Oldal 2, Össz.:9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 től 20-ig , össz: 88

Téma: Ötletelő

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Tényleg olvass vissza.
    Régebben valóban lehetett egy sec alatt egész valószínűtlenül értelmetlen mennyiségű támadást indítani azonos másodpercre, ezt a T4-ben korlátozták le 4-re bár valóban lehetnek apróbb hibák.
    Gondolom hasonlót már láttál:
    http://travian-reports.net/hu/report...7d,85851961332
    -egy ügyes védő a 4. és az 5. közé azért beküldhet egy jelzés értékű csapatot

Egy búzamentesítés:
    http://travian-reports.net/hu/report...9f,8575479997e

és az egyik fake a szomszéd falura:
    http://travian-reports.net/hu/report...3f,857552a6244

Ezek két különböző faluból indultak, de nem hiszem, hogy valaki meg tudná fogni a második senatort:
    http://travian-reports.net/hu/report...1c,865087df224

Talán ez maradt meg egyedül a játék szépségéből, az időzítés.
    És ezeket pont azért tettem be, mert mind a Balaton partjáról egy közepesen jónak mondható wi-fi kapcsolattal és egy erős középkategóriás laptoppal történtek. Tehát nem kell hiper gép, kis gyakorlással bárki megteheti.

Visszakanyarodva a topichoz és Kléni támogatás-szúrás véleményéhez:
    Néha valóban idegesítő, hogy 04:30:00-ra kellene mennie mindenkinek és ezek jó esetben a valóságban 04:30:00-tól 04:30:10-ig érkeznek be, de pont így jó. hiszen így van esélye a védőknek és még ők is elszúrhatják.
    Gondolj bele mi lenne ha ugyanarra a másodpercre jóval könnyebb lenne 10 faluból támadást indítani.
    És igen, az asztali gépről máshogyan, más időzítéssel kell ugyanazt csinálni mert más a net kapcsolat.
    no, a sör legyen veletek, meg a glennmorangie

Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Még találtam erről a serverről egy logot, besegítettünk egy foglaláshoz és még pont ment a nagy ünnepség:
    http://travian-reports.net/hu/report/86274995254

-85 pont egy galltól, nem is rossz...

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Vanek Hozzászólás megtekintése
    Másodszor lehet szúrni 1mp-re érkező támadások közé (sőt, szinte már-már kötelező is ). Csak az első érkezésének időpontjára kell beérkeznie a védőknek, és máris az első támadás után, de a második elé érkezel (vagyis beszúrtál a két támadás közé). Ez ment régebben is, és megy most is.
    Ilyen nincs, nem is volt, valószínűleg nem is lesz.
    Gyakorlatilag minden böngésző támgatja az offline módot, de tudsz négyhullámos támadást indítani gyors ctrl+tabozgatással is és ha kilövöd indítás előtt a felesleges programokat, akkor egy lassú gépen is tökéletesen megoldható a négyes hullám.

Az pedig, hogy nem így akarták létrehozni a készítők? Képzeld csak el, hogy milyen következményei lennének annak, hogyha kiküszöbölnék ezt a "hibát" és mondjuk másodpercenként csak egy vagy két kérést engenének át adott böngészőn...

A travian pedig legfeljebb olyan szinten stratégiai játék, mint amennyire egy asztali társas. Van pár szabály, pár alkalmazható módszer, néhány adat megtanulni, de ki is fújt. Egy rendes stratégiai játékban valós időben, sokkal gyorsabb játékmenetben kell arról döntened, hogy mit csinálj, hogyan csinálj és a kivitelezést is meg kell oldanod. Ha neked különösebb problémát jelent az, hogy támadásonként 5 percet eltölts azzal, hogy hullámban indíts, akkor a) nyugodtan védőzz, b) semmiképp se próbálj ki olyan játékokat, amelyek ténylegesen stratégiainak hívhatók. (Már persze nem a sakkra gondolok, nagyon szeretem, de most inkább a számítógépen játszhatóakról beszéltem.)

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Dire Wolf Hozzászólás megtekintése
    Ilyen nincs, nem is volt, valószínűleg nem is lesz.
    [...]
    Ha ezt arra mondtad, amit idézetként kiemeltél (1mp-es különbségű támadások közé szúrás); akkor nagyon rosszul tudod. Simán megcsináltam többször is; és megcsinálta sok más ember is.

A másikra, amire ténylegesen reagáltál, csak pár gondolat:
    - Az IE biztosan nem tudja az offline-os megoldást; a Chrome szintén, és az Operában sem vagyok biztos (nem véletlenül ajánlják mindenhol, hogy használj FF-ot, ha Travit játszol).
    - A CTRL+TAB-os megoldással nagyon ritkán sikerülne az 1mp-en belüli indítás (több 'ismerős' támadómnál is azt láttam, hogy 1-2 másodperces különbséggel jöttek a támadásaik); viszont gyakorlatban szinte mindenki tudja ezt prezentálni (legalábbis egy vagy két klánnál ezt látni). Ezt pedig csak az offline-os megoldással lehet ennyire biztosan prezentálni.
    - Nem a kérések számát kell(ene) korlátozni, hanem az egy faluból egyszerre (azonos másodpercben) indítható támadások számát (amit állítólag 4-re be is állítottak - bár mint említettem, én láttam azonos időben érkező 6-os vonatot is). A kettő külön dolog.
    - RTS-t nem játszol 1 éven keresztül. Ha mégis, akkor az első alvásod alatt kiirtanak. Azon kívül egy normális stratégiai játékban minden ellen lehet valamilyen módon védekezni; de itt az ilyen vonatok ellen sehogy (max ha jövőbelátó vagy, és pont akkorra össze tudsz szedni annyi támogató csapatot, ami leszedi a teljes támadósort, amikor az ellenfél támadni fog). Mellesleg tényleg megnézném, hogy egy tényleges stratégiai játékban hogyan indítanál el egyszerre több csapatot az ellenfélre. Ja, hogy ott sehogy, mert ott nem tudod a több böngészős megoldást használni? Mert ott tényleg kell viszonylag gyorsan reagálni; de ahhoz semmi köze, hogy hány böngészőlapot és hány online-féle dolgot használsz hozzá (ott ezek már cheat-nek számítanának). Bár azért azt is megnézném, hogy milyen megoldást választanál, ha hirtelen és azonnal kellene reagálni. Biztosan nem kezdenél el több böngészőlapot megnyitni, és előkészülni; mert akkor már tényleg game over. ))

Ettől függetlenül el tudom fogadni, hogy Neked az az álláspontod, hogy ez még bőven belefér. Nekem viszont nem. A vonatok ellen nem lehet úgy védekezni, ha csak reagálsz rá. A támadónak alapból előnye van; ennyit megérdemelnének a védők is, hogy a vonatok közé tudhassanak szúrni. Szerintem...

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Valóban, az offline móddal kapcsolatban megkövetem magam, sem a Chrome-ban, sem pedig az Operában nem találtam meg ezt a funkciót. Az biztos, hogy anno az IE-ben volt ilyen, azóta minden bizonnyal kivették (de most komolyan, ki használ IE-t? )
    Chrome-ból viszont tabozós módszerrel viszont bármikor tudok 4-es hullámot küldeni, ezt prezentálni is, persze a FF-os offline mód mindenképp kényelmesebb.

A véleményem még mindig tartom, 1 mp-re érkező, adott faluból érkező támadások közé nem tudsz beszúrni. Ha fent vagy s5-ön és szeretnéd az ellenkezőjét bemutatni nekem, szívesen tolok rád egy négyhullámos, párkatonás támadást.

Nyilván az rts-eket nem párhuzamosan terveztem összehasonlítani a traviannal, csak jeleztem, hogy az, hogy képes legyél összehozni pár alapműveletet egy-egy játékban, még nem egy felesleges hozadéka a dolognak, hanem magának a játéknak a része.

A véleménykülönbség miatt természetesen nem fogunk összeveszni.

Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Korábban feltettem pár logot, betehetnél olyat amiben azonos másodpercre érkező támadások között megbújik egy védő.
    Amúgy a tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

Még akkor sem tudtak beszúrni amikor azonos másodpercre különböző falukból érkeztem be. Összekeverheted azzal, hogy a távolabbról érkezők kerülnek előbbre, ezt bele kell venni a tervezésbe. És azért támadóként nem kis izgalom összehozni még három faluból sem az azonos másodpercet. És bizony néha becsúszik egy másodperc és akkor néha napokig lehet levelezni a védővel
    Bár én csak T4-ig tudok véleményt írni, a feltett logok is T4-es szerverről kerültek elő.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Akkor már csak egy dologra reagálnék tisztázásképp (mert most esett le, hogy félreértések vannak):
    Én az 1mp különbséggel küldött támadásokról beszéltem végig (mert ez volt megemlítve "Régebben sem lehetett szúrni 1 mp-re érkező támadások közé"); viszont ahogy nézem, Ti a 0mp-es különbségű (vagy 1mp-en belüli - tehát 0mp-re érkező) támadásokról beszéltek.
    Akkor tegyünk pontot a dolog végére: azonos időben azonos faluból indított több támadás közé nem lehet már szúrni (és ezt kifogásoltam, mert régebben (jó pár éve) még nem volt ilyen). Viszont 1 mp különbséggel érkezőek közé igen (erre írtam, hogy ez kötelező is).

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2015. Nov

Lightbulb Forum bovitese

Sziasztok!

Ugyan meg nem vagyok regota .hu-n de velemenyem szerint a forum haldoklik.
    Van egy otletem hogyan lehetne kicsit eletre kelteni.

Az elkepzelesem a kovetkezo:

Az Altalanos resz utan egy travian reszt kialakitani ahol szerverenkent egy forumot nyitni.

Peldaul:

travian Hu1
    travian Hu2
    travian Hux (speed)

stb.

Egy ilyen forumba 3 temat es 1 alforumot kellene tenni.

Temak:

-tarsalgo ( ide irhatsz mindent ami az adott szerverre vonatkozik es nem illik mashova)
    -Altalanos csata jelentesek (csak akkor szolhatsz hozza ha egy csata jelentest teszel a hozzaszolasba.)
    -Altalanos csata jelentesek megbeszelese. (itt szolhatsz hozza a jelentesekhez.)

Alforum: Bemutatkozas/ Diplomacia

temai:
    -Acc. tars kereso
    -jatekos bemutatkozo
    -klan bemutatkozo

Ez igy egy kezdetnek nem rossz szerintem es kesobb meg lehet boviteni. Mondjuk egy temat nyitni egy klanok kozti haborunak, vagy ki/mi a legjobb .... jatekos/vezeto/tamado/vedo/fozstogato/csapatjatekos/akcio stb. persze mindezt az adott szerverre vonatkozoan a forum szabalyzat betartasaval.

Lehetseges elonyok: Egy forum ami el talan tobb jatekost vonz. Az ujak tobbet latnak a haladoktol tanulnak belole es maradnak jatszani tehat tobb jatekos lesz.

Lehetseges hatranyok: Tobb munka a moderatoroknak es adminoknak. (csupa joszandekbol segiteni probalok ne utaljatok )

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2015. Nov

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: alper Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Ugyan meg nem vagyok regota .hu-n de velemenyem szerint a forum haldoklik.
    Van egy otletem hogyan lehetne kicsit eletre kelteni.

Az elkepzelesem a kovetkezo:

Az Altalanos resz utan egy travian reszt kialakitani ahol szerverenkent egy forumot nyitni.

Peldaul:

travian Hu1
    travian Hu2
    travian Hux (speed)

stb.

Egy ilyen forumba 3 temat es 1 alforumot kellene tenni.

Temak:

-tarsalgo ( ide irhatsz mindent ami az adott szerverre vonatkozik es nem illik mashova)
    -Altalanos csata jelentesek (csak akkor szolhatsz hozza ha egy csata jelentest teszel a hozzaszolasba.)
    -Altalanos csata jelentesek megbeszelese. (itt szolhatsz hozza a jelentesekhez.)

Alforum: Bemutatkozas/ Diplomacia

temai:
    -Acc. tars kereso
    -jatekos bemutatkozo
    -klan bemutatkozo

Ez igy egy kezdetnek nem rossz szerintem es kesobb meg lehet boviteni. Mondjuk egy temat nyitni egy klanok kozti haborunak, vagy ki/mi a legjobb .... jatekos/vezeto/tamado/vedo/fozstogato/csapatjatekos/akcio stb. persze mindezt az adott szerverre vonatkozoan a forum szabalyzat betartasaval.

Lehetseges elonyok: Egy forum ami el talan tobb jatekost vonz. Az ujak tobbet latnak a haladoktol tanulnak belole es maradnak jatszani tehat tobb jatekos lesz.

Lehetseges hatranyok: Tobb munka a moderatoroknak es adminoknak. (csupa joszandekbol segiteni probalok ne utaljatok )
    Ennek nem kicsit lenne értelme. Elég jól bemutatná a szerverekre nem regisztráltak számára a fórum, hogy milyen is lehet egy szerveren játszani, és hogy milyen jó dolgok vannak benne. Én támogatnám.

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent pite1998's Avatar
    Regisztrált
    2015. Feb

Alapértelmezett

Mert jól müködik egy fórum és szép és átlátható attól még el megy a kedve a új játékosnak ha kicsinálják A játékban is kell kedvezni és bevezetni jó pár ötletes dolgot. De amíg a német szolgáltató pénz éhes addig nincs mit tenni. Neki sajna mindegy ,hogy kevés a magyar játékos amíg a külföldi szervereken hiper gazdag játékosok játszanak. Itt már nem a tudás számít hanem a pénz. Van pénzed ? Akkor a prémiumokkal legyözöl bárkit Ez van. Az újaknak esélye sincsen

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett