Oldal 1, Össz.:2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 20

Téma: Nyári Speciális Ókori Európa szerver kérdések

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2014. Aug

Alapértelmezett Nyári Speciális Ókori Európa szerver kérdések

Sziasztok, ezen az új szerveren nekem néhány dolog nem tiszta.
    Szóval:
    1.- ''A kereskedelmi központ bónusza, és a gyülekezőtér megduplázódik (pontosan nem tudom mit takar).''
    Valaki esetleg ezt megtudná nekem magyarázni hogy mit jelent/mit takar?

2.-''Nem lesz ereklye, amelyik a középjátékban kerül be.''
    Szóval már a szerver elejétől birtokba lehet szerezni az ereklyéket? Nem lesz egy időpont amikor megjelennek?

3.-''Az ereklyéket nem lehet mozgatni, és az ókori város nem lehet egyetlen játékos főfaluja sem.''
    Vagyis ahhoz hogy hozzájussunk egy ereklyéhez el kell foglalnunk az ókori várost? Illetve most akkor abban a faluban fog hatni az ereklye ahonnan elfoglaltuk a falut (Gondolok most a kis ereklyékre)? Vagy egyszerűen csak rosszul gondolkozom és ugyanaz minden mint régen, szóval elvihetem a faluba az ereklyét?

Előre is bocsánat a tudatlanságomért, és előre is köszönöm a segítőkéz hozzászólásokat. Nem idetartozó hozzászólások kérem kiméljenek.

Crovean-Real

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Ahogy én a szabályokból ki tudtam venni...

2-3.: Az ókori városban lesz az ereklye, amit onnan nem tudsz elvinni. Az ókori városokban egy fix méretű sereg van. Ezek legyőzése után a várost el tudod foglalni, és akkor Tiéd a benne lévő ereklye. Ezek után naponta dönthetsz majd róla, hogy a hatását élvezed, vagy győzelmi pontokat szerzel belőle (mivel itt ennek a gyűjtése lesz a győzelem feltétele).

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte priamossz's Avatar
    Regisztrált
    2009. Oct
    kor
    23

Alapértelmezett

menyi gyozelmi pont kell a jatek megnyeresehez es milyen gyorsan kapod oket?

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Mint említettem, naponta fogod tudni eldönteni, hogy egy város győzelmi pontot adjon (vélhetően napi egyet, ha ezt választod), vagy az ereklyét használja-e (ekkor napi nullát).
    A mennyi pont kell meg nem biztos, hogy egyértelműen megválaszolható, mert ahol én olvastam róla, ott azt írták, hogy akinek a legtöbb pontja lesz, az nyer. Namármost ebben az esetben jó lenne tudni, hogy maga a szerver milyen hosszú, és így lehetne időzíteni pontok tekintetében is; de erre még nem találtam választ (talán egy átlagos lassú szerver ideje lehet az alap, ami ~10 hónap).

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Crovean-Real Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, ezen az új szerveren nekem néhány dolog nem tiszta.
    Szóval:
    1.- ''A kereskedelmi központ bónusza, és a gyülekezőtér megduplázódik (pontosan nem tudom mit takar).''
    Valaki esetleg ezt megtudná nekem magyarázni hogy mit jelent/mit takar?
    [...]
    Egyébként úgy tűnik, hogy a gyülitér helyett a gyaktér bónusza duplázódik. Vagyis +1 szint -> +20% sebesség (a +10% helyett).
    A kereskedelmi központot még nem néztem, de ezek után el tudom képzelni, hogy ott is a szintenkénti +10% (rómainál +20%) helyett +20% (rómainál +40%) lesz a kereskedők kapacitás növekedése.

Regisztrált
    2014. Aug

Alapértelmezett

Köszönöm szépen a válaszokat minden úgy van a játékban ahogy leírtátok

Regisztrált
    2014. Aug

Alapértelmezett

Bár még lenne még egy kérdésem: Muszaj abban a faluban építeni a kincstárat amelyikkel elfoglaljuk az adott erekléys falut vagy lehet másikban? Vagy lehetséges átvinni a hőssel egy másik faluba? Mivel a főfalummal már alapítottam és elfoglaltam egy falut (rezi van) viszont a kincstárat ott szeretném felépíteni. Mert elfoglalhatnám egy másik falummal a már elfoglalt falut így a főfalumban felszabadulna egy hely de ez eléggé költséges lenne (mégegyszer legyártani a szenátort) .
    Előre is köszönöm a választ.

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Izé.
    1. Az ereklye nem mozdítható.
    2. Az ereklye az ókori városban van.
    Következtetés: nem tudod átvinni sehová, csak az ókori város elfoglalásával juthatsz hozzá (vagyis kincstárat építeni bárhol máshol butaság).
    (Nem tudom, alapból lesz-e az ókori városokban kincstár, vagy neked kell kiépíteni; de attól még a nem mozdítható ereklye ott lesz. Viszont az ereklye használatához kell kincstár. Illetve a minél magasabb kincstár pedig a minél erősebb hatás miatt is szükséges lehet (nem csak magadra, hanem a klánodra, de akár a szövetségeseidre is kiterjesztheted a hatását).)

Büntetésben
    Regisztrált
    2009. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Vanek Hozzászólás megtekintése
    Izé.
    1. Az ereklye nem mozdítható.
    2. Az ereklye az ókori városban van.
    Következtetés: nem tudod átvinni sehová, csak az ókori város elfoglalásával juthatsz hozzá (vagyis kincstárat építeni bárhol máshol butaság).
    (Nem tudom, alapból lesz-e az ókori városokban kincstár, vagy neked kell kiépíteni; de attól még a nem mozdítható ereklye ott lesz. Viszont az ereklye használatához kell kincstár. Illetve a minél magasabb kincstár pedig a minél erősebb hatás miatt is szükséges lehet (nem csak magadra, hanem a klánodra, de akár a szövetségeseidre is kiterjesztheted a hatását).)
    Foglalt már valaki egyáltalán ókori várost? És ha igen mekkora sereg kell hozzá és milyen féle? Ott játszok de nem vagyok képben, hogy mivel lehet foglalni. Azt tudom, hogy főnemessel ugyanúgy mint a Natar csoda falukat vagy a játékosoktól a falvaikat de mekkora sereggel érdemes probálkozni?

Na meg jól jönne egy acctárs is

Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Külföldi szerón már foglaltak; itthonin még nem.
    A mekkora sereg kell hozzához: egy 600-as népességű római városban van 6000 minden gyalogos egységből (légió, testőr, biri), 2000 minden lovasból (impi, cézár), és 200 kém. Emellett van 20-as fala, illetve 10-es rezije. Ráadásul valószínűleg van valamilyen szintű fegyverkovács képzésük is, mert 200 kém a 400 hozzá látogató kémből 350-et meg is ölt.
    Vagyis kell hozzá sok-sok katona (akik megölik ezt a mennyiségű védőt - akinek van kedve, majd kiszámolja, hogy hány ezer gyalogos és lovas kell hozzá; de vélhetően nem 1-2ezer lesz ez a szám, hanem több 10; és lehetőleg minél magasabb kovácsműhely bónusszal); kell hozzá valamennyi kata (hogy a 10-es rezit lebontsa, és lehessen foglalni), illetve kell főnök/szeni/törzsi vezető (a hűség csökkentéséhez, és ezáltal a foglaláshoz).