatot, és elkezdem sorról sorra beírni az adatokat. A csatázás se igen adott sok élményt, mert miután egy fél napot rászántam a védésre, kaptam egy jelentést, és kész. Lehet, hogy csak én vagyok ennyire a valós idejű játékokhoz szokva már, de szerintem akik már 5 vagy még több éve folyamatosan játszanak, nem rejt a játék sok mindent már. A világ végén sereglegózást már meguntam. Azért is költöztem a szürke zónába, hogy sokat tudjak csatázni, csak hát nem sikerült a klánomnak megfelelően támogatni ezt a tervet. Minden esetre több élmény lett volna abban, ha akár hetenként kell ellőni a sereget, de a többi napon mindig beütök valakit. Pörgősebb játék, de izgalmasabb.
    Egyébként én nagyon meglepődtem, hogy 3 év kihagyás után ennyi temérdeknyi hiba van a játékban. Ezeket az apró hibákat 1-2 hónap után kötelező lett volna kijavítaniuk a fejlesztőknek.
    Úgy általánosságban, a játékközönség se tetszik. Ez lehet, hogy csak Magyarországra jellemző, amin nem lepődnék meg, de itt senki se tudja, hogy mi a játékok általános célja. Régebben is, és most is azt figyeltem meg, hogy vérkomolyan veszik itt a legkisebb dolgokat is, kb. mindenki a legokosabbnak hiszei magát, a többi, nem szövetséges klánok ellen pedig állandó utálatot mutat. Az egyik szidja a másikat, hogy micsoda bénák, a másik csalóssal dobálózik, az egyik klán évek óta tartó vitát folytat a másikkal, az új játékosokat rendszeresen lenézik, vagy éppen a tapasztalt, de nem ismert játékosokat nem tudják megbecsülni, ha pedig valaki mást mond, mint az egyik, akkor rögtön nekiugrik mindenki, és sose tudnak megegyezni. Ez persze nem igaz minden játékosra, minden klánra, a játék minden szakaszában, de túl sok hasonló esetet láttunk már. Nincs itt normális közösség, akik élveznék azt, hogy egymás ellen tudnak a játékban harcolni, kulturált körülmények között. Ez a fajta stílus nem éppen díjazandó, nekem nincs rá szükségem se. Sajnos változás nem érhető el, ezt tudom.
    Nézegettem a T5 közelgő újdonságait, de ott pont hogy a grafika nem tetszett legkevésbé sem. Szóval azt hiszem, a fél évnyi visszatérés után újra itt hagyom mind a játékot, mind a fórumot.

A WW-s dologhoz: nem igen értem akkor, hogy mi haszna van a játék elején berakni a csodafalukat? Kiépítésre bőven volt idő korábban is a falvak, és a tervek berakása között. Esetleg az új játékosok így már korán utánanézhetnek, hogy mi az a WW, de az úgy is mindig kiderül, mire a játék a végére ér. Igazából édes mindegy, mikor rakják be a terveket, meg a WW falvakat..
    Legutolsó módosítás kléni által; dátum: 2014-10-02 16:55.

Multihunter
    Regisztrált
    2014. Nov

Alapértelmezett

Nekem tetszik a grafika.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte afgán's Avatar
    Regisztrált
    2013. Jan

Alapértelmezett

Biztos észrevette sok ember, hogy eltünttem és nem hallatok magamról. Nos ez azért van mert a valós életben olyan dolgok történtek amik miatt már nincsen időm a játékra illetve túl sok volt nekem az utobbi időben az a sok fikázás mind a Mhk részéről mind sok játékos részéről amiért eldöntöttem nem játszok már.Ez már nem az a játék amit megszerettem. Nem akarok részt venni a németek pénzéhségében. Mert szerintem már csak arra megy a dolog, hogy a játékosokon gazdagodjanak meg a többi nem érdekli őket.
    Ha úgyérzed ölnöd kell fogj egy kalasnyikovot és tegyél rendet.

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2016. May

Alapértelmezett

sziasztok
    a most indulo hu3 4.4 , de üst stb lesz rajta ? kösz

Administrator Gyevocska's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Szia,
    Szerintem nem lesz, illetve nem említették, hogy lenne...
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2016. May

Alapértelmezett

Köszönöm utólag is a választ Gyevocska !
    Ugyanezt szeretném kérdezni a mostani okt.24-én induló 4.4 -ben lesznek változtatások, üst stb, vagy az eredeti 4.4 lesz ?

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett