Oldal 41, Össz.:73 ElsőElső ... 31394041424351 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 401 től 410-ig , össz: 729

Téma: Travian 4

Regisztrált felhasználó már tud valamit
    Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

tudom h régen igyvolt. énis igy voltam vele ahogy te, nem érte meg a fáradtságot.. hogy itt mit hoz majd a jövö.. meglássuk. viszont alkotás ide vagy oda.. továbbrase lesznek 200falusok aranyból felépitve. az 5k-s korlátozás miatt az alkotásokhasználhatósága is korlátozva lesz.

Regisztrált felhasználó sohasem alszik
    Regisztrált
    2007. Jun
    Réges régen, egy messzi-messzi galaxisban.
    kor
    33

Alapértelmezett

Nem fog megnőni a farmolt nyersi mennyisége, mert az oázisok kiürülnek. És egyre többen is jutnak el arra a szintre, hogy oázist üthetnek be.
    3.6tal nagyon is lehet dobálózni, mert 10 falunál már nem számít mennyi volt a játék elején az oázisokban. A játékosok termelése nem nőtt, az oázisok alaptermelése is maradt lófax,ami 10 falunál semmi. Szóval sztem ne nagyon tegyük félre.

Elején befoglalsz egy 150%os 15öst, elkezded huzni akkor nagyon hamar elérsz arra a szintre, hogy röhögj a topfarmolókon.....Én amugy előbb hagytam fel a farmolással s4en az előzőn ,mint daw...Mert nem érte meg. Túl sok energiát kellett belefektetni és túl kevés nyereséggel járt.Így is elég volt a top1 pophoz is, na meg egy elég termetest sereg összerakásához, ami nem csak termetes volt, hanem sztem miután daw halálba küldte elsőre az egységeit ,akkor talán a legméretesebb...És a saját védősereg is megért egy imát.
    Egyszerűen egy jó főfalunak ekkora ereje van. Én sem hittem volna.És ahogy te is jól megláttad a 2. falu megalapításának gyorsasága kritikus...Hát nem kicsit az.

Telibeszarom mi lesz 10 falunál, ha befoglalják a pénzesek a normális 15 buzásokat.Én amugy is a játék eleje miatti változásokon nyavalyogtam.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2011-03-16 19:50.

Regisztrált felhasználó otthonosan mozog itt Guenther's Avatar
    Regisztrált
    2009. Sep

Alapértelmezett

Az alkotás rendszer tényleg nem jó most ahogy van, sztem korlátozni kéne (beszüntetni nem fogják).

Am a t3.6at azért sem lehet a t4hez hasonlítani, mert míg t3.6ban az elején a top farmerek kizsigerelték a környezetüket, törlésbe hajszolva az accok 70%-át, addig ezeknek a farm accoknak van 1-2-3 hetük fejlődni, növelve a top farmer farmolási alapját. +későbbi arrébtelepülők is többen vannak.

Regisztrált
    2007. Jun
    kor
    33

Alapértelmezett

Az van,hogy a játék elején természetesen én sem tagadom, hogy más tendenciák figyelhetők meg. Pont az általad leírt okok miatt. De egy idő után ugyanazok a folyamatok mennek majd végbe, mint 3.6on...csak itt időben kicsit eltolódtak a dolgok. De hogy mi lesz 10 falu múlva? hát szerintem tuti nem lesz baromi nagy változás a 3.6hoz képest. A farmok fogynak, egyre többen járnak ugyanoda stb...Ez minden serveren így lesz, amíg a travian mehanikája olyan, hogy az uj regelők 90%át bővülő körkerületre dobja.
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2011-03-17 07:07.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Fizrogj's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Kismalac,

Ez rohadt nagy igazság:
    "Elején befoglalsz egy 150%os 15öst, elkezded huzni akkor nagyon hamar elérsz arra a szintre, hogy röhögj a topfarmolókon..."

A termelés meg mindig rohadtul nagyobb lesz a farmolásnál, ha rendesen ki van építve az acc.
    Mikor dawal ketten aláztuk bármelyik klán farmolását, akkor is csak annyit farmoltunk fejenként, ami fedezné kb. egy 10-11 falus acc termelését, főfaluval együtt.

A KP meg nagyon fontos. Minél előbb tudod letenni a 2. falut annál előbb fog az is termelni neked +KP-t, ezért a 3.-at is sokkal hamarabb tudod letenni és a 4.-et is (stb...) és közben persze még veszel pár képet és már is olyan szarráturbózott accot lehet csinálni amit sose láttunk.
    Jobb lenne a dolog, ha mondjuk csak a 10-15 falu környékétől lehetne venni képeket...

Regisztrált
    2007. Jun
    kor
    33

Alapértelmezett

A 4.0 megjelenése óta van egy hiba a traviban,amire már rég gyanakodtam...Felcserélődnek az épületek építési sorrendjei. Beraksz valamit, és utána beraksz mégvalamit,akkor elképzelhető, hogy pl az elsőt épülte 6 órát, maradt belőle kettő, akkor a 2. épület mögé teszi,és csak miután a második felépült, akkor fogja elkezdeni ujra a maradék két óráról az elsőt.

Bizonyítékom is van, délután felrakom. Mindez 3.6ban. Nemtom mennyire érintette egyáltalán a 4.0 bejövetele a 3.6ot...lehet semennyire....de kb azóta tapasztalni.

ittvan:http://kepfeltoltes.hu/110317/_p_let...toltes.hu_.jpg
    Legutolsó módosítás H5N1 által; dátum: 2011-03-17 12:56.

Regisztrált
    2008. Dec
    kor
    32

Alapértelmezett

5. faluhoz szükséges CP: 39 000
    10. faluhoz szükséges CP: 251 000
    20. faluhoz szükséges CP: 1 397 000

10 falu után már tényleg nem sokat jelent, de ha az első 10 faluig folyamatosan veszed a cuccokat, mire eléred a 10 falut, addig egy komolyabb játékosnak műalkotás nélkül kb lesz 5 faluja.
    Körülbelül 1 hónap előnyt lehet szerezni ezzel, ami azért elég sok.

És akkor a hősös dolog a TP könyvekkel:

Jelenleg a top1 hős így néz ki:
    1. királyvagy 29 21881

Ugyanez a játékos támadóban:
    1993. királyvagy 439 2 146

Védőben:
    1571. királyvagy 439 2 76

Vagyis kb 21600 tapasztalati pontot szerzett könyvekkel a tag.
    Ez összesen 2160 könyvet jelent.
    Egy db könyv árfolyama 500-1500 között van, azóta már csökkent, de számoljunk átlag 750 ezüst/db-al.

2160x750 = 1 620 000 ezüst.
    Ami átváltva 16 200 aranyat jelent.
    Osszuk el 600-al, és szorozzuk be 600 arany árával (20€ x 273ft) = 147 420 ft-ot költött csak arra hogy top hőse legyen így az elején, míg maga a játékos jelenleg még sehol sincs.
    És még nem számoltuk bele hogy a többi cuccot mennyiért szerezte meg.

Ilyen játékosból egy szerveren max 2-3 van, ,ráadásul láthatod hogy eddig semmit nem csinált az accjával, és népességben sincs valami hú de jó helyen annak ellenére.

81. királyvagy Fp! 439 2

Malackának igaza van, ezen játékosok általában nem sok vizet zavarnak.
    Hiába van aranya ha hülyeségre költi, és nem tudja hasznosan felhasználni.

Akkor lesz probléma ha egy profi játékoscsinálja ezt, de jelentkezzen aki látott már ilyet, mert én még nem. Valakinek egyszerre legyen "végtelen" aranya, sok szabadideje, és még profi is legyen, azért az ritka

HA meg mégis találunk egy ilyet, még akkor sem biztos hogy ellene kell majd harcolnunk, maximum az egyéni helyezésért, de mint tudjuk ez egy csapatjáték, és minket ugye nem érdekel a top? Legalábbis páran ezt mondtátok itt.

De vegyük azt a ritka esetet hogy mégis ellene kell harcolni.
    Ha annyira profi akkor az már az elején látszódni fog, és még időben el tudunk költözni onnan, aztán meg ha sok gondot okoz kezelésbe lehet venni, mit tud kezdeni ha egy erős klán rászáll? Hiába van benne a top1 klánban, neki sem tudják bevédeni minden faluját, bevédik a seregest meg a főfalut jobb esetben és kész.

Hány olyan játékos van most is a szervereken akiknek folyton szarrá van védve ez a 2 fontos faluja, és még arany se kell hozzá.

Azonkívül hogy több faluja van az átlagnál, meg 1 hónappal hamarabb tud elkezdeni sereget gyártani semmilyen egyéb előnyt nem tud szerezni, amit egy kevesebb arannyal/arany nélkül játszó ne tudna megkapni.

Mentek néhány kört a tápfaluira, és máris odavan az 1 hónap előnye, mert mire visszatermeli az épületek árát az rengeteg idő, főleg normálon.

Nem az számít itt hogy mennyi aranyad van, hanem hogy mennyire tudtok csapatban játszani.

Mellesleg látom már ti is nagyban húzzátok a 150%-os búzás falutok saját termelését, ergo nálatok is megvan az ehhez szükséges néhány ezer arany, akkor most kezdjek el én is sírni hogy vegyék ki az npc-t, meg az azonnali építkezést mert ez így már mekkora előny nektek?

Nem sírok, mert engem nem zavar, ha zavarna rászánnék egy kis időt és létrehoznék egy erős szövetséget, és azon lennék hogy az ilyen játékosokokat kiiktassuk, és nem nagyon tudnátok mit kezdeni ellene akármennyi aranyatok is van, de mivel se időm, se kedvem nincs hozzá ezért nem teszem, hanem élvezem a magam kis játékát, kimaradva a balhékból.
    Legutolsó módosítás Gnerlan által; dátum: 2011-03-17 13:50.

Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

h5n1:
    mivel egyszerre épül rómainál a külsö-belső, ezért ha a belsőnek kevesebb az épitési ideje, a külső elé fogja bedobni, u.e. forditva ; ) (párhuzamosan épülnek, nem össze adódnak az épitési idők, ezért van ez.)

bár lehet tévedek és ez valami arany-törzsvásárlói kedvezmény akkor viszont megkövezünk

gnerlan:
    okfejtésed viszonylaghelytálló, azzal a különbséggel, hogy első sorban nem az számit hogy xnek 10 vagy 5faluja van, hanem hogy a főfaluja hogy áll. és a főfalu gyors kihuzásához eddig is sok-sok arany kellett, és farmolás se ártott, hogy belendüljön az eleje. 3.6-os szerón nulla farmolással 4-4,5 hónap aaltt ellehett jutni 2-2,5k aranyból 18as mezőkig. és itt ami épiti a mezőket az a főfalu saját termelése. nem az a +2-3-4 support. perszenem lassitja a folyamatot.. de továbbra se gondolom hogy ez tulságosan nagy előny lenne. legalábbis ár/teljesitmény aránya elég borzalmas.

a másik hogy ha jönne egy-egy kocka-milliomos-profi.. egyfecske nem csinál nyarat. egyébként eddig is voltak oylanok akik egy szervernyi aranyat elszortak első hónapba, elhuztak a mezőnytől, és töröltek, ez sztem ezután is igy lesz. HUXon volt rá példa h csávó duplája volt minden téren a 2.nak. 3.6-ba.. arany (soksok arany) és ügyes játék.. egyéniben nem, csapatban verhető volt. ez ezután is igylesz, még ha valakinek olajfúrója is van.
    Legutolsó módosítás kismalac által; dátum: 2011-03-17 14:23.

Regisztrált felhasználó nem ma kezdte Fizrogj's Avatar
    Regisztrált
    2008. Jul

Alapértelmezett

Eddig is volt aki belevágott 60-80Kt az accba 1 szerver alatt és még véletlen se volt milliomos.
    Lehet t4 ben nem jön még ki annyira az az előny, amiről beszélünk. De várjatok néhány szervert még és érezhetően megtalálja pár játékos miként tehet szert piszok nagy előnyre, a pénz által.

Regisztrált
    2010. Oct
    kor
    29

Alapértelmezett

80k arany, 750.000HUF, 8-9hónapos egy szerver, aki havi cca. 80.000HUF-t (ha speedről beszélünk ez havi 150.000FT-ot jelent legalább) költ egy bögészős játékra szerintem milliomos :P vagy betegesen függö
    Legutolsó módosítás kismalac által; dátum: 2011-03-17 14:44.

Hozzászólás szabályai

• Nem hozhatsz létre új témákat
  • Nem írhatsz hozzászólást
  • Nem adhatsz hozzá mellékleteket
  • Nem módosíthatod saját hozzászólásaid
  •  
  • BB kód használata engedélyezett
  • Smileyk használata engedélyezett
  • [IMG] használata engedélyezett
  • [VIDEO] code is engedélyezett
  • HTML használata nem engedélyezett