Oldal 42, Össz.:73 ElsőElső ... 32404142434452 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 411 től 420-ig , össz: 729

Téma: Travian 4

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Jóvan először vagyok románnal.Nemhittem, hogy a kiírási sorrendet felcseréli.

Klánszinten amugy mindneki verhető, csak nem mindegy, hogy miylen áron versz le valakit, és az sem, hogy az a te klánodban mennyi veszteséget okoz mire leveritek....Mert most érted, lehet belőttök egy top aranyozó akkot, de közben az hány akkot pusztított végig az összearanyozott seregével? Az addig oké, hogy belőttétek hurrá, de valszeg akiket ő lőtt be,azokat kurvára fogja azavarni, hogy azt pénzen szerzett előnyök által sikerült elérnie. legalábbis engem rohadtul zavarna, hogy ott futkosik a bazinagy seregével. Hidegre tesz mittoménhány akkot ,mire lelőjük....ha nem engem lőtt be előtte, akkor jó. Ellenkező esetben kevésbé.
    Tehát itt nem arról van szó, hogy nem történhet meg olyan, hogy szétszedik pl Nizdamot. Simán megtörténhet. Az arany nem adott természetesen sérthetetlenséget...Viszont túlságosan megnövelte annak esélyét, hogy idővel te lehess a májer egy nem pénzessel szemben.Kurva nagy májer lehess vele szemben. Bizonyos szintig oké, mert hát a játékot fejleszteni kell, meg fenntartás miegymás, hát valamit kell a pénzér adni.

De nem kell ennek valahol gátat szabni? Tökmind1 milyen előnyök vásárolhatók pénzért? Nem ugrották át a t4.0val ezt a korlátot? Sztem de.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2011-03-17 16:40.

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

hát ez kényes téma. mive van aki ingyenesen játszik, van aki ennyit van aki annyit áldoz rá. nyilván minél többet, elvben annál több előnyt kap (szerencsére még minidg nem egyenes aranyosság van egyszint felett). erre a megodás az lenne ha mindenkinek x összeget kikéne perkálnia hogy játszhasson, és mindenki tökéeltes egyenlőségbe játszana. (mint a legtöbb multiplayer játékba, megvetted, oszt játszá).
    szerinted ennek lenne nagyobb viszhangja, vagy a t4.0ának.. érthető h amig 10.000-et "szórakoztatnak" ingyen hogy pár ezren áldozzanak rá, mindenáron probálják növelni a profitot. ha ez átcsap oda h 10játékos 10x annyit fordit rá, de 2000 fizető elpártol mert nem tetszik neki ez akkor ugyis változtatni fognak, mert profitot vesztettek. de amig 10.000 helyett lesz 5000 "ingyen játszó", nem fogja őket meghatni, akármit mondotok, nem azért csinálják hogy örömet szerezzenek neked, hanem probálják elérni a legmagasabb profitot, és ha 100ember kifizeti az amig eddig 1000 fizetett, és ők jól járnak ,azse érdekli őket ha 100an lesznek egyszerveren
    Legutolsó módosítás kismalac által; dátum: 2011-03-17 16:53.

Regisztrált felhasználó ez a második otthona DawiD88's Avatar
    Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: Gnerlan Hozzászólás megtekintése

Azonkívül hogy több faluja van az átlagnál, meg 1 hónappal hamarabb tud elkezdeni sereget gyártani semmilyen egyéb előnyt nem tud szerezni, amit egy kevesebb arannyal/arany nélkül játszó ne tudna megkapni.

Most azt te se gondolod komolyan szerintem, hogy az egy hónap előny nem a legnagyobb előny ebben a játékban? Mire te elkezdesz gondolkozni azon, hogy "na most már talán tudom járatni a 20as kaszit", addigra más már mind az 5 20as gyártóépületet nonstop járatja, termel az acc.-a veszettül, és mire addig jutsz te meg a klánod, hogy meginduljatok a tápfalvait meglövöldözni (ami igazán összehangoltan igen ritkán szokott megtörténni), addigra a másik acc. már szétlőtte a 10 órás katapultos környékét teljesen. Persze, ez eddig is megvalósítható volt, de eddig mindennek megvolt az ára nyersanyagban, a kultúrpontért is nyersanyaggal "fizettél". És nyilván akik eddig top acc.-okat csináltak, bele is toltak rendesen aranyat, na majd most hülyék lesznek ezt nem kihasználni, ugye? Eddig is kurva sok nyígás volt a top acc.-ok ellen, na majd most még több lesz, mert aki tud játszani, és áldoz is rá valamennyit, még inkább el tud majd szakadni a mezőnytől. Szétlövitek a tápfalvait? Egyrészt ilyenre túl sok jól kivitelezett példát még nem láttam (táplövésnek kb. akkor van csak értelme, ha összehangoltan az elsőtől az utolsó tápig pár órán belül mindenhol kicsapják a búzákat, főépet, magtárat, raktárat, piacot, ezt meg sok dolog miatt nem egyszerű összehozni ugye), általában az van, hogy pl. egy 20 falusnál belelőnek max. 10 faluba, de összevissza, és mindenhol marad elég sok fontos épület, ami miatt visszahúzni se túl nehéz a dolgokat hamar. És még egy dolog: amíg a főfalu egyben van, addig az acc. is egyben van...

kismalac, Fiz forintban értette a 70-80ezret. : )
    M3MB3R 0F B4NZ411
    http://www.travian.hu/?uc=hu3_2251 - ha segíteni szeretnél

Regisztrált
    2008. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

Quote Eredetileg írta: DawiD88 Hozzászólás megtekintése
    És még egy dolog: amíg a főfalu egyben van, addig az acc. is egyben van...
    Akkor meg mi a probléma?
    Ti is felhúzzátok arannyal a főfalut, e tekintetben tudjátok tartani a lépést velük, nekik annyi előnyük lesz csak hogy pár faluval több lesz nekik a CP miatt, az a néhány plussz support termelése meg elenyésző a a főfaluhoz képest, az hogy ők kicsivel hamarabb tudják elkezdeni 24h-ban járatni a dolgokat, nem akkora előny.
    Mire ők eljutnak 50k seregig, addigra nektek is lesz 35-40k.

Nyilván nem lehet a supportok katázásával megállítani egy ilyen accot, de ha van egy nagy serege, ráadásul ott csücsül nála 200-300k védő, aminek nagyrészét neki kell etetni, akkor igenis nagy hátrányt jelent ha a tápfalvaiban lecsapjuk a lényeges épületeket, láttam már top accokat elbukni, csak annyi kellett hozzá hogy 1-2 héten keresztül nonstop támadni a tápjait, idegileg összeroppantak egy idő után és töröltek.

Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Te vagy nem érted, vagy nem akarod érteni, mekkora előny ez a pénzért vásárolható kp-dolog.... Top acc.-okat nem csak te láttál már elbukni, tudnék mesélni egy-két dolgot, de feleslegesnek tartom, ahogy a további írkálást is, nagyon nem jól látod ezt a részét, és ahogy nézem, meggyőzni se lehet, ez van.
    M3MB3R 0F B4NZ411

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Fizrogj's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Tényleg nem nagy előny : D
    Szerinted akkor az aranyért vásárolható falukat és sereget is betehetnék a játékba, mert az se lenne túlzott előny?
    A jelenlegi felállás kb ugyanez, csak kicsit árnyaltabban. Ehhez még egy brutális hőst is csinálhatsz és zúzhatod már jó előre a környéked. Így nem kell költeni seregre szinte, csak egy minimális mennyiségre, ami elhozza a nyersit és minden más termelést + a farmolt bevételt is költheted további termelés fejlesztésre és még ünnepelned sem kell, mert aranyért a Cp-t is megveheted. Eltelik pár nap és már olyan előnyöd van ami a hátralévő hónapokban csak tovább fokozódik, főleg ha tovább folytatod a kemény aranyozást.

Gnerlan, ne haragudj rám, de az írásaidból azt lehet látni, hogy nem igazán voltál még komoly klánban és nem tudod átérezni ezeket a problémákat, amikről beszélünk.

Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

a számok: népesség/falvakszáma/támadó pont
    2. kismalac 13847/18/1575008
    3. Ender Wiggin 33141/37/1380970
    4. batur 18754/27/1097912
    5. Zorgi! 10678/17/1065919

tehát, szerintetek rohadt nagy előny lesz a plusz pár falu? és hüde nagyon befolyásol majd akármit is? sose voltam top100 tartósan a szerveren pop alapján. nem csalással szereztem a támadópontokat.. és a többiek se.
    vagy a feltápolt hős.. 20% bonusza lesz amikor nekem csak 10-15%. váó. +5-10% 150k forintért és ez szerverenként kb 5embert érint, akikből 3-4 nem tud játszani.

cseh szerveren: 21k csati 7 teu (4hónap alatt, 18as buzákkal, 2 db 20as kincsessel, stb..) 9faluval mindenféle ünneplés , farmolás nélkül (pop top10 15-16 falunál jár és többnyire topfarmerek). 100+ topba, a sereg igyis top10. kp-val nem lehet világot megváltani, csak sereggel. a kp meg classic óta nem függ szorosan össze a sereggel, mivel 12es mezőkön túl is van élet.. pontosabban azon áll vagy bukik a mutatvány.
    Legutolsó módosítás kismalac által; dátum: 2011-03-17 19:29.

Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Most egy iszonyat hülye példát hoztál fel. Neked befigyelt egy 3x gyorsítós ereklye, amivel bemákoltál egy halom csodaütőt szinte bukó nélkül szerver végefelé. Ennek túl sok köze nincs a szerver eleji fejlődéshez, és a "ki tud korábban nonstop seregezni" kérdéshez se. Szólj rám ha tévedek.

Az editedre pedig a következőt editelem: lehet van egy értelmes sereged relatíve kisebb acc.-ban, nem is te vagy a világtörténelem során az első, aki ezt összehozza, viszont azt beláthatod, hogy esetleges kenődés esetén talán több nyersiből (több faluból) hamarabb lehet úgy visszagyártani egy sereget, hogy közben haladjon az acc. is. Ismét szólj rám ha tévedek.
    Legutolsó módosítás DawiD88 által; dátum: 2011-03-17 19:30.
    M3MB3R 0F B4NZ411

Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

ha bukik a sereg, ott a főfalu teljes termelése ami megint csak elég mindent ujra épiteni, akár nagygyártókba is. és nem csodaverőket mákoltam be.. csodaverőket kifoglaltam/probáltam, aho lazért volt nem kevés védelem.. 18 faluval kitoltam 7-800k sereget egy szerver alatt. egyébként nem hiába másoltam be a többit is.. ott van zorgi is, 1milalfelett, ereklye nélkül, vagypl ender egy rakás faluva, ő votl a szerver toploposa, és kb 1-1,1milka sereget tolt ki egyedi épitővel és buzafelezővel. szóval tartom továbbra is amit mondtam

Regisztrált
    2008. Dec

Alapértelmezett

Nem nagyon figyelsz oda arra, amit írtam, ezek szerint. Oké hogy ott a főfalu termelése. És az acc. haladása? Nem látod át, komolyan. Most én meg magyarázzam el, hogy előző s4-en amikor kellett, top1 legósok voltunk, utána mikor megvolt a háttér, top1 támadók lettünk, utána farmoltunk is, és tudtunk úgy seregezni, hogy egy faluban 5 20as gyártóépület folyamat pörgött, másik faluban meg ereklyével pörgött megintcsak 5 20as gyártóépület? Mindez azért, mert igen nagy, és igen jól termelő acc.-unk volt, meg mellé farmoltunk is? Ezt hogy oldod meg egy gyengébb acc.-al? Én inkább össze se számolom, mennyi sereget toltunk ki, bőven többet fixen, mint ender.. Na és vajon miért... Így már kezded érteni, miről magyarázok?

A támadópontjaidra meg annyit, hogy pont te mutattál nekem egy halom logot, hát bőven több támadót kaptál el, mint védőt, azért ezt lássuk tisztán. (nem az érdemek csökkentése ez, viszont tény)
    Legutolsó módosítás DawiD88 által; dátum: 2011-03-17 19:44.
    M3MB3R 0F B4NZ411

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett