Oldal 3, Össz.:13 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 től 30-ig , össz: 129

Téma: Vitatéma! Az új fórumjáték!

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Gyevocska Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek egyet. Az általad leírtak alapján magát a travian játékot is kár elkezdeni, mert "minek játsszak? úgysem tudok gépnél lenni, nem nyerhetek".
    A kérdések különböző időpontokban vannak feltéve. Jelezve lett az inboxban, hogy mikor, bár ez nem lesz mindig így. Aki fent van, figyeli a fórumot, az tud időben válaszolni. Viszont 5 nap van, és napi 3 kérdés, tehát, ha valaki egyik-másikról lemarad, simán tudja pótolni a lemaradását, ha figyel.
    Erre csak azt tudom mondani, nem kötelező részt venni, ha nem értesz egyet a játék lebonyolításával. Vannak, akik nem tudnak aranyat venni, és ez egy lehetőség számukra. Azt gondolom, inkább értékelni kellene a szándékot, nem pedig kritizálni. De szívesen veszünk minden ötletet, ha neked van olyan, amivel szerinted mindenki egyenlő esélyekkel indulhatna, kérlek ismertesd velünk.
    Ami azt illeti van ötletem, legyen napi 4 kérdés, ebből mondjuk egy ami 00 és reggel 6 között kerül fel, egy ami 6 és dél között 1 ami 12 és 18 ora között valamint egy negyedik ami 18 és 24 között. Igy minden napszakban lenne egy kérdés egyenlő arányban elosztva. Eddig mindkét napon mindhárom kérdés nagyjábol 10 és este 8 közé esett. Változatlanul mondom nem magamért lobbizom. De mondjuk aki irodában dolgozik tételezzük fel, az ugye reggel 9-10re jár dolgozni, vagyis 2 kérdésre esélye sincs válaszolni, a harmadikra meg vagy hazaér vagy nem. Én pl aktiv forumhasználó vagyok, de többnyire éjszaka vagyok, igy ezt már nem is részletezem. De nem akarok én kötekedni, hogy ti hogy bonyolitjátok le ezt a játékot, csak megprobáltam normálisan megfogalmazni én mit gondolok erről.

Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

Kedves Saxo,

az irományomban közel sem az volt a mondandó, hogy hu bazz nekem hogy szalad a szekér és veszek egy zsák aranyat röhögve, hanem az, hogy vannak még sokan akik ugy ahogy én dolgoznak össze vissza beosztásban és nincs esélyük ebben a játékban aranyat nyerni pedig szükségük lenne rá mert nincs rá pénzük.
    Őszintén mondom sokat gondolkozom, hogyan is kéne ezt csinálni mit is javasolhatnék, hogy mindenkinek jo legyen, de még én sem jöttem rá. Csak azt tudom, hogy ez igy még nem az igazi.

MHSentinel
    Guest

Alapértelmezett

Próbálunk olyan megoldást találni, ami mindenkinek megfelel. Valljuk be, ez szinte lehetetlen feladat, de nem adjuk fel. Véleményem szerint ez a játék nem csak arról szól, hogy ki nyer, és ki nem, ki kap aranyat, és ki nem, hanem arról is, hogy egy kicsit megmozgatja az agytekervényünket. Aki első akar lenni, az úgyis csak egy ctrl+c-ctrl+v -t nyom, hiszen a válaszok nagy része fellelhető már valahol az interneten. Viszont aki inkább az agyát használja, mint a billentyűzetet, az belegondolhat, mennyi minden információ, szám, tudás kell egy travian játék JÓ lejátszásához.
    Nem beszélek arról, hogy a fórumon is többen vesznek részt ezáltal a játék által, és talán újra egységesíti a nagy magyar travian játékosok közösségét.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Roberto, már rögtön az első hozzászólásodban leszögezted, hogy téged nem érdekel ez a játék, de szinte az összes rákövetkezővel ellentmondtál magadnak.

Igen, maga a megvalósítás az én szemszögemből nem tűnik a legjobbnak (fegyverrel sem lehetne rávenni, hogy napi 1-2 alkalomnál többször rácsekkoljak a fórumra, nemhogy még egy félórás időkereten is aggódjak), de egyrészt értékelem a fórumélet fellendülésére irányuló próbálkozást, másrészt pedig nekem sem lenne jobb ötletem.

Esetleg megpróbálnád ezt az egészet úgy felfogni - és mindenki, akiknek nem tetszenek a játékban való részvétel "feltételei", mint egy lehetőség másoknak arra, hogy nyerjenek, nem pedig úgy, mint valami direkt kiszúrás veled szemben, amiért te kvázi nem tudsz rajta részt venni?

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2012. Nov

Alapértelmezett

Nem akarok belekontárkodni... De... Roberto egyetlen egy dolgot hozok fel. Ha te reggel hattól este tízig dolgozol akkor nem fogsz tudni lottót feladni mert gyakorlatilag minden lottózó addigra bezár. S szerinted mégis kit fog felzaklatni hogy te nem tudtál-e szelvényt feladni? Van egy bizonyos időkeret ez van ezt kell szeretni. Magát az indíttatást már értékelni kéne anno mikor elkezdtem játszani ( sőt még most visszatérőként is ) tapsolni tudtam volna egy ilyen lehetőségért még akkor is ha nincs időm mindig fent lenni és figyelni... Az élet nem korrekt és nem lehet olyan lehetőséget megragadni ami mindenki számára megfelelő. Ha pedig a pozitív dolgokat és a jó szándékkal történő fellépést nem tudod értékelni az önös érdekeid miatt akkor csak magadra vethetsz.

Minden jót!

Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Ez a játék nem azért lett létrehozva, hogy a szegények aranyhoz juthassanak, hanem hogy növekedjen a forum aktivitás.
    "By saxo: Szóval a probléma az, hogy a volt fórum aktivitás alacsony része miatt, jelenlegi kereteink enyhén szólva végesek, korlátozottak. Előbb eredményt kell produkálnunk, aztán máris több lehetőségünk van. Jó úton vagyunk, el kell indulni, és ezt megtettük. "
    "by roberto: Gyakorlatilag mindegyik kérdésre azok adták a leggyorsabb választ akiknek a poros a billentyüzete megjegyzés látható a neve mellett, vagyis toják a forumra sosem használja, csak most kihasználja a lehetőséget....."

Jó úton haladunk? mármint mivel? Egy forumba bármikor lehet írni, nincs időhöz kötve, azaz tényleg lehet az van, hogy valaki éppen dolgozik,így nem tud a kérdésre válaszolni,de aktív forumozó lenne amugy. Semmi ráció, logika sincs abban, hogy egy kérdés jelenik meg egy adott időpontban, mivel így a válaszadók száma is jelentősen megcsappan. Sokkal többen válaszolnának,ha lenne idő, vagy ahogy roberto is elmondta az ötletét. Vagy még gondolom van sok megoldás.

Az pedig kedves egyketha nem roberto érdeke, hogy minél többen legyenek a forumon,hanem midenkié.Olvasd csak el saxo hozzászólását. A jelenlegi rendszer tényleg csak azoknak jó, akik egész nap ide tudnak nézni. De mint mondom, ha a forum aktivitás felélesztése a cél, akkor nem minél több embernek kellene reális lehetőséget adni a nyerésre?

Én megértem, hogy ez nehezen kivitelezhető,mert mondjuk a modik sem ezt a munkát űzik egész nap stb..nincs ezzel gond. Azt nem tudom miért van ez ennyire félremagyarázva a modik által, meg hogy még maguk a játékosok is támadják robertót, mintha vakok lennének. Az okos dolog igenis az lenne, ha mondjuk nemtom, sok kérdés lenne akár, és cseles kérdések. Amikre nem feltélten kapsz választ a traviwikipediácskából. Lehet ilyet írni trászt mí.

Regisztrált
    2014. Jan

Alapértelmezett

most az infobox nem jelzi hogy közeleg a kérdés?!

Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: saxo Hozzászólás megtekintése
    A harci pajzs, az nem mellvért ugyebár
    Ezt most nem értem.

Mármint, ilyeneket én is tudok: a kutya nem macska, a kés nem villa, stb. De ha mondjuk az lenne a kérdés, hogy melyik a háziállatnak van négy lába, akkor jó a kutya is meg a macska is, nem? Sőt, az a legtisztább, ha az összes lehetőség fel van sorolva.

Persze, most a saját malmomra próbálom hajtani a vizet, mert én mindenkettőt leírtam, de ettől függetlenül a harci pajzs szerintem ugyanolyan jó megoldás mint a mellvért, nem?
    Legutolsó módosítás minimalis által; dátum: 2014-02-19 17:57.

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett

Egyet kell értenem, a megadott leírás alapján jó megoldás a Mellvért és a Harci Pajzs is.

Administrator Gyevocska's Avatar
    Regisztrált
    2007. Dec

Alapértelmezett

Igazatok van, valóban két tárgyra is igaz. Mindjárt módosítjuk az eredményeket.
    Gyevocska
    Travian Team