Oldal 1, Össz.:6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 51

Téma: Későn kezdők balansza

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett Későn kezdők balansza

Üdv!

A helyzet a következő:
    Kb 4 napja kezdtem ts4-en, és a 15x15ösömben van egy 350es népességű 9búzás gall, továbbá egy elég gyorsan épülő 60as népességű 15búzás falu, ugyanattól a galltól.

Igen, valóban, túl későn kezdtem, valamint a Travian nem egy napközi() jellegű játék, azonban mégis felmerül bennem a kérdés, hogy ez így fair-e? Értem én, hogy van 6 nap kezdővédelmem, de azzal nem sokra megyek, ha a 7. nap reggelén kopogtat nálam 500 theutat meg 100 kata.

Miért nincs távolsági limit arra, hogy a telepesek milyen messzire települhetnek a falujuktól?
    Ha így lenne, akkor akik korábban kezdtek, azok, mivel beljebb vannak, nem tudnának rögtön kitelepülni a perifériára a későn kezdők mellé, hogy ott harmadannyi idő alatt felhúzva a falujukat szétfarmoljanak mindenkit, és esélyed ne legyen kibontakozni, vagy akár 2. faluba menekülni. Sokkal fairebb lenne szerintem, ha így valamennyire az erős játékosok be lennének szorítva a játék elején, hogy aki 1 hónapos késéssel kezd, annak ne legyen teljesen esélytelen a játék. És ahogy telik a szerveren az idő, azzal egyenesen arányos módon nőhetne az a terület, ameddig el tudnak menni a telepesek.

Mert perpill úgy tűnik, hogy vagy bemákolsz egy helyet, ahova senki nagyobb játékos nem települ az új falujával, vagy rögtön törölheted is magad.

Köszi, hogy meghallgattatok!
    Kérlek reagáljatok minél többen, érdekel a véleményetek! És szóljatok, ha ordenáré módon nagy blődséget írtam

Béke!

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2009. Nov

Thumbs down

Nagy blődséget írtál.
    Az ötleted, hogy mennyire lehessen tenni a 2. falut, elvetendő, én biztosan nem támogatnám.

A nagyobb játékos, aki a szerver indulásakor, vagy közel ahhoz kezd, és komolyan szeretné venni a játékot, ezen belül egy komolyabb sereget akar létrehozni, akkor értelemszerűen olyan helyre települ, ahol megfelelőek hozzá a körülmények; ideális hely pl. egy 15 búzás falu, sok oázissal, és a környéken további búzásfalvakkal, mint a Te esetedben.

Akik később regelnek, értsd ezalatt 4 hét után, azoknak nincs nagy esélyük fennmaradni, ha nem arannyal játszanak, vagy nem tudnak megegyezni a környéken lévő esetleges "nagy" játékossal.

Konklúzió, hogy ne regisztrálj későn.
    Március 5-én indul a ts5, regisztrálj kezdésekor, és ha jó a taktikád, nem futhatsz bele hasonlóba.

Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

Kösz az infót, nem tudtam, hogy ilyen hamar kezdődik új szeró.

Amúgy éppen ezt mondom. Ha a 2. hét után regelsz, kvázi nincs esélyed. És mivel nincs esélyed, elég félrevezető az, hogy felregelhetsz.
    2. hét után le kellene tiltani a regelést, és megoldódna a probléma

Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Totális apokalipszishez vezetne amit most is írtál, ha le lenne tiltva a regelés 2 hét után, mindössze ezen láncreakciót vonná maga után:- nincsenek új accok > még kevesebb acc marad a középjátékra > még kevesebb értelmes játékos > ezzel együtt még kevesebb van farm > még kevesebb játékos > még kevesebb izgalom > még kevesebb bevétel a cégnek - mivel még kevesebb játékos, ezáltal megemelkedne a liciten lévő tárgyak ára > még jobban a pénzesek előnye kiaknázódna > még több átlagjátékos törölne > 22-es csapdája: elmennek az átlagjátékosok -> még kevesebb játékos- nem minden héten indul új szeró > azok, akik nem fértek be a 2 hetes sávba, vagy töröltek, elhagynák a traviant, és játszanának más játékot > még kevesebb játékos > még annál is kevesebb bevétel > még drasztikusabb presztízsvesztés a travi gmbh-nak > egyre kevesebb magyar szerver > még kevesebb játékos > KRACCCCCS!Szerintem kifejtettem, hogy miért nem éri meg tovább ötletelgetned.
    Legutolsó módosítás Lord Weed által; dátum: 2012-02-22 20:02.

Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

Ez teljesen hülyeség Az indulási időszakhoz képest sokkal kevesebben regisztrálnak a későbbiekben.

Egyébként meg azzal a tudattal regisztrálni, hogy szinte biztos hogy farm lesz belőled, mert 350-es germán 3. falu mellé rak, az aztán baromira korrekt dolog, nem?

Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Nos, csináltam a számodra egy gyors számolást, ha nem haragszol.A tett helyszíne s4, ami január 9-én reggel 6 órakor indult.Második hetet 14 nap utántól számítom, ami egészen pontosan január 23.Kedves klántársam pont január 23-án regisztrált, ő volt a 20250. regisztrált account (UID mutatja ezt meg).Nos, most február 22, a 7. játékbeli hetet írjuk.Most este, 19:22-kor regisztrált a szerverre a 48688. account is, ergo 28438 account regisztrált még a kedves klántársam után, ami bármelyen megdöbbentő, több mint a 20250.Nos, maradva a témánál: február 4-én regisztrált szövetséges tag top1300., 2 faluja van, és top100 támadó.Elszakadva az irrealitásoktól: ha olyan környékre dob a gép, akkor ezer olyan dolog van, ami megakadályozza a farmmá válásod.Pl. beszélsz a taggal (felajánlod neki a védőid, felajánlod, hogy 2. faluval arrébb költözöl, stb.)Az, hogy farm leszel-e, vagy sem, az azon múlik, hogy tudsz-e játszani.Nem aakrok személyeskedni, de ez így van és lesz.Katázáshoz annyit fűznék hozzá, 3,5 éves pályafutásom alatt nem találkoztam olyannal, aki úgy katázott volna le, hogy előtte semmit nem vitt, és sereget sem talált a faluban.Ha pedig kifogtál egy ilyet, regelj újra... Erre se jó a 2 hetes korlát dolog...Uff, én szóltam..

Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

Nem arról van szó, hogy nem lehet megoldani máshogy az ilyen szitut, hanem hogy irreálisan nagy helyzeti előnyük van, akkora, hogy teljesen az ő jóindulatukra vagy bízva.
    Utoljára 6 éve traviztam még egy fél szerót, ott mentek a katák pár arcra a klánomból rendesen. Leverték a seregüket, és amint felhúzták a rejtekhelyeiket, mentek is hozzájuk a katák, onnantól meg törlés Pedig ők is megpróbáltak tárgyalni.
    Na de most nem ez a lényeg, mert a Travian erről szól.
    A lényeg az, hogy akárhogy nézzük, a fairplay szabályait durván sérti, hogy 350ös falu van kezdéskor a 7x7-esedben.

A kéthetes korlátot meg nem értem, hogy miért veszed ennyire szigorúan. Csak benyögtem egy számot, kósza javaslatként, nem pedig rögtön indítottam a teutonlovagjaim a Travian Gmbh ellen.
    Konstruktív jellegű elmélkedés a célom, nem rinyálás

Engem inkább egy "regelt felhasználók száma - eltelt idő kezdéstől" görbe érdekelne, abból több dolog derülne ki.
    Legutolsó módosítás beau89 által; dátum: 2012-02-22 21:05.

Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Én elhiszem, de amit mondasz, 1:1-ben irreális, és rossz ötlet.
    És nem 6, hanem 4 éve travizhattál legrégebben, bár ez részletkérdés.
    Na, jó játékot, és s5-ön lehetőleg a kezdéskor kezdj, nekem már nincs kedvem ezt az eszmecserét folytatni, amit akartam, leírtam.

Regisztrált
    2008. Apr

Alapértelmezett

6 év volt az, ne aggódj

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2007. Jul

Alapértelmezett

Még a kezdeti travin is játszhatott - mint én - anno a német szerveren

( most érkeztem : 2007 júliusi reggel xDDDD)

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata engedélyezett