Oldal 3, Össz.:3 ElsőElső 123
Eredmény 21 től 26-ig , össz: 26

Téma: Elmesélem...

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

az én történetem az előző hux szerorol szól!
    a klánommal végigvittük a szervert amikor a játék végén a csoda építtésénél az acc társam felkavart mindent és a klánomat magam ellen fordította!
    természetesen tisztáztam a dolgot de sajnos nem léphettem vissza a klánba! 3 falum elfoglalták ennek ellenére kitartottam a klánom mellett és a csodába is támogattam őket 20.000 védővel! sajnos nem ők nyertek de nagyon jó érzés volt! és örülök hogy velük játszhattam!

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2009. Apr

Alapértelmezett

Üdv Mindenkinek!

Kb 5 éve travizok szinte megszakítás nélkül!
    Ennyi idő alatt volt pár poénos dolog. Mégis legelsőt próbálnám megosztani veletek!

Kollégáim anno csak annyit mondtak, tarvian.hu, ide reggelj, a germán a rabló!
    Felkerestem az oldalt, megnyitottam a reget, a legkésőbb indult szeró s4.
    Beregisztráltam, germánnal (azóta is csak azzal vagyok).
    Elkezdtem építeni és sereget képezni, hamar rájöttem, hogy lehet farmolni stb, de még nem voltam tisztába az egységek típusaival, harci tulajdonságaikkal stb.
    Nagy nehezen összekapartam 60 buzogányost. Az egyik közeli játékosnak mikor lejárt a kezdővédelme, rögtön küldtem is őket rá!
    Pillanatokon belül jött a levél tőle!

Szia!

Phalanxom van!

Aláírás!

Teljes pánikba estem, azonnal válaszoltam neki, hogy hát ezt nem tudtam és, hát ugye a támadás nem az aminek látszik, meg, hogy legyünk haverok és ne állj be elém, stb, stb!
    Még csapódás előtt ledumáltuk az MNT!Azt sajna nem sikerült lebeszélni, hogy ne álljon be elém!
    Beért a sereg, volt bent 3, azaz 3 db phalanx!

Jött is a levél!

Van buzga szép számmal!

Aláírás!

Hát én ettől a 3 phalanxtól voltam úgy betojva!

Később kiderült, mikor 1 klánba kerültünk, hogy egy 13 éves kölyök szívatott meg!
    1-2 nappal az eset után ugyanazt a 60 buzgát csak oda 96 órás menetgyakorlatra küldtem, mert elírtam valamit a koordin.
    Írtam MH-nak, hogy szakítsa meg a menetet és hozza vissza a katonáimat, nagy szükségem van rájuk, pláne, hogy milyen nehéz őket legyártani!
    Mondanom se kell milyen eredményt értem el vele!
    De, hogy ne legyen olyan egyszerű ez a pár nap, mire visszaértek a legények, sikerült legyártani újabb 60 buzgát.Azokat meg sikeresen ráküldtem egy oázisra, szintén elírt koordi miatt!
    Természetesen ezt is megreklamáltam MH-nál és követeltem vissza a katonáimat!
    Kb. ugyanakkora sikert értem el vele, mint előző esetbe!

Hogy ebbe mennyire játszik szerepet a a szülinapom?

1975.04.01.

Döntsétek el Ti!

Nekem ez volt így utólag a legpoénosabb történetem a travi világába!

További jó játékot!

Horus del Kanta!
    Legutolsó módosítás Horus del Kanta által; dátum: 2014-03-13 20:45. Oka: Hozzáadás!

Regisztrált
    2014. Mar

Alapértelmezett

Eccer rége-srégen, amikor a mobil eszközök még csak a tervezőasztalon leledzettek, az egyik budapesti kolegám egy project kapcsán egy hétre hozzám költözött vidékre. Mondanom sem kell, a meló mellett mindketten erőst toltuk a Traviánt, és annak rendje és módja szerint egy klánban is játszottunk, persze ugyanazon a szerón. Egy komolyabb szövetségi háború folyt ippeg (no meg a rengeteg RGB 255,0,0 színű bitkatonavér), így bőszen kapkodtuk ki az asztali gépem billentyűzetét egymás kezéből, lévén ugye tablet, meg a mobilról játszás akkor még távoli scifi kategóriának tűnt. Két internetkapcsolat? Örültünk ha egy van, és egy este során csak egysezr omlik össze a szolgáltató rendszere...
    Szóval ment a játék, mígnem az egyik belépésnél ott virít az üzirozi, hogy zárolva lettünk.
    Azta bárányfelhős qukurikús felmenőjét az egész bagázsnak, ez meg mi?
    Nos felvettem a kapcsolatot a tesco-vadásszal, hogy mi a francért nem tudok játszani.
    Azonos gépről léptünk be, blablablabla...
    Fél liter víz megisz, elszámol 1024-ig oda vissza, majd szép levél megír tesco-vadásznak, hogy nagyon szívesen belépnénk mi két különböző gépről, de sajna nem találjuk a Travián Gmbh gépkölcsönzési megrendelő formját, nekünk meg ez az egy van.
    Szó szót követ, tett meg semmi... Aztán szó semmi, viszont 30% bontás, és oldás....
    Körbekérdem én az ismiket, tud-evalaki adni skype elérhetőséget, ahol a derót másik végén ecsetleg egy, a miénknél értelmesebb, és megértőbb MH csücsül.
    Mondták keressem Gyevocskát. Jó arc...
    No, elmondtam neki, mi a helyzet, és hogy nem volt sem elegáns, sem méltányos minket büntibe vágni, főképp hogy se rossz agyagot, se rossz fát nem tettünk a tűzre. Megígérte, hogy átnézi a logokat...
    Azért az élet ment tovább, a megnyomorított accot kezdtem kipofozni, és olyan nagy reményeket nem is fűztem hozzá, hogy helyreállítják a korábbi állapotot...
    Egyszer csak hoppá!
    Ott vannak a régi szintek!
    Hujjé!
    Öröm de ezerrel!
    No, megköszöntem a közbenjárást, és a korrektséget, majd hirtelen kiveri a szemem, a raktárban 116000 akármi figyel...
    Másik faluban az egyik magtárban is hasonló a helyzet. Megnézem, 21-es szintű mindkét épület.
    Na, elbarmolódott az acc... Vége a dalnak. Kész, ennek annyi, belepiszkáltak az adatbázisba, és ratyi lett...
    Hamar rá is jöttem, hogy mi történt, erre a két épületre épp folyamatban volt a következő szint építése amikor visszaállították a korábbi 20-as szintet, a fejlesztés szépen lefutott, és voila: lett két 21-es épületem a Traviánban
    Bár nem sokáig büszkélkedhettem azzal, hogy milyen tápos épületeim vannak (nem lett volna korrekt, ha nem szólok Gyevocskának, hogy ez így nem kóser, és bontsák vissza 20-ra), de annyi szent, nem sok játékost ismerek, aki látott 21-es rakimakit...

Nekem volt. Kettő is!

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Dec

Alapértelmezett

Üdv.
    Nem is tudom hol kezdjem,hiszen rengeteg élmény köt ehhez a játékhoz.Nem akarom untatni a tisztelt olvasókat,játékom kezdetével és kibontakozásával,szóval rá is térnék a traviannal kapcsolatos egyik legmeghatározóbb élményemre.Néhány évvel ezelőtt friss középiskolásként új osztályközösségbe kerültem,többségük ismeretlen,de nem is ez a lényeg..November fele indult a téli speed szerver és mint már sokat "megélt" játékos regisztráltam is.Teltek a napok gyarapodtak a falvaim,viszont egy nap suli után hazaérve egy baljós levél fogadott "A felhasználód szabálysértés miatt zárolva lett".Ment a kapkodás ide-oda levél,kérdések vajon mi történhetett.Nem tudtam hova tenni a dolgot,hiszen tisztességesen játszom nem is volt komoly acc,így sejtésem sem lehetett.Másnap jött a válasz,ami megmagyarázta a zárolás miértjét,röviden tömören multizás volt a vád.Néhány levélváltás után megtudtam a multihuntertől a másik kérdéses acc nevét.Reménykedve,hogy valaki csak figyel ott is,írtam egy üzenetet a részletekkel.Az acc tulaja sem tudta hova tenni a dolgot..A kérdéses napon informatika órán be kell valljam kicsit eltértem a tanmenettől és a búza szintek termelését tanulmányoztam.Itt kezdet érdekessé válni a dolog.Levélváltások sora után kezdett ismerős lenni a másik érintett felhasználó tulajának a stílusa..mintha ismerős lenne.Az utolsó levelek között egy aláírás is szerepelt...mintha lenne egy ilyen nevű osztálytársam.Néhány perc gondolkodás után rákérdeztem,hogy az-e akinek gondolom.Nem fogtam mellé.Az illető az osztálytársam volt ráadásul a baráti köröm tagjai is.Egy jót nevettünk a dolgon másnap és tisztáztuk a vádakat a multihunternél..Azóta több szervert lenyomtunk együtt.A történelem tanár kioktatásáról nem is beszélve.Mivel nem léteznek áttörhetetlen falak 1-2k törő és nyomuk sincs.Vagy mikor a könnyűlovasság csatákat nyer,viszont mindenki tudja,hogy a könnyűlovasság farmolni kiváló viszont nem képvisel komolyabb haderőt. D(persze vannak kivételek)

Az eset tanulsága,hogy tanórán és nyilvános helyen ne nagyon játssz,ha nem akarod magad kínos helyzetbe hozni .Viszont remek példa a játék sokoldalúságára .

R.

Regisztrált
    2014. Mar

Alapértelmezett

A verseny 2014.03.10-től 2014.05.10-ig tart!
    ma majus 11. van

Super Moderator saxo's Avatar
    Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Dodonovics Hozzászólás megtekintése
    A verseny 2014.03.10-től 2014.05.10-ig tart!
    ma majus 11. van
    A versenyt ezennel lezárom.

A tegnapi lezárásnak technikai akadályai voltak, viszont történet a köztes időben nem jött, tehát nincs más dolgunk, mint szavazni.

Eredményhirdetés:

slaci 4
    Gooby&Taspi 14
    DialSquare 15
    Sempi 17
    Horus del Kanta 22
    Maja 13

A szavazást hamarosan megnyitom

Győzzön a jobbik

Saxo