Oldal 5, Össz.:5 ElsőElső ... 345
Eredmény 41 től 44-ig , össz: 44

Téma: Rezidencia, Palota

Regisztrált felhasználó már tud valamit Marwolaeth's Avatar
    Regisztrált
    2012. Jan

Alapértelmezett

Szerintem nem igazán lett megválaszolva.

Olyan rövid távon (3. falu), amin most te is gondolkozol, a rezidencia jobban megéri, ugyanis a palota alapból drágább valamint, amennyiben pedig azt vetjük össze, hogy az első falus palotát húzod fel 15. szintre, vagy építesz a második faludban is egy rezidenciát, nos nagyot nyersz a rezidenciával.

A számok nyelvén egy 15. szintű palota összesen 257600, míg két 10. szintű palota csupán 91875 nyersanyagba kerül- majd a háromszorosa tehát nyersanyagban, ha palota-szintemeléssel alapítod a 3. faludat. Ebből logikusan tovább következtethető, hogy minden új faluban olcsóbb új rezidenciát építeni, mint a főfaludban 15.-ös szintig felhúzni a palotád.

A lényegi különbség, ami miatt megéri palotát is építeni viszont tényleg a falu-foglaló egységek (Szenátor, Főnök, Törzsi vezető) képzésénél jönnek ki. Az elején viszont szerintem is nagy hátrány, ha rögtön palotával kezdesz, mert jól jöhet mind egy sereges faluba, mind például egy 15 búzásba a palota, én mindig a játék későbbi periódusába hagyom az építését.
    "Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani."

Regisztrált felhasználó poros a billentyűzete Predoc's Avatar
    Regisztrált
    2012. Feb

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Marwolaeth Hozzászólás megtekintése
    ...míg két 10. szintű palota csupán...

Szerintem itt rezidenciára gondolhattál. :—)

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Az a kezdeti palotázás a farmolásban is nagy kiesést okoz, akár hatványozottan. A kieső nyersit buzgerra is lehetne költeni, ami esetleg még több nyersit hoz be...

Am a főfalus sereg a t4-ben azért megfontolandó, mert
    1: a seregképzés a hőscuccokkal meg lett turbózva, így a nagykaszi/istálló még kevesebb előnyt ad egy átlag játékosnak. (persze, aki 24ben tolja, annak kell a nagykaszi)
    2: átlag user nem mindig van gép előtt, adott esetben nem is sétáltat, jobb a békesség alapon térjenek csak ki. Nincs ebben semmi rossz, mindenki a lehetőségeihez mérten játszik. (Így nem tudtam meglepni római seregeket speeden pl, csak a nyerset mindig a főfaluból, végül kénytelen voltam kikatázni a főfalut a sereg alól éjjel.)
    3: Megvan a maga kényelme a főfalus seregnek, nem 2 stratégiai célt adsz az ellennek, csak 1et (főfalu+sereges), az etetés nagyon egyszerű, a kaszik/istálló tárazása nem különben. Ráadásul még kifoglalni sem tudják. Egy normálon meg, hogy kikatázzák alólad, azért azt csak észreveszed időben.

Egyetlen kontra, h nem lehet nagykaszizni. Am én tökre megvagyok nélküle, akkor inkább több sereg, és ha egyik kidöglik a másik már félig készen van. (Nem mellékesen t4ben több faluból könnyebb katázni, mióta 4hullám/sec a max)

Regisztrált felhasználó már tud valamit Marwolaeth's Avatar
    Regisztrált
    2012. Jan

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Predoc Hozzászólás megtekintése

Szerintem itt rezidenciára gondolhattál. :—)
    Így van, bocsi...
    "Fanatikus az, akit lehetetlen meggyőzni, de témát sem hajlandó váltani."