Oldal 1, Össz.:9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 88

Téma: Ötletelő

Super Moderator saxo's Avatar
    Regisztrált
    2014. Feb

Alapértelmezett Ötletelő

Ide írjátok azokat az ötleteket, amelyek nem fejlesztéssel kapcsolatosak.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik kléni's Avatar
    Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett Apróbb ötletek

A hibák után az ötleteimet is leírom.

- Árverések:
    -- Semmi haszna nincsen annak, hogy nem írja ki a rendszer a legmagasabb licitet, hanem csak az egyel korábbi legmagasabbat. Ugyanis ha túllicitálnak, akkor semennyi ezüst nem vonódik le tőlem, ha pedig enyém lesz a legmagasabb licit, utána könnyedén átírhatom úgy, hogy pont csak 1-gyel legyen több, mint a korábbi ajánlat. Ha jön valaki más, és megint licitál, ezt újra eljátszhatom, amíg nem le nem zárul az licitálás. Tehát vagy legyen kiírva az aktuális legmagasabb licit, vagy ne lehessen később módosítani az általam felrakott árat.
    -- Mindenképpen át kell alakítani az oldalt úgy, hogy ne frissítgessen állandóan. A piacnál nagyon szépen megoldották ezt, tizedére csökkentve a kiküldés idejét. Itt valós időben kellene frissíteni a liciteket, mondjuk fél percenként, vagy lehetne egy frissítés gomb is. Az adott tárgy mellett lévő "licitálok" linkre kattintva teljesen feleslegesen tölti újra az oldalt. Akkor is zavaró, ha csak a folyamatban lévő licitálások listáját nézem, de a legelső helyen lévő lezárul, és újratölti az oldalt. Eddig azt a megoldást találtam, hogy ajánlok 1-gyel többet a tárgyért, mint a látható licit (persze túllicitálnak), majd a licitek fülön követem végig az árverést. De ez így eléggé logikátlan. Teljes AJAX-os támogatás szükséges az árverésekhez.
    -- A nem felhalmozható tárgyak között jó lenne további szűréseket berakni, hogy pl. csak a saját népemhez kapcsolódó, 1, 2, vagy 3. fokozatú, a sisakok között melyik típusú tárgyakat mutassa. A ketrec/gyógykenőcs stb. tárgyakhoz is lehet a tételszám alapján szűrőt rakni. Bár igaz, a mostani speed szerveren nincs annyira sok árverés, és úgy se licitálok 6 óra múlva véget érő árverésre, valamicske haszna csak lenne.
    -- Ez a T4.4-ben bevezetett, csak 5, 10 stb. darabonként eladható tárgyak funkció mire jó? Én most pont 11 ketrecet találtam, eladtam 10-et, mit kezdjek a maradék 1-gyel? Ha valaki 11-et akar venni, hát tegye meg.
    -- A hibáknál már említettem, hogy az ezüst -> arany átváltásnál az arany számát kellene beírhatóvá tenni. Miért is akarnék 453 ezüstöt beváltani, ha 400-ért is ugyan annyit kapok?
    -- Az eladott tárgyak előzményeit is törölhetővé lehetne rakni, mint a licitálásokét.
    - A hős képét le kellene cserélni, ha van rajta valamilyen páncél. Hülyén néz ki, hogy kilóg alul az alap vászonruhája.
    - A semmin kívül mi haszna van annak, hogy a gombokat (pl. a hős képe melletti kalandosat) sima, hagyományos, és nem utolsó sorban valid hivatkozás helyett Javascripttel oldják meg az átirányítást? Felesleges munkát csináltak maguknak a fejlesztők. Bár, a két évtizede elavult onclick, és haszontalan generált ID-k után nem is csodálkozok.
    - Nagyon hiányolom a régi, T4 előtti térképen lévő jobbra-balra lépegető funkciót. Bár ez a húzogató is jó, mégsem lehet benne megjegyezni, hogy pontosan melyik irányba ment az ember, és melyik részt nem nézte még át, és hamar azt is el lehet felejteni, hogy mennyire messze mentünk el a kezdőfalutól. A bal alsó sarokba berakhatnának 4 nyilat még.
    - A klánok megjelölése hasznos funkció lenne, mert be tudnám jelölni, melyik szövetség melyik égtájon van, könnyedén áttekinthető lenne. Csak sajnos 1px széles keretet kapnak, ami 8%-os nagyításnál alig észrevehető, ráadásul ott van a többi oázis és tó is, ami miatt már nem annyira csodás a helyzet. 8%-os nagyításnál úgy sem látszik semmi a falu képéből, szóval lehetne az egész kocka beszínezett.
    - A statisztikákhoz is lehetne csillagozást rakni. Én pl. legtöbbet a top10 listát szoktam nézni.
    - A jelentésekhez lehetne egy olvasottnak jelölés gomb is. Igaz, hogy törölni is lehet őket, de ha vannak olyan jelentések, amit nem akarunk törölni, és a fülek által nem tudunk kiszűrni, egyszerűbb megjelölni olvasottként, mint egyesével pipálgatni és törölni.
    - Az aranytallérra kattintva, az előnyöknél jó lenne egy részletesebb leírás a plusz számláról, és az aranyklubbról, olyan, mint amikor nincs előfizetve, és pl. a falvak áttekintésénél a raktár fülre kattintva feljön a funkciók listája. Vagy legalább a GYIK-re lehetne link. Mert így, abból a 8 soros leírásból nem tudja meg az új játékos, mit kap.
    - Ha a termelés bónusz elő van fizetve, vagy ha automatikus hosszabbításra van állítva, a +25% gomb eltűnhetne a termelőföldek mellől.
    - Lehetne már csinálni egy normális (nem csak az adatok felének bevitelére alkalmas) harc-szimulátort, hogy ne kelljen mindig külső oldalt használni.
    - Lehessen beállítani, hogy melyik falu mellett legyenek a kalandok. Nekem a főfalu mellé adja most, de nem onnan támadok. A legjobb az lenne, ha automatikusan annak a falunak a környékére rakná, ahol a hős tartózkodik.
    - Farmklub:
    -- Nem tudom, hogy hiba-e, de mégis mi értelme van annak, hogy a farmklub oldalát megnyitva átgörget az első lista kezdőpontjához? 200px legörgetése annyira nem nagy dolog.
    -- A hozzáadást hihetetlenül elcseszték. Miért nem lehet a legördülő listából kivenni azokat a falukat, akik már hozzá vannak adva a listához? Nehogy már 600 betámadott falu/oázis közül egyesével görgessem végig a listát, hogy megkereshessem a legújabb farmom nevét. Ráadásul nem is látom, az adott falut érdemes-e bevenni a listába, hiszen a hozzáadás oldalán nem látom a korábbi támadásokat. Most csak hozzáadhatom találomra a falukat, és később eltávolíthatom őket. Egy teljes átalakítás kellene:
    --- Kiküldésnél legyen beállítható, melyik faluból legyenek kiküldve a támadások. Ezzel egyrészt 1 kattintással "áthelyezhető" a falvak között a lista, másrészt ha kifogy az egyik faluban a támadó, a másikból lehet folytatni.
    --- Ne a farmok hozzáadásánál kelljen beállítani a katonákat, hanem kiküldésnél a lista alján. Ez azért jó, mert ha elfogy az egyik fajta katona, nem kell új listát készítenem, hogy a másik fajtával támadhassam be, ráadásul ha több katonát gyártok, nem kell egyesével átírni, hogy mindegyikre többet küldhessek.
    --- A támadás ikonja kapjon egy saját oszlopot, így nagyon átláthatatlan.
    - A T4.4-ben bevezetett újítás, miszerint kapnak a játékosok kultúrpontokat a küldetésből, eléggé nem tetszik. Ezzel most azt akarták elérni, hogy minden játékosnak egyszerre lehessen meg a második falva? Mert szerintem pont az volt a jó, amikor a tapasztaltabb játékosok a tanácsházát húzták fel, hogy gyorsabban lehessen második falvuk. Feri bácsi amúgy se akarjon 150%-os 15 búzást alapítani, ha nincs meg a tapasztalata. Nyersanyagból is rengeteget kapunk a küldetésekből, nem kell ennyire túlgyorsítani a játék legelső szakaszát.
    - A klánfórumokat, meg ahogy látom a grafikonokat is elfelejtették felújítani a T4-es kinézethez? Bután néz ki a fórumos ikon a játék környezetében. Bár, az egész klánfórumra ráféren a felújítás, hogy használhatóbb legyen.
    - Mobilos változat? Bár olvastam, hogy a T5-nek már lesz egy külön app-ja, kezdetektől fogva responsive design-et kellett volna alkalmazni a T4 esetében is. Igaz, hogy játszható így is telefonról a játék, de közel sem kényelmes.

Ha eszembe jut még valami, ide írom. A farmlistásat és az árveréses ötletet fontosnak tartanám, hogy meg is valósítsák.

Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Az egységek kiküldésénél, ahol be lehet írni, mennyi katonát küldjünk, ha falut váltunk, jó lenne a koordinátákat megtartani. Eléggé idegesítő, hogy mindig vissza kell lépni a korábbi oldalra.

Úgy látom, ez csak akkor van így, ha a jelentésből támadnék egy újabb kört.
    Legutolsó módosítás kléni által; dátum: 2014-09-13 21:58.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2011. Aug

Alapértelmezett

Az árveréseknél az, hogy a kenőcsöt csak ilyen kis kiszerelésbe lehet megvenni, az dühítő. Az fontosabb, hogy hősnő is legyen? Pár hónapig nem játszottam, azt hittem fejlődés lesz. Hát lett. Visszafelé. Kléninek jók az ötletei. De nekem úgy tűnik, hogy hiába ötletelünk.

Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

Meg lehetne oldani, hogy ha a más faluba átküldött támogatást haza akarom hívni, pl. kardost és villámot küldtem támogatásba, akkor amikor módosítom a hazahívandó egységeket (kitörlöm a kardosokat) átírná a hazaérkezés időtartalmát.

Regisztrált
    2007. Aug

Alapértelmezett

- Ha egy másodpercen belül küldünk több támadást (nyilván katapultosat) arról lehetne csak 1 jelentés, tehát össze lehetne vonni a 8-at, és egy helyen mutathatná, milyen épületek lettek lerombolva. Úgy se lehet beszúrni oda védőket, se plusz zsákmány nem lesz, így vagy felkenődik minden támadó, vagy átmegy az összes.
    - Támogatás küldésénél meg kéne oldani, hogy az időpontot ne akkorra állítsa, amikor a szerver megkapja az adatokat, hanem amikor a felhasználó a küldés gombra kattint. Persze csak +- 3 másodperc eltérés lehetne a szerver és a kliens időpontja között. Így nem az döntené el, hogy sikerül-e beszúrni, hogy mennyire terhelt a szerver, vagy lassú az internet, hanem csak az, hogy a játékos küld-e védelmet az adott másodpercre.
    - A hős egyes tárgyainál felesleges a számot a sarokba odatenni, mert nem felhalmozható a tárgy.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: kléni Hozzászólás megtekintése
    - Ha egy másodpercen belül küldünk több támadást (nyilván katapultosat) arról lehetne csak 1 jelentés, tehát össze lehetne vonni a 8-at, és egy helyen mutathatná, milyen épületek lettek lerombolva. Úgy se lehet beszúrni oda védőket, se plusz zsákmány nem lesz, így vagy felkenődik minden támadó, vagy átmegy az összes.
    [...]
    Nálam volt már olyan védés, hogy a védelem utolsó katonáit a 3. vagy 4. katás támadás ütötte le (mert a főcsapás 'csak' a ~99%-át ölte meg). Vagyis van (volt) rá precedens, hogy nem kenődött mindenki, de nem is ment át mindenki.

Mellesleg szerintem ez az 1mp-en belül 1 faluból elküldött 4-5-6-... támadás meg erősen csalás kategória (bár a játék készítői nagyvonalúan szemet hunynak felette). Régebben olyan jó volt, mert lehetett szúrni (több támadómnak is megkeserítettem a helyzetét alacsonyabb szintűként is) - most viszont kihasználva a böngésző (mert hiszen ehhez kell a megfelelő, ezt támogató böngésző is - vagyis nem mindegyik alatt működik) és a játék kiskapuját, már esélytelen az ember az ilyenek ellen (1 hullám, és már farmmá is tették egy faludat).

Regisztrált felhasználó még nem tud mindent
    Regisztrált
    2010. Oct

Alapértelmezett

Szerintem a T4 óta max 5 hullám megy ki 1 sec alatt ( láttam logot 5 hullámról T4-es szerveren, fogadtam is, hogy kimegy 6 de egy hét alatt nem tudtam összehozni még az 5-öt sem. Aki az 5-öt küldte az is meglepődött az ötödik sikerén, ugyanis eredetileg hagyni akart 1 másodpercet hátha beszúr valaki és persze az ötödikben több csatabárdos ment mint az elsőben, de aztán úgy hagyta). Négy hullámot meg bárki tud indítani akit kicsit komolyabban is érdekel a játék.
    Ezt a témát eléggé kiveséztük anno, olvass vissza az archívumban.
    Mondjuk négy hullám bőven elég a magtárra meg 6 búzamezőre egy átlagos faluban. Ha éppen nem volt más célpont akkor a konkurens top farmolók körüli natar falukat búzázgattam ki így, amíg fel nem tűnt, hogy ugyanezt teszik velem is

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Régebben sem lehetett szúrni 1 mp-re érkező támadások közé, ha ugyanakkor indították őket, nem tudom, miről beszélsz. A travian legelső verzióitól kezdve élt ez a lehetőség, ez pedig nem mindenféle kiskapuk kihasználása, hanem csak annak a módja, ahogy a ZINTERNET MŰKÖDIK.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Nem kell letámadni. Egyrészt csak a véleményemet írtam le, másrészt nem akartam meggyőzni senkit (bár indokokkal támasztottam alá a gondolatomat).
    Először is én is hallottam, hogy állítólag csak 4 támadás mehet ki 1 másodpercben; de tanúja voltam egy hatos vonatnak. Innentől csak a saját tapasztalatomnak hiszek, nem a szóbeszédnek.
    Másodszor lehet szúrni 1mp-re érkező támadások közé (sőt, szinte már-már kötelező is ). Csak az első érkezésének időpontjára kell beérkeznie a védőknek, és máris az első támadás után, de a második elé érkezel (vagyis beszúrtál a két támadás közé). Ez ment régebben is, és megy most is.
    Harmadszor ahogy említettem: ez kiskapu (akárhogy is nevezzük és akármióta is létezik). Ha egy stratégiai játékban arra kell apellálni, hogy elég gyors vagy-e, vagy hogy van-e olyan böngésződ, ami támogatja az offline módot (és erre a másik oldalnak esélye sincs megfelelően reagálni); akkor ott mondhatjuk, hogy valami olyan dolog van a háttérben, amit nem úgy akartak létrehozni a készítők, ahogy létrejött (az más kérdés, hogy nem is léptek rá érdemben).

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett