Oldal 1, Össz.:3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 26

Téma: Elmesélem...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Administrator Gyevocska's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec

Smile Elmesélem...

Kedves játékosok!

Biztosan sokan vagytok, akiknek kedves, vicces emlékeik kötődnek a játékhoz.
    Várjuk vidám történeteiteket a traviannal kapcsolatban. Meséld el nekünk milyen tréfás, mókás dolgok történtek veled a játék során, és mi díjazzuk azt!
    Oszd meg velünk, hadd mulassunk egy jót
    Mi (az admin, a multihunterek, és a fórum moderátor) kiválasztjuk a számunkra tetsző, legjobb 6 történetet, és azok közül majd ti szavazhatjátok meg, ki nyerje meg a versenyt!

Az első három legtöbb szavazatot kapott történet arany jutalomban részesül!

1. helyezett: 300 arany
    2. helyezett: 250 arany
    3. helyezett: 200 arany

A verseny 2014.03.10-től 2014.05.10-ig tart!

Induljon hát a történet írás

Figyelem! Ebbe a topicba csak a történeteket várjuk! A kommenteknek itt van a helyük: http://forum.travian.hu/showthread.php?t=1888
    Gyevocska
    Travian Team

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2014. Mar

Alapértelmezett Találkozás apával!

Velem az történt ,hogy amikor a harmadik szerveremet kedztem el játszani még anno amatőr szinten mellém tett a sors egy játékost! Elkezdtem támadni és megkért ,hogy ne támadjam lesz a védőm! Elkezdtünk skypon beszélgetni és kiderült ,hogy ő Németországba(Münchenbe lakik)! Egyre többet beszélgettünk majd arra került a sor ,hogy mikrofonon is elkezdjünk beszélgetni! Nagyon hasonló volt a hangja mint apuménak ,de biztos voltam benne ,hogy ő nem játszik ilyen játékokkal és képtelenség! 2 nappal később felhívott skypon ,megint és látam ,hogy van róla kép! Kiderült ,hogy apummal dobott össze a sors aki kint lakik távol és csak ritkán jár haza!
    Nem tudtuk egymásról ,hogy mind 2 en játszunk ezzel a játékkal!

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Jockey's Avatar
    Regisztrált
    2009. Aug

Alapértelmezett

A dolog még 2009-be történt. 2008-ba játszottam az egyik szerveren. Akkor egy nagyon jó baráti társasággal akikkel a játék végén nagyon megromlott a kapcsolat. Az ujonnan indulo szerveren az egyik tag jelszavát az előző szerverről ismertem ami történetesen a játékos skype jelszava is volt.Erre véletlenül jöttem rá.
    Beléptem a skype fiokjába és érdekes dolgokat olvastam a BOTrol mikor kapcsolják be ki mikor dolgozzon ha nincsenek gép előtt. Felháborítónak tartottam ameddig én játszottam mások egy robottal építették a sereget ellenem. Felkerestem a MH-t és bemásoltam a beszélgetést és ő zárolta a falut. Majd elkezdték taglalni miért a zárolás. Ez alatt a MH -nak másoltam mi fog történni. Ő megadta a skype címét onnantol kezdve online másoltam neki mit spekulálnak és mit fognak neki írni. A MH előbb tudta a választ mint elolvassa sárgába.Persze ment a szöveg mit találjanak ki. Mivel tudta mi folyik skypen a sárgában történő levél mellék zöngésével is tisztába volt. "Ezt írd annak a ....." ugy is felold nincs bizonyíték. Végül a játékos Gyevocskához lett irányítva aki bemásolta neki a részletet amit a MH-nak másoltam a beszélgetésből. Természetesen köppni nyelni nem tudtak de így is fél napig tartott amig leesett nekik egy harmadik ember is olvassa a beszélgetést. Ekkor modosította a skype jelszavát de szerintem a MH-nak is egy maradando emlék marad online tudosítást kapott skypen keresztül mit fognak írni neki a játékosok. Tisztába vagyok vele gerinctelen huzás más skype címébe belépni és tudosítást adni. Ezt csak azért írtam le mert ilyen is megtörtént a magyar travian történelmébe. És bármikor előfordulhat ha valaki olyan felelőtlen jelszavakat ad ki nyílvánosan.
    Legutolsó módosítás Jockey által; dátum: 2014-03-10 15:03.

Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Egy korábbi szerver ideje alatt történt a dolog. Tudni kell rólam, hogy a játékban is Slaci néven játszom, valamint a suliban az osztálytársak, és a legtöbb tanár is így hív. Már ment a szerver nagyjából úgy 2 hónapja, a a skypos klánszobában is egyre inkább oldódtak a kedélyek, egyre több dolgot lehetett megtudni egymásról, minthogy én is elmondtam melyik középsuliba járok. Mint minden klánban itt is akadnak konfliktusok, nekem is akadt egy társammal, jelentős támogatást kellett küldeni egy társunkak, rengeteg fát. Mindenki, akinek kellett, küldte szépen, leszámítva egy embert. Jó párszor figyelmeztettük de nem mozdult, mígnem fel nem ment bennem a pumpa és egy indulatosabb levelet írtam a játékosnak. Nem vagyok büszke rá, de sok dolog szóba jött a levélben, mint például az intelligenciaszintje, valamint arra is felajánlottam alternatív megoldásokat, hogy milyen testrészében raktározza azt a fát amit nem hajlandó elküldeni. Másnap a suliban infó órán rögtön jelentés után a tanár fogta magát kikapta az ajtó alól a fából készült, támaszt, odabaktatott az asztalomhoz és letette a fa-kitámasztót, a következő mondattal: Ezt számoljuk fel 4000-fának a többit meg majd a játékban küldöm.
    Legutolsó módosítás Slaci által; dátum: 2014-03-10 15:30.

Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Íme az én travianos történetem.
    Történt egyszer, hogy a sors egy másik támadó játékos mellé tette a falvamat, mivel én akkoriban kevesebbet voltam gépnél csak lassabban tudtam fejlődni. Persze amint lejárt a kezdővédelmem, a pasas keményem támadni kezdett, én pedig nem vagyok az a fajta aki ezt jó szemmel nézi igy történt hát hogy először csak kölcsönösen romboltuk egymást, majd az egész már szinte magánháborúnak számított. Már vagy 2 és fél hónapja ment a szerver mikor kezdődtek a levelezések. Persze valamilyen szinten becsültem a fickót, de azért idegesített hogy nem képes leszállni rólam. Aztán azt vettem észre hogy valamiért ismerős a beszédstílusa. Nem szóltam neki csak mindig figyeltem hogy miket ír, de nem birtam rájönni hogy honnan ismerem. Egyik délután lent volt nálam a barátom, akkor láttam hogy travianozik, addig erről nem tudtam. Nemrégóta voltunk együtt, ő se tudhatta rólam. Mondtam hogy én is játszom, melyik szerveren van, mint kiderült, ugyanazon mint én. Erre már kezdtem rájönni hogy ki lehet a titokzatos alak aki nem bír leszállni rólam, de akkor jöttem rá végleg, mikor mesélte hogy valami iszonyatosan kitartó pszichopata csaj nem bír leszállni róla. Mikor mondtam hogy az én vagyok, nagyott nézett, vissza is szívta amit mondott. a végén nagyon jót nevettünk egymáson, életem legviccesebb élményei közé tartozik, ahogy heteken keresztül szidtam a pasim, mert nem tudtam hogy ő az.

Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Velem az történt hogy véletlen elküldtem egy támadást a saját falum ellen és volt benn 2 főnök és 3 telepes ,a támadás után 5 holt egységet találtam

Olyan jó szívű barátom volt hogy amikor alapítani akartam egy falut oda küldte a telepeseit ahova ő is és ugyanakkor értünk be és egyikünknek sem lett ott faluja

Beraktam egy falut a farm listába és elfoglaltam ,naponta 5-6szor támadtam, rejtett tamadó volt és nem mutatta hogy kitámad (én voltam az) és igy ment 1és fél hónapig
    Legutolsó módosítás Nyertes23 által; dátum: 2014-03-20 21:36.

Regisztrált
    2008. Mar

Alapértelmezett

Sziasztok!

Pár évvel ezelőtt történt, speed szerveren.
    Csodát építettünk, én voltam az egyik állandó éjszakás. A műszakom 02.00 tól tartott általában reggel 08.00 -ig. Ez egy szemét időszak, hajnalban jön a legkevesebb búza. /akkoriban nem lehetett még beállítani sem a küldést/ Etetni kellett: küldtem a csodafaluba időzítve a búza adagokat ahány helyről csak lehetett. Ilyenkor be kell gépelni a falu koordikat minden egyes alkalommal: 242|-078
    Délután, munka után haza érve, léptem volna be a lépcsőházba. Hulla fáradt voltam, hisz jó ideje korai kelés volt. És nem tudtam. Ütöm a kapu kódot, és nem tudok bemenni. És újra próbálom: nem enged. És megint nem. Pár másodperc múlva elmosolyodtam, majd rájöttem mi a hiba: a kód nem 242-078 volt...

Regisztrált
    2013. Mar

Thumbs up

Sziasztok

Már nem emlékszem mikor de valamikor réges régen egy Speed szerveren történt.Még abban az időszakban amikor x/y búzáért kaptam egy patkányt ( meg is maradt a patkányom a szeró végéig ) . Valamelyik szomszédomat már hetek óta rabolgattam. Aztán jött a Karácsonyi tűz szünet. Természetesen minden katonámat hozzá küldtem és hamarosan kezdett ki folyni a Búzám a magtárból. Az így szerzett fölöslegemet kiraktam a Piacra és nem akartam hinni a szememnek ! A kis pajti aki tárolta a katonáimat minden Búzát meg vett tőlem Tehát a fegyverszünet ideje alatt is kaptam ilyen módon , hogy úgy mondjam Farmot Szinte többet szereztem így nyersanyagot mintha Farmoltam volna . Ugyan ezt eljátszottam szilveszterkor is és akkor is bejött. Még meg is köszönte , hogy támogatom Nagyon sokat mulattam rajta Olyan szorgalmasan vásárolgatta a Búzát , hogy szinte azonnal meg vette mindet ahogy kitettem
    Legutolsó módosítás Viszek által; dátum: 2014-03-10 19:39.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Szintén abból az időből amikor még a monitor szélére ragasztott cetlikre írt koordinátákból farmoltunk:
    Klántársammal, aki a klánban védő volt ( egyben barátom is ) péntek esti kocsma túrára indultunk de előtte még gyorsan kitoltam pár rablást, támadást és nyersanyag küldést ( na jó, akkoriban "tömés"-nek hívták).
    Valahogy felcserélődött két koordináta és egy négy hullámos ( magtár-3x2 búza ) bombázás pont a velem együtt söröző klántársamra ment, míg egy szemtelen ( csúnya szavas leveleket író ) farmot teletöltöttem nyersanyaggal....
    Vasárnap délutánra sikerült csak olyan állapotba kerülnünk, hogy értelmezzük a történteket, 2-3 nap múlva már tudtunk rajta nevetni.
    Azóta használom a térképet, még ha kétszer annyi időbe is kerül.

Regisztrált
    2014. Mar

Talking diplomácia? az mi?

Én, mikor kezdtem a játékot, (római voltam) csatlakoztam egy klánba, és volt egy klántársam nem messze tőlem, akinek a neve idegenlégiós volt. Namármost, elkezdtek engem támadni, kértem a klántársam, hogy segítsen, és küldjön pár légióst, csakhogy ő germán volt(akkor kezdtem, nem értettem a játékhoz), és írt hogy ő nem tud légióst küldeni, erre én megkérdeztem hogy akkor most miért az a neve, ezen elkezdtem vele vitatkozni, és az lett a vége, hogy szétfarmolt
    ez volt egyébként az első böngészős játékom, és elég hamar megtanultam a diplomácia fogalmát, mostanában már inkább túl illedelmes és hivatalos vagyok, de nembaj, ilyet többet ne legyen