Oldal 3, Össz.:18 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 től 30-ig , össz: 178

Téma: Travian 5 - ötletelések...

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Feb

Alapértelmezett

én nemköltök pénzt játékra...inkább a családomra azon az arany áron amit ráfordithatnék.

Regisztrált felhasználó most érkezett RANAGOL's Avatar
    Regisztrált
    2010. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: levi83 Hozzászólás megtekintése
    én nemköltök pénzt játékra...inkább a családomra azon az arany áron amit ráfordithatnék.
    Kedves Levi,

javaslom mielőtt a fórumon ötletelsz, előbb mélyedj el a magyar nyelv rejtelmeiben, és talán hasznos lenne ha némiképpen finomítanál ez irányú tudományodon. Javaslom továbbá hogy ide azt írd amiről itt szó van. Senkit nem érdekel hogy költesz-e aranyra vagy sem, családod etetése is a te dolgod, itt arra senki nem kíváncsi. Ide ötletet írj a traviannal kapcsolatban, gazdasági életfilozófiádat tartsd meg, vagy keress olyan blogot ahol ezt firtatják.

Regisztrált felhasználó 2 billentyűzettel dolgozik MassaSami's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep
    kor
    18

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: levi83 Hozzászólás megtekintése
    Valaki kötelez?
    A Forum a forumozoke es nem a modike!!!!!!!!!!
    "MassaSami azert van h Massat hiresitse"(MassaSami): D

Regisztrált
    2013. Oct

Alapértelmezett

Kicsit kifejtős leszek, megpróbálom ok-okozati összefüggésben leírni milyen újításoknak örülnék.
    Jó lenne több játékos, de ehhez az kell, hogy ne farmolja le őket egy germán szinte azonnal a kezdeti védelem után. Viszont az aktív, támadó játékosokat sem lenne jó büntetni. A megoldás szerintem kézenfekvő. Rá kell venni a támadó "megszállott" játékosokat, hogy inkább egymással foglalkozzanak önszántukból. Így azt a nyersit, amit farmolásból nyernek, a csaták során el is veszítik és kisebb lenne a szakadék az állandóan online és a kevesebb időt ráfordítók között. Nos, ennek jelenleg 2 akadályát látom. Egyrészt nem igazán éri meg támadni egy másik aktív játékosra, mert ha nem katás a támadás simán kiüríti a falut és kész. A támadó fél farmolásokat áldozott fel a támadás miatt, azaz vesztesége lesz. Másrészt az ellenséges, aktív játékosok általában messze, szétszórtan vannak a térképen, tehát nagyon sokáig tartana egy támadás, azaz nagyon sok farmolást áldozna fel, nagy vesztesége lenne.
    Mi a megoldás? Nézzük csak a statisztikákat! Először is határozzuk meg, ki az aktív játékos. Ez a travian fejlesztők dolga, hogy hol húzzák meg a határt. Legyen mondjuk az egyszerűség kedvéért az összes játékos 10%-a. A legjobb támadók, vagy inkább a legtöbb nyersit rablók felső 10%-a. A nyersirablás is göngyölítve lenne, mint a legjobb támadók, vagy védők statisztikája, és nemcsak abszolút értékben számolnám, hanem rabolt nyersi/megtermelt nyersi aránnyal korrigálnám is, de ez is csak részletkérdés. Tehát a legaktívabb 10% minden nap/héten (részletkérdés) kapna jutalmul egy új karaktert, pl. egy natar varázslót. Ez a varázsló a térkép tetszőleges pontján tudna alapítani egy natar falut, amiből támadások indulhatnának azonnal, így a távolság már nem lenne akadály. A natar falu azonnal megjelenne a térképen, akár az ellenség közvetlen szomszédjában is, de valamit építeni kellene benne, hogy támadásokat tudjak indítani belőle "teleport jelleggel", vagyis a katonák elérhetőek lennének benne, ugyanúgy mint a saját faluban. Így natar falut (és nyersimezőt) is lehetne építeni, ami új színt vinne be kizárólag az aktív játékosok életébe. A natar falut nem lehetne támadni, hiszen az csak varázslat és el is tűnne majd idővel, ami megint részletkérdés.
    Na és miért lenne érdemes támadni egy másik aktív játékosra? Biztosan van aranyklubja, faluürítés stb. Egyrészt nagyon nincsen az rendjén, hogy egy sima farmfaluból annyit hoznak el az egységek, mint egy veszélyes ellenféltől, ezt megdupláznám, vagy megötszörözném is akár. Másrészt hiába lenne üres a magtár, raktár; a megtámadott faluban az elrabolt nyersiből épített épületek, vagy egységek nyersijét el lehetne vinni a rabolt nyersi erejéig (feléig, részletkérdés) és ez rombolóbb lenne egy katázásnál is akár, illetve nem lenne érdemes kitérni a támadás elől, valamint mindenféleképpen kellene védőket is gyártani, és természetesen a nyersimezőket is sokkal érdemesebb lenne fejleszteni.
    Most így áthidaltuk a távolságot és értelmes célt adtunk a támadásnak. Akkor most nézzük, hogy ki támadhatna kit. Az aktív játékosoknak is lenne egy rangsora amit ki lehetne számolni ugyanúgy, ahogyan a legjobb 10%-ot meghatároztuk (rablók). Mindig csak jobb játékosokat lehetne támadni, azaz a legjobb játékos senkit sem támadhatna ezzel a módszerrel. Azonban aki támad és sikerrel jár, az rabol, tehát felfelé ugrik ebben a rangsorban és így nagyon könnyen lehet az üldözőből üldözött A kevésbé aktív 90%-ot így nem lehetne támadni, ők egyébként is kevesebbet vannak a neten és ebben az egészben nem vennének részt. Csak annyit vennének észre, hogy nem minden alkalommal farmolgatják őket és nem tudnak a jó játékosok nagy ütemben elhúzni.
    Az olyan finomságokról még nem is beszéltem, hogy pl a támadó falu a natar falun keresztül visszatámadható lenne-e, vagy pl egy 15 búzás 3 duplabúzás oázissal rendelkező helyet meg lehetne tartani a kitelepülésig ezzel a natar faluval is akár, mert amíg ott van valakinek a natar faluja, addig nem indítható rá telepes. De ehhez persze összefogás kell. Ezért még javasolnám az automatikus nyersiadót, azaz egy klántag a termelése pl. 5%-át a klánbalépés idejétől a klánvezetőnek küldi, ami elmenne piac nélkül is.

Végezetül elismerem, hogy ezek az újítások merészek, és első hallásra bonyolultnak tűnhetnek. De ne feledjük el, hogy csak a legjobb játékosokra vonatkoznának, akik bizonyára nem kezdők és élnének is az újításokkal. Hogy ez most a játékosok 10, vagy 20, vagy 30%-a, azt majd a "Nagy Testvér" megmondja

Mivel sokat agyaltam ezen az egészen, kíváncsi vagyok a véleményetekre is.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2011. Aug

Alapértelmezett

Ez nagyon szép, de hol vannak a védők? A "Nagy támadók" ugyan mit tennének nélkülük? Tömhetik a pénzüket a játékba
    Amennyibe saját gyártású védőkkel védenek, az után járna nekik védőpont.

Regisztrált
    2013. Oct

Alapértelmezett

Nekem a Traviánban sosem tetszett az, hogy véget ér 1 szerver. Rengeteg időt pénzt fektetsz bele,
    és a szerver végén kuka mindened, és ha csodát építettél, kiírják a nickneved.
    A következő lenne az ötletem:
    A blizzardos Battle.net accounthoz hasonlóan, lenne egy globális Travian accountod,
    és ezzel lépnél be 1-1 világba.
    Ha egy világ véget ér, az ott megszerzett érdemeidet az accountod tárolja, és világról világra gyüjtheted.
    Lenne Achievement rendszer, ami különböző feladatokkal tovább szinesítené a játékodat, pl
    foglalj el egy 1000 fős falut, ölj meg 100.000 rómait, érj el 30.000 lakost, stb.
    Ha a szerver végén a csodaépítésből kimaradtál,
    különböző teljesítmények elérése miatt még mindíg motivált maradhatnál.
    Készítsen statisztikákat, pl eddig épített falvaid száma, összes megölt egységek száma, stb.

Így belépsz egy új világba, még csak 10 fő a lakosságod, mégis minden szomszédod retteg.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

"aki meg nem az azt kéri a németektől hogy baszák el a játék köv verzióját"

Még jót is rötyögnék ezen,ha nem tudnám, hogy ez már megtörtént a 4es verzióval. És ha az 5ösben a 4esből indulnak ki,akkor már előre félek...az én ötletem,hogy el kéne törölni minden majomságot,amit a 4es hozott. visszanézni mi volt a 3.6ban..és esetleg abból építkezni valami ujat.Multkor láttam a facebookos oldalon, hányan visszasírják a 3.6ot..nem csodálom.Komolyan mondom, még a grafika is hangulatosabb volt 3.6ban....ez ami most van..ezezez..
    tudom tudom, biztos indulnak klasszik serverek. menjek oda blabla..de én nem mondom, hogy a 3.6 volt a csúcs..én is szeretnék újításokat. de nem ilyeneket,mint amit a 4 hozott.
    Bár lehet a 4 is emészthető lenne 3.6 graffal,meg ha kiszednék belőle ezt a túlzott arany előnyt,mert ez most már tényleg sok.Sosem fogom megtudni valszeg,mert az 5ben majd hoznak még több hülyeséget,amiért fizethetsz. és kb egy ázsiai mmo szintű lesz az egész game.

Az acsivment rendszer azért nem tul jó ötlet,mert sok a világ..ergo ha épp játszik még komoly ember a traviannal, amit kétlek, akkor az aztat csinálja,hogy á én hun mittomén 5ös szerón küldöm..na szerezzünk acsit.megkérem a klánt, hogy hülyéskedjünk valamelyik szerón. józsi csinál 10k buzgárt,én jól leölöm pacikkal, mittudomén.Ergo nincs súlya az acsiknak,mert elérheted simán csalással.

A másik rambós ötlet..a havidíj. Vajon hányan játszanának egy szerón 1000ftos havidíjjal? Kimondva nem sok, de azé mégis csak egy böngészős játékról beszélünk. Senki nem fizetné meg.Azé nézzük má meg,hogy egy wow havidíja 3500 aranytallér, és abba jönnek ingyen kiegek, unalmas idődet eltöltheted ezernyi dologgal. a travian mit is nyujt hozzá képest? o ya...kb 50 ft a reális havidíj.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2013-10-09 18:37.

Regisztrált
    2012. Dec

Alapértelmezett

Szerintem ez az 50 aran elsö falu után szülinapi szeron ez jol jön mindenkinek és a kezdö védelem 200 népeség vagy második falu ez is jol meg let csinálva szerintem ezek igy jok lenélnek ha maradnának.

Regisztrált
    2012. Dec

Alapértelmezett

Igaz hogy ezt nem ide kelene irni de szerintem egy külön android app ami internet segitségével tudna értesiteni minket a travian falunkban lévö hirekröl vagy könyebb csatlakozást nyuthatna travianra. Egy letölthet9 app google playröl.

Regisztrált
    2013. Oct

Alapértelmezett

Javaslatom a hősök tárgyaira vonatkozik, és a támadásokra. Sokan használják a hősüket támadni, gyengébb védelmű falvak ellen fejlődés miatt. Azok akiknek szerencséje van még jó tárgyakat is adhatnak a hősüknek ezt segítve. szerintem jó ötlet lenne, ha a hőst jobban megbecsülnék a játékosok és amennyiben a hős támadás során meghal, akkor mondjuk egy 20%-os eséllyel elveszhet egy tárgyat, akár hordja azt akár csak nála van. Azáltal, hogy csak támadás során a támadó fél veszthet nem tudnák az erősebbek a kicsik nagy értékű, drágán eladható tárgyait ellopni, viszont mindenki átgondolná a hős bevetését, illetve a védőknek plusz jutalmat jelenthetne, hogy a saját falaik előtt elesett hőst lehetőség szerint kifoszthatják. Hiszen elég nehéz elképzelni, hogy az elhullott katonák felszerelését nem próbálják meg összeszedni a védők, pláne a hősét nem.

Tags for this Thread

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett