Eredmény 1 től 4-ig , össz: 4

Téma: Germán fosztogatás

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett Germán fosztogatás

Na, hogy is van ez a fosztogatási bónusz?
    Regisztrációnál már nincs bent, hogy a germánoknak 20% fosztogatási bónuszuk van.
    A GYIK-ben még benne van ugyan a fosztogatási bónusz, de előtte a T3.5 szerepel, a T4.4-hez képest lehetnek változások.
    DW itt azt írja, hogy nincs bónusz, csak ha a hős is támadni megy, és nála van a valamelyik zsák tárgy, ráadásul 30%-ot ír, pedig a GYIK szerint 20% a maximum.

Tisztázzuk akkor:
    - Van-e a germánoknak minden támadásra érvényesülő fosztogatási bónuszuk?
    - Ha van, akkor hőssel együtt küldve összeadódna a két bónusz, és 40% lenne (hehh)? Gondolom nem, mert már így se tud semmit farmolni a másik két nép.
    - Ha nincs, akkor kéretik a GYIK-et frissíteni a népek tulajdonságainál, és kivenni a zsákok alatt lévő "Megjegyzés: A zsákokat rómaiként és gallként is használhatod." feliratot, mert szükségtelen.
    Legutolsó módosítás kléni által; dátum: 2014-08-29 21:39.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Germán nép:
    20 %-al csökkentett rejtekhelybónusz (más néven fosztogatási bónusz) minden egységnek, amely a hőssel együtt támad. (Forrás.)

A felhozott hozzászólásomban egy konkrét helyzetre reagáltam, ahol az előttem lévő hozzászóló germán bónusszal és lvl1-es tolvaj batyuval volt felszerelve és érdekelte, hogy mennyi a bónusza.

Hogy először a kérdéseidre válaszoljak:
    - nincs
    - ^
    - összekevered a hős néppel kapcsolatos bónuszát és a tolvaj batyuk által kapott bónuszokat.

Ha tehát egy olyan fosztogatást veszünk, ahol a támadó germán, a hőse is az egységek között van és egy "A tolvaj nagy zsákja" nevű tárgy van a bal kezében, akkor a képlet valahogy a következőképpen néz ki, ahol X a rejtekhely tárolókapacitása:
    X*0,8*0,8 = X*0,64, amennyiben feltételezzük, hogy a bónuszok multiplikatív módon adódnak össze.
    Ha nem, akkor X-(X*0,2)-(X*0,2) = X*0,8-(X*0,2).

Amennyiben nem germán hősről van szó, ám a "A tolvaj nagy zsákja" továbbra is a felszerelései között szerepel, úgy az egyik szorzótényezőt értelemszerűen elhagyod. (Ha a germán hős megy tolvaj cucc nélkül, akkor is elhagyod az egyik szorzótényezőt.) Így habár a tárgyakból maximum 20% fosztóbónuszt szerezhetsz, germánként ezt tovább növelheted.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Írtam tegnap a supportnak is, ő is azt mondta, hogy a korábbi minden egységre ható 20% bónusz megszűnt. A hős bónuszát feldughatom magamnak, 200 támadás közül ha 1 mellé küldöm, ahol épp nincs rejtekhely, vagy elkölti a nyersanyagot.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Azt nem mondtam, hogy nem silány szemét a germán nép bónusza a többiéhez képest, ami nélkül nyugodtan meglennénk úgy, hogy fel sem tűnik a hiánya, csak jeleztem, hogy azért van ilyen is.