Oldal 2, Össz.:18 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 től 20-ig , össz: 178

Téma: Travian 5 - ötletelések...

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

Ja, és még egy javaslat: iOS és Android kliens, mert telefonról rémálom a travian

(Az előttem kommentelő sereg-láthatósággal kapcsolatos javaslatai szerintem szuperjók, támogatom!)

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2007. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Mohan_vilaga Hozzászólás megtekintése
    Ezen javaslat hátránya, hogy nagy romboló seregekre nem lesz szükség, így a műhely 10-es szint feletti részei elvileg feleslegessé válnak. Ez javítható egy itt gyártott egység bevezetésével. (Amit ki is dolgoztam, csak épp nincs nálam a leírásuk. És nem, egyáltalán nem bolygatja meg még a népek egyensúlyát sem!)
    Az egységek:

Minden egység fenntartási költsége 2, teherbírása 0, sebessége 5.

Római: Balliszta. Harcértékek: 95/50/45. Nyers: 410/380/450/70. Képzési idő: 49:20 (Az egységre hathat a Lóitató képzési idő csökkentő hatása, fenntartási költséget csökkentő hatás viszont nincs.)
    Germán: Nyílvető. Harcértékek: 85/35/40. Nyers: 385/350/350/65. Képzési idő: 44:00
    Gall: Nyílvető. Harcértékek: 85/40/55. Nyers: 355/390/395/60. Képzési idő: 45:20

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2007. Jul

Alapértelmezett cöh

Szia! Az általad javasolt változtatások 13 éves szintre emelnék a játékot! Ha erre vágysz kérlek telepítsd fel a Simset azt hallottam élvezik a fiatalok Egyébként tegyük hozzá hogy egy livetime játékról beszélünk nem az sikeres aki sokat farmol hanem aki sokat online, és mindenki azt hiszi hogy ez azért van mert ő megtudja tenni te meg nem... Szerverek óta figyelem a travian játékosait és aki tud játszani a szarból is várat épít, aki meg nem az azt kéri a németektől hogy baszák el a játék köv verzióját
    További jó ötletelést!
    hAbaJ

Quote Eredetileg írta: Mohan_vilaga Hozzászólás megtekintése
    Az alábbi linken nemrég tettem pár javaslatot, ide is be lehet építeni őket. Főleg a verem miatt mondom ezt!

http://forum.travian.hu/showthread.p...l=1#post159337

A Travian egyik nagy problémája, hogy a játék elején a sikeres fosztók irgalmatlanul el tudnak húzni azoktól, akik nem fosztanak, vagy nem tudnak sikeresen fosztani. A verem ezt a képességüket húzza le egy kissé, mivel a sikeres fosztók a legelején épp azokon húzzák fel magukat, akik még raktárat/magtárat sem építenek - a verem miatt ez teljesen fedetté válik.
    A másik nagy probléma az, hogy nagyon lassan indul be, a top rablókat leszámítva. Erre is van egy ötletem.
    Minden elhagyatott faluhely a játék indulásakor tartalmaz (minden típusból) 150* annyit, mint amennyibe az összes ott található termelőmező 1-es szintre építése igényel. (Ez az alap faluban 195k/213k/159k/120k mennyiségeket jelent. 15 búzásban: 190,5k/235,5k/181,5k/70,5k mennyiség.) Ennyi anyag nagyjából annyi, amivel mindegyiket 9-esre lehet építeni.
    Ez a mennyiség az adott falu bruttó termelésének sebességével termelődik ki. (Tehát az arany, az épületek, csatolt oázisok és a hős termelési bónusza is beleszámít!) A játékban meg is jelenhet ez a mennyiség: a legjobb hely erre a raktárkészlet zöld csíkja alatt egy folyamatosan csökkenő piros csík, aminek még a helye is eltűnhet, ha kimerül. (Az nem feltétel, hogy ki legyen írva a pontos mennyiség, bár ez nem ért legalább akkor, ha valaki ráviszi az egeret.) Ez a készlet semmilyen formában nem tud megújulni: ha valaki rátelepszik, akkor automatikusan elkezdi felélni ezt a készletet, ha ezután valaki lekatázza, majd a helyére alapít egy új falut, akkor már a lecsökkent mennyiséget fogja látni, függetlenül attól, hogy mennyi ideig volt gazdátlan a hely. (A tárolási igény: a térkép minden mezőjéhez +4 darab 4 bájtos egész szám, ami kb. 10MB.)

Regisztrált
    2007. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: .habaj Hozzászólás megtekintése
    Szia! Az általad javasolt változtatások 13 éves szintre emelnék a játékot! Ha erre vágysz kérlek telepítsd fel a Simset azt hallottam élvezik a fiatalok Egyébként tegyük hozzá hogy egy livetime játékról beszélünk nem az sikeres aki sokat farmol hanem aki sokat online, és mindenki azt hiszi hogy ez azért van mert ő megtudja tenni te meg nem... Szerverek óta figyelem a travian játékosait és aki tud játszani a szarból is várat épít, aki meg nem az azt kéri a németektől hogy baszák el a játék köv verzióját
    További jó ötletelést!
    hAbaJ
    http://forum.travian.com/showthread.php?t=153173

Próbaképpen, a fent látható két ötletem, durvább változatban. Azt hiszem, nem csak én gondolom úgy, ahogy, hanem még a Travian főbb emberei is! Jó az ilyet látni, kár, hogy nem fogok tudni indulni rajta.

Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

hmm olvasgatom itt az ötleteket, és bár nem tudom mit értesz verem alatt de igazábol nem is érdekel
    A havidijas szervert izgalmas ötletnek tartom, bár ez igy is fizetős lenne ugyebár, de legalább nem lennének akkora különbségek.
    Nem lenne az hogy egy jó pajzs ftban számolva 5-6000 ért talál gazdát De persze itt jön a képbe az hogy miért tenné meg ezt a szívességet a vállalat? tegyük fel csak finoman számolgatva 1000 játékossal ebből 100 an aranyoznak. mindegyik vesz a szeró során havi 10.000 ft ért aranyat. ennyit simán elkattintanak egyesek! ez havi 1.000.000 ft namost nézzük ugyanezt havidijas felállásban. ez azt jelenti hogy havi 1000 ft-ot kellene fizetnie mindenkinek. Tehát miért tenné meg ezt vállalat? Hátt, mert azt akarja hogy elégedettek legyünk, kérdés hogy ez nekik mennyire fontos. Az 1000ft valóban szinte bárkinek megfizethető. Tehát teljes egyetértésben vagyok az ötlettel bár nekem az arany vásárlás sosem okozott gondot, de kiváncsi lennék, egy egyenlő erők küzdelmére.

Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

RANAGOL javaslatát is nagyon jónak tartom, már ami az elsőt illeti hisz sztem 3 nép bőven elég.
    De az tény hogy nagyon jo lenne ez az örtorony távcső stb stb, nem részletezem ujra.
    A lényeg hogy messzire tényleg nagyon nehéz támadni mert már 24-36 orával elötte látja az illető hogy a csapatok megindultak.
    Ötlet részemről szintén támogatva.

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

Sziasztok!

Sok jó ötletet olvastam. Íme itt az enyém. Pár apróbb változtatás a hősnek. Ne csak a sisakoknak legyen más formája, hanem a népeknek különbözően nézzen ki a páncéltól kezdve minden, és a fegyverekben is legyen némi változás szintenként (esetleg egy olyan sisak vagy kalapács ami a műhelyben építhető cuccok idejét csökkenti). A másik problémám a hőssel, hogy a lónak szinte semmi szerepe nincs. Kéne neki adni valamit amiért érdemes megszerezni. Pl. +250, +500, +750 harci erő a hősnek. Én örülnék neki, hogy a 3 népnek különböző képpen nézzenek ki az épületei (persze ugyanolyan funkcióval) esetleg annyi különbséggel, hogy a germán a fűrészüzemet, a gall az agyagégetőt, a római pedig a vasöntödét 6-os szintre is megépíthetné. Ezt és a többiek ötletét egy új fejlesztési központ nevű épületben lehetne kifejleszteni. Ahol ezt, +1 fajta egységet, és akár a nagy raktár/magtár-at is ki lehetne fejleszteni.
    Támogatom azon játékostársam ötletét, hogy több nép közül választhatnánk, habár olvastam korábban, hogy a fejlesztők ettől elzárkóznak Legalább akkor új egység(ek)et lehessen akkor gyártani...

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte
    Regisztrált
    2011. Aug

Alapértelmezett

Védőként javasolnám, hogy gondoljanak ránk is. Nem tartom jónak azt, hogy csak a támadó kap pontot a védések után. A védőknek is adhatnának, a támogatásba küldött egységek után, védőértékük alapján.

Regisztrált felhasználó most érkezett RANAGOL's Avatar
    Regisztrált
    2010. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: secret65 Hozzászólás megtekintése
    Védőként javasolnám, hogy gondoljanak ránk is. Nem tartom jónak azt, hogy csak a támadó kap pontot a védések után. A védőknek is adhatnának, a támogatásba küldött egységek után, védőértékük alapján.
    Sziasztok,

ez tetszik... Valóban sokszor voltam top 1 védő úgy hogy egy db védőm se volt... A hős úgyis megkapja a tapasztalati pontot (már ha ott volt ugye) a védők mellett, ergo a rendszer kiszámolja valamennyire hogy mennyit védett az adott játékos. Ha viszont nincs ott a hős, mert pl küldibe ment, akkor hiába raktad teli más faluját védővel, (nem beszélve a sok éhenhalásról ha te küldesz ugyan búzát de más nem, ráadásul ha a tied a legtöbb akkor a tied hal csak) te semmit se kapsz, derék játékostársad meg aki időnként éhen halatja a katonáidat meg teli lesz plecsnivel...

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete
    Regisztrált
    2009. Feb

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: RANAGOL Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Bizonyára megvan az alap konstrukció, és a jelenlegi játékmenet is sok szempontból át lett gondolva, azonban a fejlesztéseknél talán érdemes lenne az alábbi módosításokat is alkalmazni:

1. A bejövő támadások csak akkor legyenek láthatóak azonnal, ha azok 12 órán (esetleg 8?) belülről indulnak, illetve ha már beértek a 12 órán belüli csapódások idején belülre. Tudom sokan visítani fognak ez ellen, hiszen nagyon megnehezíti majd a bevédéseket, de jelenleg katapulttal szinte lehetetlen a kiköltözött játékosokat támadni, másrészt a valóságtól kicsit elrugaszkodott az a feltételezés hogy mindenkinek van 1 kéme minden ellenség falujában, és azonnal látja a kifelé masírozókat, ráadásul nem csak azt hogy milyen égtáj felé mennek, hanem azt is hogy pontosan hová....

Az hogy a láthatóság 12 óra legyen vagy több/kevesebb átgondolható, de ennyi szerintem egy középső válasz lenne erre a kérdésre, mert a sasszeműek már odáig elláthatnak. Lehetne ehhez kapcsolódó plusz építmény a faluban, valami őrtorony mondjuk ami szintenként +10%-ot adna, vagy extra varázstárgy a hősnek, pl távcső.... Azt iszem ezért mindenki gyilkolászna... Miután még mindíg a germán a legerősebb faj, a láthatóság lehetne népenként különböző, tehát pl a római 8 órára, a gall 7 órára, a germán csak 6 órára látna.

Ez a változtatás véleményem szerint pörgősebbé tenné a játékot. Minél szűkebb lenne a "láthatósági idő" annál többen vállalkoznának távolabbi célpontok megtámadására, és sokkal kevesebb "top" támadó lenne, hiszen rá lenne mindenki kényszerítve a nagyobb számú védő állandó állomásoztatására.

2. Javaslom továbbá a jelenleg játszható 3 népcsoport számának bővítését. Sokkal színesebb lenne a játékmenet ha lenne még 1-3 új népcsoport, a maguk speciális képességeivel, természetesen nem jobbak vagy rosszabbak mint a jelenlegiek, csak mások.

pl. Britonok: nehéz lovasság helyett harci szekerek, törzsfők helyett druidák, stb.
    Hispánok: harci elefántok (lehetnek ugyanazok mint a nataroké, hiszen azok is csak jönnek valahonnan...)
    Hunok: gyalogság és nehézlovasság nélkül rablóbónusszal. (A Hunokat persze némi hazafias érzelemtől motiváltan javaslom, de simán beleférnek a történelmi háttérbe, hiszen végül ők adták meg a kegyelem döfést a Római Birodalomnak)

Egyelőre ennyi. Várom a reakciótokat, üdvözlettel Ranagol

az uj népeket én is támogatom.ezek már unalmasak.és valoban más képeségekkel rendelkezenek.és az sem lenne nagy hátrány ha több épületnek lenne helye a faluban.

Tags for this Thread

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett