Oldal 45, Össz.:73 ElsőElső ... 35434445464755 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 441 től 450-ig , össz: 729

Téma: Travian 4

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2008. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

Nem tudom honnan vettétek hogy leszarom a topot

Nem kevés, legalább 10 szervert játszottam már végig, mindig egyedül játszottam, nemhogy acctársam nem volt, de még helyettesem sem.
    Aranyat minimálisat használtam, csak annyit hogy menjen a 25% búza, és 5-6 falu után a travi plussz. NPC-re meg azonnali építkezésre életemben nem költöttem eddig 60 aranynál többet.
    Minden szerveren védő játékot játszottam kivéve egyet, de ott 1 hónappal később regeltem és a világ végére kerültem.
    Az első 2-3 szerveremet leszámítva minden szerveren benne voltam a top100 támadóban és védőben is egyaránt, klánsegítséget az egy kezemen meg tudnám számolni hányszor kellett kérnem.

Legutóbbi x5-ön, gall védőaccal lettem top48 támadó és top46 védő.
    Aranyat itt csak a travi plusszra használtam, nem volt 150%-os búzás falum, de még csak 15 búzásom sem, egy 100%-os 9 búzás főfalum volt.
    20,70 koordiról költöztem be a -1, 20 környéki területre hogy legyen egy kis izgalom a játékban.

Végig harcban álltunk a szerver legnagyobb gigaszövijvel a Pre-vel. (közel 3 égtájjal álltak szöviben)
    Szomszédom a Pre top1 játékosa volt, nevét nem mondom ki mert annyit sem érdemel, végigaranyozták a szervert, foglalt vagy 30 falut úgy lett top1 szóval nem mondhatjuk hogy legós volt, csak mikor bepróbálkozott velünk is, szegénynek beletört a bicskája a foglalásba, itthagyta a seregét, mi pedig 2-3 társammal, akik szintén nem aranyoztak elkezdtük katázni a supportjait, nem vittük túlzásba kb heti 1x-2x mentünk rajta 1 kört, de ez elég volt ahhoz hogy lecsússzon a top1-ről, elkezdett védőkre átállni, és átváltott legós üzemmódba, 1250 popos supportjai lettek a végére. Közben persze ott álomásozott nála 300-500k klánvédő, még néhány tápfaluja is védve volt miközben a csodájukra már úton voltak a csodaütők.
    Megkapott minden ereklyét amit csak szeretett volna, eleinte építőmesterrel próbálkozott, erre mi elkezdtünk foglalgatni tőle, aztán lecserélte nagy kémesre az ereklyét, így kénytelenek voltunk hős nélkül támadni, de lényegében sikeresen ki tudtuk szorítani a top-ból.
    Ráadásul akárhányszor védelembe ütköztünk nála sosem a saját védőit találtuk ott, volt néhány multiaccja ahonnan tolta magához a védőket, sőt az utolsó előtti napon 9 falut foglalt az egyik feltételezett multijától és így ismét az élre került.

Persze ezt már nem vette be a gyomrunk, írtunk az MH-nak, aki szerint a foglalás szabályos volt, mert eltelt a 2 nap a másik acc kilépésétől számítva, és belinkelte nekem a játékszabályzatot hogy olvassam el figyelmesen mert nincs benne a baráti foglalás tiltása.

Pofám leszakadt hogy ez szabályos, bosszúból felajánlottam a top2 játékosnak (aki szintén ellenfél volt) hogy jöjjön foglalja a falvaimat ha gondolja, nem fogok védekezni. Végül így sikerült elérni hogy nem lett a barátunk top1.

Szóval azért nem mondanám hogy nincs közöm a top200-hoz sem, sokáig a top1 klánban voltam védelmis, csak miután a rengeteg pre kém miatt feloszlott a klán, már nem volt kedvem részt venni az újjáalapításban és inkább függetlenedtünk néhány társammal minden szövetségtől.

Tanulság:
    Hiába van valakinek rengeteg aranya, multiaccja, hiába támogatja egy egész szövetség, hiába kap meg valaki minden ereklyét, és még MH segítséget is, 2-3 gyakorlatilag arany nélküli játékos külső segítség nélkül, összefogva, még laza játékkal is képes valamilyen szinten keresztbe tenni neki.
    És úgy gondolom ez T4-en sem fog változni.

Mellesleg igencsak találtam egy bugot, mindjárt megosztom itt is.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Nem tudod honnan vettem? Te, olvasd el az írásodat.Azt amit anno kiidéztem.
    Ha érdekel a top,akkor nem közömbös számodra, hogy miért rendeződik át. és hát nem éppen azt sugalltad, hogy érdekel az a top200 ,aki előtted van.

Regisztrált
    2008. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

Szóval ma csúnyán leraboltak és nem értem hogy.

2330-as rejtekhelyem volt, benne 1500 alatti nyersik, és 2030 búza.

Jött egy germán, volt neki batyuja, ami 10% fosztogatási bónuszt jelent.
    Logikusan így kb 2070-ig védve kellett volna hogy legyen a nyersim.

Mégis 1630-ig rabolta le a búzámat, amit kiszámolva kb 33% fosztóbónuszt jelent. Ez hogy lehetséges?

Nézd H5, nekem mint egy örök top100-top150 játékosnak, teljesen mindegy lesz hogy a 30k védőmet egy 5k arannyal játszó játékos 60k serege üti le, vagy egy "végtelen" arannyal játszó játékos 75k serege, az eredmény az én szempontomból ugyanaz.

Regisztrált felhasználó most érkezett
    Regisztrált
    2010. Apr

Alapértelmezett

H5N1: Öööö... védő vagyok, bocsi
    És Gnerlan mondta ki a lényeget: mindegy, hogy ki, de leverik a sereged
    Én csak arra akartam rávilágítani, hogy sms nélkül is bent lehet maradni a TOP-ban :P

Idézem:
    "Tanulság:
    Hiába van valakinek rengeteg aranya, multiaccja, hiába támogatja egy egész szövetség, hiába kap meg valaki minden ereklyét, és még MH segítséget is, 2-3 gyakorlatilag arany nélküli játékos külső segítség nélkül, összefogva, még laza játékkal is képes valamilyen szinten keresztbe tenni neki.
    És úgy gondolom ez T4-en sem fog változni."

Am, hogy kicsit messzebbre menjek...sírtak már TOP 10 aranyozók, mert egyszer mentem rájuk (15 búzás nélkül, és védő játékos vagyok), de rá 3 napra törölt, és akkor oldották az ereklyéket...sry!
    Legutolsó módosítás utoopia által; dátum: 2011-03-19 19:09.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona
    Regisztrált
    2009. Nov

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Gnerlan Hozzászólás megtekintése
    2030 búza
    Esetleg piacon nem volt kint búzád?

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Védőseregre nem mondjuk, hogy ütőképes.

A tanulságot meg remélem az se gondolja komolyan,aki leírta. Ha ilyen egyszerű lenne legyőzni valakit, akkor a banzaiisokat mérnem verték még szét? Ellenfél oldalán megvolt a kuurva nagy szövi, ellenfél oldalán is volt arany, nálunk nem volt Mh segítség...Ha 2-3 ember külső segítség nélkül laza játékkal keresztbetesz a topnak, akkor ez mérnem történik meg?
    Amugy meg gondolkodjatok. Ha 2-3 mezei ember akármilyen szinten képes keresztbetenni egy top playernek,akinek mindene megvan, meg még klán is áll mögötte, ráadásul laza játékkal, akkor mi értelme klánt alapítani?Mi értelme klánba lépni? Ugyis leszednek,ha nagyon akarnak...ráadásul nem is kell hozzá ,csak max 3 ember.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2011-03-19 21:24.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Gnerlan: a germánnak a hőse is ad fosztóbónuszt, ha jól emléxem 20%ot.

Btw a blogom elérhető az 1. t4 ww-videója, bár nekem nem tetszik...

Regisztrált felhasználó ez a második otthona DawiD88's Avatar
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Gnerlan, igencsak balfasz top1 lehetett az, aki nem volt képes téged, vagy a társadat hazakísérni egyetlen egyszer sem... Pláne úgy, hogy azt írod, védelmet se nagyon kellett kérned soha semmikor, ergo csak be kellett volna vernie a seregeiteket, ami a közelség miatt pláne nem is lett volna egy bonyolult feladat... Kifogtatok valami igazi hülyét, hurrá. Azért is balfasz volt, mert ha ő top1, és a szomszédjától akar foglalni, nincs az az isten, hogy ne tudja megcsinálni, amennyiben ő egy értelmes top1. Arcolás, vagy sem, kíváncsi lennék, mellettem mennyire maradtál volna meg... El se jutottál volna addig, hogy a support falvaimat katapultozd, nem hogy belekényszeríts bármibe, ami a saját alapvető játékomtól eltér.

A tanulságodra meg:

Nem szükséges a top játékhoz multiacc. Nem szükséges hozzá mh segítség, nem szükséges a sereg etetéséhez se klánsegítség, nem szükséges úgy általában semmihez semmilyen külső segítség (kivétel klánháború idején a védés, ennyi), épp elég egyetlen egy aktív, aranyat használó acc., a megfelelő klánban, a megfelelő játéktudással, játékfelfogással. banzaii. ,)
    M3MB3R 0F B4NZ411
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_2251 - ha segíteni szeretnél

Regisztrált
    2008. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

Ja vagy a Germán hősnek van fosztóbónusza, akkor azért vitt annyit.

Én nem nevezném balfasznak, egyszerűen csak nem számított rá hogy bárki is visszafog támadni a supportjaira (volt neki vagy 60 belőle)
    Előtte pár héttel foglalta ki az akkori top1 seregesfaluját (ami igazából akkor már nem volt sereges falu, de ezt ők nem tudták)

Hazakísérni azért nem tudott mert a seregfaluja 3-4 órára volt katával hozzánk, a supportjai amiket foglalt azok meg 1-2-3 órákra, így mire megtudta hogy hová jön az éles már csak gyalogossal tudott volna kísérteni.
    De megpróbálta éjjel lekatázni a legkisebb tagunk főfaluját, csak szegény nem számított rá hogy hajnali 1 órakor még mind online vagyunk, így 3-an összedobtunk egy durva védelmet, jókora népességbónusz, 20-as cölöpfal, esélye sem volt, főleg hogy mi is védőaccok voltunk.
    Ráadásul nálam egyedi kémereklye volt, így nem is nagyon mert támadni, meg másik társamnak is volt nagy kémese, így gyakorlatilag 2 célpont maradt akit támadhatott, így nem volt nehéz belőni hogy hova jön élessel.

Hidd el tényleg nem voltak amatőrök, volt hogy elindultam rá foglalni, 3 főnök + 2 főnök azonos mp-ben, plussz fakek de annyira ügyes volt hogy még ígyis tudott szúrni a két támadás közé, miközben az egész ugyanabban a mp-ben volt.

Neki is volt 2 védő klántársa a környéken akivel összedolgozott, így gyakorlatilag egy állóháború alakult ki, de mivel náluk csak ő támadott, nálunk meg mind a 4-en, így szépen lassan visszaszorítottuk, és rákényszerítettük a védőjátékra.

Azt hogy a banzaiit még nem szedte szét senki az azért volt mert még nem is nagyon próbálták.
    Vagy ha valaki mégis bepróbálkozott azok amatőrök és/vagy szervezetlenek voltak, egyszerűen csak az van hogy kevés az igazán jól szervezett klán a traviban.
    Minden klánt szét lehet szedni, az egész szervernek nincs annyi védője amivel egy klán fontosabb falvait be lehetne védeni,
    A gigaszöviket meg hagyjuk ki a dologból, azok csak ahhoz értenek hogy fakeljenek meg védőket kérjenek, ritkán látni olyan gigaszövit aki szervezetten támadni is képes.

Azt nem kétlem hogy lenyomnál, mivel te arannyal játszol én meg nem, ti többen viszitek az accot, én egyedül, ti germánnal vagytok én meg gallal.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona DawiD88's Avatar
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

És ha gyaloggal kísér, akkor mivan? Kísérni nem katapulttal kell, ha csak nincs gyorsító ereklyéd. : )

Azonos mp-ben érkező támadások közé egy módon lehet beidőzíteni, ha ő az első beérkező indítása után, de a következő beérkező indítása előtt tolja a beidőzítést (ami akkor még ugye nem is beidőzítés, egyszerűen a távolságok miatt ez van), máshogy nem lehetséges, de amúgy nem egy nagy feladat mp-re időzíteni, csak ismerni kell a használt böngészőt.

Nemtudom, 3 szerver alatt azért a banzaii sok olyan klánt vert szét könnyűszerrel, akik utána más szerverre átcuccolva győztesek lettek, toptámadó klánok lettek (vagy előtte voltak azok máshol), stb... És hogy ki mit próbált meg, hát amennyire én láttam a második, harmadik s4-et, bizony mindenki a banzaii-t akarta szétszedni...

A szervezett klán kevés, ez tény.

Az állításod a végén nem feltétlen helyes, jelenleg gallozok én is... : )

De ennek már nagyon nem sok köze van a t4-hez.
    M3MB3R 0F B4NZ411
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_2251 - ha segíteni szeretnél

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett