Oldal 1, Össz.:3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 től 10-ig , össz: 26

Téma: Oázis támadása

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett Oázis támadása

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy szabályos-e az, hogy ketten játszunk otthon traviant, és az egyik felhasználóval a másikat támogatjuk, úgy, hogy a hőssel elfogjuk valamelyik környékbeli oázis állatait, ahonnan a másik játékos rengeteg nyersanyagot tud zsákmányolni. Ezzel pedig elég jelentős előnyre tesz szert, akár a 2-3. napon.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte galator's Avatar
    Regisztrált
    2011. Jun

Alapértelmezett

Csak 1-1 be történő kereskedelem a meg engedett, semmiféle egyéb kapcsolat nem tartható fenn köztetek. Ez vonatkozik a katonai és gazdasági dolgokra is. Tehát egymást semmiféle formában nem segíthetitek .
    Örült vagyok nem hülye
    Az emberi agy az ember leg bonyolultabb szerve, percenként képes változtatni az ember viselkedését

Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: galator Hozzászólás megtekintése
    Csak 1-1 be történő kereskedelem a meg engedett, semmiféle egyéb kapcsolat nem tartható fenn köztetek. Ez vonatkozik a katonai és gazdasági dolgokra is. Tehát egymást semmiféle formában nem segíthetitek .
    Értem, viszont ezt gyakorlatilag lehetetlen ellenőrizni. Gondolom a top játékosok közül sokan így kerülnek előnybe a játék kezdeti szakaszában. Egy oázisból több 1000 nyersanyagot lehet rabolni az elején.

Regisztrált
    2011. Jun

Alapértelmezett

Most te közösgépezésre gondolsz? Ha igen akkor lehet ellenörizni azt,hogy mit csináltok a Multihunter pont erre van szakosodva.
    Ha viszont más IP címről játszotok azaz nem ugyanarról a gépről és úgy segititek egymást akkor miért ne? Klántársak, szövetségesek, barátok segitése nem tílós, csak az esetbe ha azonos az IP címetek. Tegyük fel xc is ugyanabba a klánba van mint fg, és xc beüti az adott oázist fg meg kifosztja akkor abba nincs semmi szabály ellenes csak akkor ha azonos gépről játszanak.
    Örült vagyok nem hülye
    Az emberi agy az ember leg bonyolultabb szerve, percenként képes változtatni az ember viselkedését

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Nem tilos egymás ilyen formában való segítése. A közös géphasználat korlátozásai a nyersanyag-kereskedelemre és az egymástól való falufoglalásra vonatkoznak. Még egymás katonai támogatása is lehetséges, annyi kitétellel, hogy nem lehet előre elküldeni 3 napi búzát a bakáknak - például -, hanem csak 1 napit. A nagyobb játékos sem támogathatja úgy a kisebbet nyersanyaggal, mint szokványos esetben, a falufoglalás pedig teljesen ki van zárva - ezt a rendszer le is tiltja -, de az, hogy oázist takarítasz a másiknak, teljesen rendben van.

Az más kérdés, hogy amennyire én észrevettem (ts1-es tapasztalatokon alapulva), a MH-ek nem feltétlen hajlandóak jóhiszeműen elhinni azt, hogy itt valóban két játékosról és nem egy ember két accountjáról van szó. Ebben az esetben természetesen a büntetés szigorúbb is lehet a Játékszabályokban leírtaknál.

Regisztrált
    2011. Jun

Alapértelmezett

Ne is haragudj, de ha már közösgépesek, és az oázist közösen ütik be és fosztják az valamilyen formában egymás katonai segitése nem gondolod? Ergo szabály ellenes. Üssék be külön külön és fosszák ki külön külön az oázisokat. Igen ez nagyon multiszagú így
    Örült vagyok nem hülye

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

"§1.1. Egy játékosnak egy adott játékvilágban csak egy felhasználója lehet, valamint egy felhasználó csak a saját sikeréért létezhet nem azért, hogy más felhasználókat erősítsen."

Ez itt a lényeg. Azon, hogy beveri/kiketrecezi az állatokat, majd nem gyűjti be a nyersit a másiknak átengedve, kimeríti az 1.1. pontban leírtak megsértését. Kvázi multi.

Regisztrált
    2011. Oct

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Guenther Hozzászólás megtekintése
    "§1.1. Egy játékosnak egy adott játékvilágban csak egy felhasználója lehet, valamint egy felhasználó csak a saját sikeréért létezhet nem azért, hogy más felhasználókat erősítsen."

Ez itt a lényeg. Azon, hogy beveri/kiketrecezi az állatokat, majd nem gyűjti be a nyersit a másiknak átengedve, kimeríti az 1.1. pontban leírtak megsértését. Kvázi multi.
    Ez nagyon érdekes, akkor miért van az, hogy 1-2 top játékos már az elején 4-5 védővel rendelkezik? A védők akkor nem a saját, hanem a védett játékos sikeréért "léteznek". Vagy lehet úgy védeni a másikat, hogy közben csak a saját sikerünkért játszunk? Egy amerikai szerveren a klántársamat (aki top1 volt kb mindenből) folyamatosan védte valamelyik védőjének a hőse. Akkor ez is szabálytalan?

Regisztrált
    2011. Jun

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: misafeco Hozzászólás megtekintése
    Ez nagyon érdekes, akkor miért van az, hogy 1-2 top játékos már az elején 4-5 védővel rendelkezik? A védők akkor nem a saját, hanem a védett játékos sikeréért "léteznek". Vagy lehet úgy védeni a másikat, hogy közben csak a saját sikerünkért játszunk? Egy amerikai szerveren a klántársamat (aki top1 volt kb mindenből) folyamatosan védte valamelyik védőjének a hőse. Akkor ez is szabálytalan?
    A Hős hozhat már az első napokba is katonákat,továbbá ketrecet amikel az állatokat már első nap is befoghatja. Illetve különböző az IP cím akkor én annak küldöm a védőmet akinek akarom ergo xy-t már első nap is támogathatom védőkel ha ő nem az én IP-men játszik
    Örült vagyok nem hülye

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Dire Wolf's Avatar
    Regisztrált
    2011. May
    kor
    27

Alapértelmezett

Guenther: ez alapján már maga a klánok léte is szabályt sért. Az nekem hol a saját sikerem, hogy adott szerveren például védőket küldök az egyik társamnak, mert őt támadják?
    Én is rengeteg oázist vertem be a klánom tagjainak - csak hogy példát említsek -, pusztán azért, hogy tudjanak fejlődni, ergo egy erősebb csapatban játsszak. Nem véletlenül mottója egy csomó klánnak az, hogy a klánérdek előrébb való az egyéninél.

A farmokkal egyébként dettó így van. Azzal hogy egy account inaktív és már nem is próbálja megakadályozni azt, hogy elvigyem a nyersanyagát, már gyakorlatilag az én sikeremért létezik, nem? Ettől még nem a multim, szabályt pedig szerintem nem sért. Ha mégis, akkor is nagyon sokan felhördülnének, ha az összes ilyen játékost zárolnák, pusztán azért, merthogy nem tartották be a játékszabályokat.

(Itt természetesen elvonatkoztattam a közös IP témájától, minthogy a Guenther által idézett pontok sem arra vonatkoztak.)